Golf 3 GTI 8v 115km - egzemplarz do oceny (jeździł na sloty)

Kupujesz Golfa ? - Tu uzyskasz odpowiedzi na pytania, które Cię dręczą przed jego zakupem.

Moderator: Moderator

Golf 3 GTI 8v 115km - egzemplarz do oceny (jeździł na sloty)

Postprzez friizi » 31 lip 2014, o 07:41

Mam okazję zakupić te auto: http://olx.pl/oferta/vw-golf-iii-gti-xx ... 6xQ95.html

Tu więcej zdjęć: http://pokazywarka.pl/ge6u8y/

Z tego co wiem było tu prowadzone na tym forum. Powiedźcie mi, bo to będzie moje 1 auto.

Czy te modyfikacje których dokonał właściciel nadają się do codziennej jazdy, powiedział mi, że da mi sprężyny czy da się podnieść zawieszenie do normalnej wysokości.

I jeszcze jedno pytanie, czy z uwagi na zastosowane części, ewentualne naprawy będą drogie, czy po prostu będę mógł kupić oryginalną część do vw, a nie te co on używał? Czy części ogólnie będę drogie z uwagi na to ile włożył w niego pieniędzy.

Proszę o szybką odpowiedź, bo w poniedziałek jadę po niego.

PS: Jak znacie te auto z tego forum, dajcie linka do tematu.
friizi
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 04:41
Lokalizacja: Gniezno

Golf 3 GTI 8v 115km - egzemplarz do oceny (jeździł na sloty)

 

Postprzez hanawald » 31 lip 2014, o 08:23

friizi, tak golfik nadaje sie do normalnej jazdy jak da tobie sprężyny normalne to podniesiesz go do góry , a jak chodzi o części mechaniczne to na pewno bedzie mała różnica cenowa , pozdrawiam ;-)
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez friizi » 31 lip 2014, o 09:30

hanawald napisał(a):friizi, tak golfik nadaje sie do normalnej jazdy jak da tobie sprężyny normalne to podniesiesz go do góry , a jak chodzi o części mechaniczne to na pewno bedzie mała różnica cenowa , pozdrawiam ;-)
No mówił właśnie, że da sprężyny tylko tak myślę o ile da się go podnieść, czy da radę do normalnego prześwitu wrócić:D? A o te części mechaniczne właśnie najbardziej się martwiłem, bo wszyscy wokół mnie mówią, żebym nie kupował tego Golfa, bo na części nie zarobię jak się coś popsuje.
friizi
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 04:41
Lokalizacja: Gniezno

Postprzez Gesiu_15 » 31 lip 2014, o 09:47

friizi napisał(a): bo wszyscy wokół mnie mówią, żebym nie kupował tego Golfa, bo na części nie zarobię jak się coś popsuje.


to niech ci wszyscy ludzie się pukną w głowę :-D części do 2.0 8v nie są drogie , zresztą na szrocie pełno 2.0 , także co do części bym się nie martwił ale bardziej o blachę i o stan podłogi :-)
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez friizi » 31 lip 2014, o 11:26

Gesiu_15 napisał(a):
friizi napisał(a): bo wszyscy wokół mnie mówią, żebym nie kupował tego Golfa, bo na części nie zarobię jak się coś popsuje.


to niech ci wszyscy ludzie się pukną w głowę :-D części do 2.0 8v nie są drogie , zresztą na szrocie pełno 2.0 , także co do części bym się nie martwił ale bardziej o blachę i o stan podłogi :-)


No tylko mi się rozchodzi, o to, że on tam włożył pełno kasy, wymienił większość części na sportowe, więc raczej jak coś się popsuje to nie będę mógł skorzystać z jednej części na szrocie, tylko albo kupić tą co on, albo wymieniać wszystkie???


Sam mi powiedział, że progi do zrobienia koszt 500zł, ale nie wiem czy za 2 czy za sztukę:D
friizi
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 04:41
Lokalizacja: Gniezno

Postprzez Grzesiek2507 » 31 lip 2014, o 11:49

Za 2. Czesci identyczne jak w serii, nie sluchaj swoich pseudoznafffcow z okolicy ;-)
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez friizi » 31 lip 2014, o 15:14

Grzesiek2507 napisał(a):Za 2. Czesci identyczne jak w serii, nie sluchaj swoich pseudoznafffcow z okolicy ;-)


Jeszcze jedno mówił mi, że teraz jest na sprężynach 8mm i da mi sprężyny 4mm na jaką wysokość tak będę mógł podnieść Golfa ??

No tych pseudoznaffców z okolicy, to mam od groma. Niestety do Golfa dokładają trochę rodzice i przez to muszę liczyć się z ich zdaniem.
friizi
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 04:41
Lokalizacja: Gniezno

Postprzez murgen » 1 sie 2014, o 07:42

Jezeli na codzien to mozesz cos tanszego szukac z blacharka w stanie idealnym. Tu trzeba dolozyc pare zl oprocz progow zeby nadawalo sie do jazdy na codzien, podniesc, zmienic pasy na zwykle itp. Chociaz z drugiej strony golfik fajnie zrobiony i zadbany.
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez makuxxx14 » 8 sie 2014, o 13:48

wgl jak można popełnić herezję i myśleć o "odtuningowaniu" auta...
Avatar użytkownika
makuxxx14
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 21:37
Lokalizacja: ZDR
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 9A+
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Zakup kontrolowany - Kupujemy Golfa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości