GOLF III VARIANT, 1.8 + LPG, 1994r, 800zł, WARSZAWA

Kupujesz Golfa ? - Tu uzyskasz odpowiedzi na pytania, które Cię dręczą przed jego zakupem.

Moderator: Moderator

GOLF III VARIANT, 1.8 + LPG, 1994r, 800zł, WARSZAWA

Postprzez Parweniusz » 23 lut 2015, o 01:21

Witam wszystkich forumowiczów, proszę o poradę gdyż auto ma masę rzeczy do zrobienia i nie wiem czy warto się w to pakować, byłby to mój pierwszy samochód.

Jak podaje właściciel (którym jest znajomy - chłopak siostry), był na długiej trasie kiedy po dziwnym sygnale dźwiękowym (który zignorował bo nie wiedział co oznacza) coś poszło w silniku, zaczął brać borygo. SIlnik prawdopodobnie został przegrzany, diagnoza w serwisie - do wymiany uszczelka pod głowicą.

O ile uszczelkę po kosztach wymieni mi znajomy - to boimy się o ewentualne pękniecie bloku (znajomy mówił coś o kanałach wodnych).

Samochód ma około 270000-280000km przebiegu, a pewnie więcej.

dodatkowo w skrzyni nie wchodzi "jedynka", trzeba ją wrzucać sposobem który zaczyna się jak do wstecznego z kombinacją, podobno coś tam spadło, jakieś cięgno i można z tym żyć bo skrzyni to nie niszczy??

Do serwisu są bębny z tyłu + dziura w lewym progu po otwarciu drzwi pasażera z tyłu, i tak samo wchodząca rdza w okolicach pomiędzy nadkolem a drzwiami kierowcy.

Z zalet to, auto ma klime, kubełkowe fotele z wersji GT, elektryczne szyby, nową szybę przód, nowe opony, nowe felgi tył,nowy akumulator i ten LPG.
Parweniusz
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 00:36
Lokalizacja: WWA

GOLF III VARIANT, 1.8 + LPG, 1994r, 800zł, WARSZAWA

 

Postprzez krzyś » 23 lut 2015, o 07:51

Jakiś link zapodaj, co by można było zobaczyć.. ale za 800zł nie oczekiwałbym cudów.
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Parweniusz » 23 lut 2015, o 08:57

Sęk w tym, że to jest oferta prywatna, jak auta nie kupię to idzie na żyletki. Mogę co najwyżej sam podejść i porobić. Zdjęcia.
Parweniusz
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 00:36
Lokalizacja: WWA

Postprzez GolfiarzJR » 23 lut 2015, o 21:08

Parweniusz, Ja bym nie brał , chyba ze buda zrobiona na GTI i skóra w srodku to mozna pomyśleć o SWAPIE itd. ale jak ma tylko półkubły el.szyby to w dobrym GT masz, spokojnie za 2k+ znajdziesz dobrego GT 90km tylko czasu a silnik i wszystko w stanie DOBRYM :ok:
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez 104i9fm » 24 lut 2015, o 19:28

Ja osobiście bym go wzioł ewentualnie na części... A napewno nie jako surowiec do obróki :D 800zł to wcale nie tak mało jak za taki szrot. Jak fotele niepowycierane i z pasami od GT to szybko pójdą :) Lampy klima, aku obchnierz a może jakiś zboczeniec na LPG się skusi :D. Jak butla ważna to ze 150 weźmiesz jeszcze oponki nowe? Bierej go na części później umowa na bezdomnego i jazda na złom xD
Ehhh u nas by już na polach latał :D
104i9fm
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 19:39
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez Paweu » 26 lut 2015, o 17:39

GolfiarzJR napisał(a):spokojnie za 2k+ znajdziesz dobrego GT 90km tylko czasu a silnik i wszystko w stanie DOBRYM


Taa... A przód czy tył ?:D

Jeśli karoseria ma tylko progi do roboty to może i się poważnie można nad tym zastanowić. Bo jak wyjdzie że to strup to lepiej się za takie coś nie brać.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez GolfiarzJR » 26 lut 2015, o 19:35

Paweu, Widziałem juz kilka , ale w sumie przesadziłem :D ze 3-4 :D :super:
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Grzesiek2507 » 27 lut 2015, o 00:28

Za te pieniadze nie ma co oczekiwac cudow. Toc to cena zlomowa praktycznie. Pokaz jakies foty, calosci i tych 'martwych punktow'. Ale ogolnie za ta kase jak nie ma tragedii to wydaje mi sie ze warto. Jak glowica nie pekla to koszty malutkie. A co do dziwku to moze to piszczek od cisnienia oleju ;-) Wtedy silnik szmelc ;-)
No ale mowiac szczerze, na szrocie zawsze te 6 stow wyrwiesz za niego.
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska


- - -



Powrót do Zakup kontrolowany - Kupujemy Golfa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości