Golf IV 1.4

Kupujesz Golfa ? - Tu uzyskasz odpowiedzi na pytania, które Cię dręczą przed jego zakupem.

Moderator: Moderator

Golf IV 1.4

Postprzez Paweu » 12 maja 2014, o 13:29

Siemandero.

Mam 'opcję' odkupu Golfa IV 1.4 '99r. Auto jest mi b. dobrze znane, jego bolączki również.. Nie jest ich zresztą tak dużo. Autko jest w stanie dobrym. Nie rdzewieje, sprowadzone do Polandii osobiście przez obecnego właściciela. Nie spawany z trzech czy tam ośmiu. Wyposażenie nie powala..

- Klimatyzacja,
- Szyby na korbkę,
- C. zamek.

... Tyle z wyposażenia. O wspomaganiu , poduchach innych abs'ach nie wspominam..

Taka cl'ka z niego.

Co do jego wad:

- wymiany wymaga czujnik prędkości pojazdu bo prędkościomierz ma wolne.
- przepustnica (co jest chyba normą w 1.4 ;/ )
- c. zamek (działa , ale czasem dostaje szajby i nie wie czy się otworzyć czy może jednak pozostać zamknięty) ;p

To wady techniczne.. Co do minusów ogólnych, no to nie jest za bardzo to czego szukam. Ani nie jest to nadwozie kombi , silnik to tylko 1.4 16v - zbiera się to lepiej od tego co jest w mk3 ale chciałem minimum 1.8 . Do tego brak szyb i lusterek w prądzie , climatronika. No i jest to wersja 3d. Z drugiej strony najczęściej jeżdżę z lepszą połówką.. Komplet pasażerów zdarza się sporadycznie.

I teraz mam taką oto zagwostkę. Czy brać , bo autko z pewnej ręki, niezajeżdżone, z pewnym przebiegiem. Czy może podziękować i szukać po świecie innego strucla. Zainteresował mnie trochę Seat Toledo II , Audi A4 no i o Zgrozo Ford Mondeo II 2002 r. Wszystko w cenie 10 - 12 k. Cena za golfa , pewnie za 7k bym bo miał , jeśli nie mniej .

I tak sobie siedzę i myślę... Brać pewniaka, poturlać się nim rok a może dwa czy jw. napisałem , szukać dalej auta no którego na starcie nie będę pewnym.

Kobita say's.. "jeśli dasz za niego max 2k , to pasuje." - No .. także tego.

Co mi poradzicie w takiej sytuacji. Czekam na konstruktywne wypowiedzi. ;-)

Pozdro. :oops:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Golf IV 1.4

 

Postprzez trojeczkaGT » 12 maja 2014, o 15:56

nie wiem w jakim masz stanie swojego golfa, co ma w sobie, jak jest biedniejszy niz ta IV to wez porob te usterki w golfie IV (zyska na wartosci) i szukaj tego lepszego, jak zadbasz o tego golfa IV to mozesz go dac w zamian za tego co Ci sie marzy i doplacic reszte.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Grzesiek2507 » 12 maja 2014, o 20:18

Ja bym nie bral. Kasa niezbyt atrakcyjna biorac pod uwage to jak ostatnio klaply ceny mk4. Wyposazenie nie powala, a konfiguracja nadwozia i silnika moze przysporzyc w przyszlosci problemu ze sprzedaza. Wez pod uwage, ze to mk4 nie oferuje za wiele w stosunku do Twojego autka. Pomecz jeszcze mk3 w miedzyczasie szukajac 'auta marzen' ;-) Kupisz mk4, zaczniesz pchac kase w niego, bo wiadomo, ze zawsze znajdzie sie cos do pogrzebania/poprawienia. Flota sie rozejdzie i nici z toledo :hyhy:

P.S. Byle nie forda :hyhy: Ja mialem oferte zamiany na moja zielenine tez mk4, identyko jak to co piszesz z tym, ze 5 furtkowy. Conajlepsze, ze bez zadnych doplat, ale jakos dalem sobie siana z tym.
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez Paweu » 13 maja 2014, o 00:43

trojeczkaGT napisał(a):nie wiem w jakim masz stanie swojego golfa, co ma w sobie, jak jest biedniejszy niz ta IV to wez porob te usterki w golfie IV (zyska na wartosci) i szukaj tego lepszego, jak zadbasz o tego golfa IV to mozesz go dac w zamian za tego co Ci sie marzy i doplacic reszte.


Za mojego wezmę tyle co mi dadzą na złomowisku czyli od kilograma. Niestety.. jazda na tym czymś co Ta technix zwie sportowym zawieszeniem gwintowanym , poczyniła pewne spustoszenia zarówno w podwoziu jak i nadwoziu golfa. Tak więc golf z końcem września br. zakończy przygodę na zachodniopomorskich drogach , zbudowanych z pobożnych życzeń drogowców.

Cenę podałem orientacyjnie bo nie wiem ile sobie za niego człowiek zażyczy. W tym wyposażeniu, roczniku , pojemności ceny wahają się między 5 - 9 tyś.
Także spore widełki.

Grzesiek2507 napisał(a):Wyposazenie nie powala, a konfiguracja nadwozia i silnika moze przysporzyc w przyszlosci problemu ze sprzedaza


Tu się trzeba z Tobą zgodzić... 3d, manualne lustra i korbotronik bym przełknął.. Ale jak pomyśle sobie że znowu miałbym jeździć 1.4 to zbiera mi się na wymioty. :-?

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko dowiedzieć się jaką cenę bym musiał za niego zapłacić. Jeśli będzie wyższa niż wyznaczona przeze mnie granica opłacalności .. to odpuszczam definitywnie.

Dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi.

Pozdro. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Grzesiek2507 » 13 maja 2014, o 20:22

Paweu, do 6k mozesz sie zastanawiac. W sumie to nawet moze troche mniej. Wiecej nie ma sensu dawac, bo za takie pieniadze w kazdej chwili dorwiesz mk4 z tym silnikiem ;-)
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska


- - -



Powrót do Zakup kontrolowany - Kupujemy Golfa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości