Golf 3 1.9 TDI 95'

Kupujesz Golfa ? - Tu uzyskasz odpowiedzi na pytania, które Cię dręczą przed jego zakupem.

Moderator: Moderator

Golf 3 1.9 TDI 95'

Postprzez Rezik » 15 kwi 2014, o 23:07

Witam wszystkich forumowiczów, cieszę się że trafiłem na Wasze forum :)

Prosił bym o poradę przy zakupie Golfa 3, otóż jeżdżę obecnie paliwożernym fordem mondeo, który pali 9l/100km oczywiście benzyny.. a z racji że pokonują ponad 30km dziennie do pracy, to zastanawiam się nad zakupem diesla i jednym z kandydatów jest właśnie Golf 3. Wybór padł też dlatego że mam możliwość zakupu właśnie takiego z pewnego źródła którym jest dobry znajomy, który ma właśnie Golfa 3 1.9TDI 95r kombi wersja CL do sprzedania, który należy do niego już od 7 lat. Autko skromnie wyposażony, szyby na korbki, ale posiada np Climatronik (co dla mnie ma w sumie małe znaczenie), autko jest zadbane w środku, z zewnątrz są ogniska korozji na drzwiach, troszkę na progach (kosz zrobienia tego w moim przypadku to tylko koszty materiałów, gdyż mam fachowca w rodzinie), ale niestety zaczęły się robić dziury pod spodem, które oczywiście też będę dawał do zrobienia. Silnik jest w bardzo dobrym stanie, przebieg coś ok 240tyś, ale chodzi bardzo ładnie, zawieszenie i biegi też, ogólnie mechanicznie bez zarzutów.

W skrócie autko 95r, mechanicznie bardzo dobre, w środku zadbane, ale są ślady korozji no i wychodzą dziury pod spodem, znajomy życzy sobie za niego 1900zł.. powiedzcie czy się opłaca i ile ewentualnie mogę w niego pieniążków włożyć, aby nie przepłacić bo na pewno po zakupie robił bym te dziury w podwoziu i ewentualnie te ogniska korozji na karoserii.

Pozdrawiam.
Rezik
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 22:40
Lokalizacja: Lubuskie

Golf 3 1.9 TDI 95'

 

Postprzez Banita95 » 15 kwi 2014, o 23:12

Rezik, Ogniska rdzy i dziury to nic złego w sumie w 3 to norma :P zbij jeszcze te 200-300zł i zrobisz sobie samochód do pracy. W razie czego zarobisz więcej na częściach jak za całość :D ,a i pamiętaj sprawdź progi w razie pytań pytaj
Avatar użytkownika
Banita95
Members
 
Posty: 860
Dołączył(a): 3 lis 2013, o 00:34
Lokalizacja: Pasłęk
Rocznik: 99
Silnik: 2.3
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Rezik » 15 kwi 2014, o 23:20

Dziękuje za szybką odpowiedź :) niestety cena już nie do zbicia raczej, ta już jest po małych negocjacjach, W sumie jest pół baku paliwa i komplet kół z oponami letnimi i kół z zimówkami tak że ciężko mi zejść niżej :), jutro jadę na dokładne oględziny podwozia i wtedy dowiem się ile by mnie kosztowało zrobienie tego, dlatego chciał bym spytać Was o zdanie ile tam jeszcze mogę ewentualnie dołożyć do tego auta żeby nie przepłacić :), a tak jak piszę reszta korozji to już po kosztach bym miał robione więc jak by mnie wzięło nawet robić to groszowe sprawy. Bo tak prócz podłogi to nic, wsiadać i jechać no i autko opłacone jeszcze na pół roku.

Pozdrawiam.
Rezik
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 22:40
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Banita95 » 15 kwi 2014, o 23:44

Rezik, To nie zastanawiaj się tylko bierz :D
Avatar użytkownika
Banita95
Members
 
Posty: 860
Dołączył(a): 3 lis 2013, o 00:34
Lokalizacja: Pasłęk
Rocznik: 99
Silnik: 2.3
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Rezik » 16 kwi 2014, o 00:10

Jeszcze zobaczę jutro jak wyjdzie sprawa z podwoziem i duże szanse że go wezmę, bo w porównaniu do innych aut, które oglądałem, te jest najpewniejsze :).

Stanowczo odradzam autko z tej aukcji http://olx.pl/oferta/ekonomiczny-1-9td- ... 6364e4338f sprzedający to handlarz.. autko opłacił bo lepiej się prezentuje, mimo że miałem prawie 200km aby go obejrzeć Pan się zarzekał że autko ma 80tys przebiegu cud miód i malina.. na miejscu okazało się że może i blacha w dobrym stanie, ale w środku to piekło, podsufitka brudna, odpada, trzyma się na szpilkach, teleskopy od tylnej klapy nie trzymają, lewarek zniszczony, biegi ciężko i nie precyzyjnie wchodzą, silnik w słabej kondycji.. autko to może ma 800tys a nie 80tys przejechane.. nie wiem czym się sugeruje wciskając takie bzdury.

Mam nadzieje że nikt na marne tak jak ja, taki kawał drogi nie zrobi ;), oczywiście co do przebiegu byłem pewny jadąc że tyle nie ma, ale myślałem że może przynajmniej jest aż tak zadbany że na tyle wygląda, miałem astre f z 96r, która w środku była jak z salonu jeszcze nawet 2 lata temu, ale w tej sytuacji nie ma porównania ;).

Pozdrawiam.
Rezik
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 22:40
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Wujo1983 » 16 kwi 2014, o 08:03

Rezik napisał(a): sprzedający to handlarz..


I co z tego ?

Rezik napisał(a):autko opłacił bo lepiej się prezentuje,


Ale co ma piernik do wiatraka?
VW GOLF III VARIANT 1.9 TDI 1999r.
BMW E46 KOMBI 2.0d 2004r.
POLSKI FIAT 125p 1972r.
POLSKI FIAT 126p 1974r.
WAZ LADA 2107 1989r.
Avatar użytkownika
Wujo1983
Czytacz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 22 lip 2013, o 18:14
Lokalizacja: SGL

Postprzez Rezik » 16 kwi 2014, o 09:57

Byłem z Golfikiem, tak że progi do robienia i ten spód koszt 1000zł tak że autko by wyszło 1900 + 1000zł czyli 2900zł i był by problem z blachą rozwiązany, teraz pytanie czy opłaca się jeszcze kupć te autko ?

Co do tej aukcji co podałem, mówisz że co z tego że handlarz ? dla mnie to ma znaczenie bo znam kilku i wiem jak to z nimi bywa.. i tak jak z tym wciska Ci kity, jedziesz 200km w jedną stronę a to okazuje się złom.. z tym ubezpieczeniem to ma piernik do wiatraka dużo.. bo robią tak gdyż wiele osób szuka auta od kogoś kto już ileś tam lat jeździ, a tutaj ubezpieczają rejestrują i Ci wmawia że jego autko, jeździł ojciec, dziadek czy Bóg wie kto, a na miejscu okazuje się inaczej, a autko nawet nie jego...

Ale proponuje wrócić do tematu Golfa o którego ja pytam :)

pozdrawiam.
Rezik
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 22:40
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez trojeczkaGT » 16 kwi 2014, o 12:19

rezik mysle ze golfik kombi z klimatyzacja i po ogarnieciu juz blachy wart jest tych 3000 zl max 4000 to granica jakosci do ceny a bedzie Ci napewno sluzyl skoro wiesz co kupujesz i od kogo.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Rezik » 16 kwi 2014, o 12:39

Dziękuje za odpowiedzi, zdecydowałem się, autko jest z pewnego źródła w sumie przez kope lat codziennie je widywałem ;), dam je do zrobienia i myślę że nawet jak włożę ten 1000zł czy 1200zł to warto, biorąc pod uwagę że autko zadbane.

Tak że pozostanę z Wami na forum dłużej :)

pozdrawiam.
Rezik
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 22:40
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Neizok » 17 kwi 2014, o 22:18

Jak tylko blacha do roboty to spoko. Ja dałem za swojego 2900 i wsadzilem drugie tyle jak nie lepiej a juz powoli wychodzi rdza na progach.. tak wiec wszystko przedemna a ty juz bedziesz mial z glowy :)
Avatar użytkownika
Neizok
Badacz tematu
 
Posty: 235
Dołączył(a): 10 lip 2013, o 00:11
Lokalizacja: Kraków


- - -



Powrót do Zakup kontrolowany - Kupujemy Golfa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość