Kupno vw golfa III 1.9 tdi 90km

Kupujesz Golfa ? - Tu uzyskasz odpowiedzi na pytania, które Cię dręczą przed jego zakupem.

Moderator: Moderator

Kupno vw golfa III 1.9 tdi 90km

Postprzez mayi7 » 19 sty 2014, o 13:33

Witam jestem nowym użytkownikiem forum,nie dawno zdałem prawo jazdy i szukam swojego piewszego auta po przejrzeniu kilkudziesieciu tysiecy ogłoszen trafiłem na to i to 20 km od mojego miejsca zamieszkania o to ta oferta:

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-vw-go ... Gkmb.html#

Prosze o opinie wybranego samochodu,zdradze że to auto bardzo mi sie podoba :-D
mayi7
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 sty 2014, o 13:23
Lokalizacja: Koło

Kupno vw golfa III 1.9 tdi 90km

 

Postprzez k0nr4d » 20 sty 2014, o 12:21

Na pierwszy rzut oka jest ok, trzeba pojechać, obejrzeć progi, podłogę, zrobić logi statyczne, dynamiczne i będzie wszystko jasne.
Avatar użytkownika
k0nr4d
Gaduła
 
Posty: 424
Dołączył(a): 1 cze 2009, o 21:53
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Obniczar » 25 sty 2014, o 10:27

Na pierwszy rzut oka nie jest źle. Ale z pewnością trzeba zobaczyć podłogę, w szczególności progi. Posiadam Golfa z tego rocznika i wierz mi że doprowadzenie blacharki do ładu może okazać się konieczne i niestety kosztowne.
Zawieszeniem nie warto się przejmować, ewentualne naprawy nie są drogie. Oczywiście jeśli auto tańczy i trudno jechać nim do przodu, warto poszukać innego. Jeśli masz możliwość, kogoś znajomego z VAGiem warto podpiąć i sprawdzić wszystko co się da. Pamiętajmy że to stare auto, zawsze coś będzie go bolało. Po za tym ładny kolor, wnętrze do ogarnięcia. A co do ceny, musisz mocno negocjować, 4500 za 94 rok to trochę za dużo, nawet z tym silnikiem
Avatar użytkownika
Obniczar
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 00:18
Lokalizacja: Bytom

Postprzez hanawald » 25 sty 2014, o 10:45

zadbane autko warto jechać i obejrzeć :-)
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez benek » 25 sty 2014, o 12:16

ładne na zdjęciach :ok:
to nie świat mknie do przodu
to ty za.........
Gaz jest do zapalniczek
Ropa do traktorów
benek
Gaduła
 
Posty: 483
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 17:12
Lokalizacja: Kruszwica

Postprzez Neizok » 26 sty 2014, o 04:52

Ładne ale cena z lekka przesadzona.
Avatar użytkownika
Neizok
Badacz tematu
 
Posty: 235
Dołączył(a): 10 lip 2013, o 00:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez arthorius » 26 sty 2014, o 13:18

Najważniejsze oglądać nadkola, progi i podłogę przy korkach. Bolączka każdego golfa. Sprawdzić możesz czy poduszki silnika też trzymają bo to spore koszty.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
arthorius
Badacz tematu
 
Posty: 311
Dołączył(a): 7 lip 2011, o 11:51
Lokalizacja: Centrum

Postprzez mayi7 » 28 sty 2014, o 19:33

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-1-9-t ... 25007.html

aukcja na otomoto z tym autem,wiecej zdjec
mayi7
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 sty 2014, o 13:23
Lokalizacja: Koło

Postprzez Neizok » 29 sty 2014, o 01:51

Ładnie sie prezentuje. Kiedy jedziesz oblookac? Targuj mocno :)
Avatar użytkownika
Neizok
Badacz tematu
 
Posty: 235
Dołączył(a): 10 lip 2013, o 00:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gello1 » 30 sty 2014, o 11:52

speckom, kolego troszkę nie rozumiem twojego rozumowania. Ja nie wierzę aby kupić dobrego golfa za 2-2,5 tys.
No chyba,że ładnego z zewnątrz i tyle.
Jeżeli ma zdrowiutką budę i nie jest zmęczony co czuć jak się jedzie i korzysta ze wszystkich urządzeń to warto dać nawet te 5 tys.
I pomijając fakt czy ma jakiś potężny silnik czy zwykłe 1,4-1,6.
Po prostu jak ktoś kocha te samochody to wie, że jak kupi zdrowiutką sztukę to nie będzie to kolejny "wrzód na dupie" tylko życzliwy samochodzik.

Większość tych złych opinii bierze się własnie od użytkowników którzy kupili te wyeksploatowane samochodziki i cały czas muszą coś wymieniać i to ich wkurza i muszą wygarnąć to w sieci aby odreagować. A niestety więcej jest tych zajeżdżonych niż tych lepiej utrzymanych od poprzednich właścicieli.

Ja ja swojego kupowałem bodaj w 2009 roku to był 20% droższy od ceny pierwszego TDI ale wystarczyło usiąść i czuć był, że to auto nie jest wyeksploatowane i to jest czasem ważniejsze niż znaczek TDI. Jak kupowałem w 2009 roku to miało raczej realne jak na tamten rok 211 tys km. A nie tak jak teraz.
Co do tego egzemplarza to z zewnątrz wydaje się w dobrej kondycji. Ale to tylko z zewnątrz. trzeba pojechać obejrzeć. Wziąść jakiegos znajomego co się orientuje co do spraw mechaniki i blacharki no i czy właściciel pozwoli zajrzeć tam gdzie trzeba czyli(pod dywanami w aucie czy podłoga OK) i ogólnie na całą budę i sprawdzić jak to się prowadzi. jeśli sprzedawca będzie pomocny i umożliwi to tzn. że nic nie ukrywa.

Auto warte uwagi
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS


- - -



Powrót do Zakup kontrolowany - Kupujemy Golfa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość