zmiana OC pomocy!

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

zmiana OC pomocy!

Postprzez david005 » 22 cze 2012, o 09:54

Witam mam pytanko:
Czy jest taka możliwość chodzi o auto Renalut warte tak mniej wiecej 6-7 tys. Auto zarejestrowane i OC jest na moją ciotke z poznania i ona też jest właścicielem na umowie 'kupna sprzedaży'
Ale chcę by ubezpieczenie było na mnie a jestem z poza poznania bo nie chcę zawracać co jakiś czas tyłka ciotce a po drugie mieć tańsze OC bo poza Poznaniem wychodzi to taniej. Jest taka możliwość ?
david005
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 21 kwi 2010, o 19:24
Lokalizacja: Piła

zmiana OC pomocy!

 

Postprzez pietrasiak2 » 22 cze 2012, o 10:50

Raczej nie. Liczy się "meldunek auta" czyli właściciela chyba , że ciotka weźmie Ciebie na współwaściciela i auto zarejestrujecie w Twoim rewirze .(Wtedy OC w zależności czy macie zniżki będą naliczane w/g taryf) Możesz jeszcze zapytać u agenta jak by to wyglądało jakby ciotka użyczyła Tobie to auto . Lecz nie spotkałem się z tym . W moich rewirach auta przerejstrowują na byłe woj. skierniewickie tam jest mniejsze ryzyko . Pozdrawiam :-) :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez k-m-r1 » 22 cze 2012, o 13:07

opcja darowizny lub dopisac do umowy jeśli wlasciciej jej nie zgłosił w urzedzie

jak ma byc na ciebie ty ty idziesz i je ubezpieczasz
najczesciej w pierwszym roku oboje jestescie na oc kolejne lata przejmujesz zniżki i niezalerznie czy ciotka jest na oc czy nie to wyjdzie podobnie czyli
pierwszy rok Ty 0 zniżek lub co tam masz ciotka te 60% niestety liczone na niekorzysc własciciela

kolejny rok to ty masz zniżki i sam jestes na oc
nie wiem czy dzwonisz do ubezpieczalni czy chodzisz po lokalach i wypytujesz o oc

włascicielem auta mogą byc 2 osoby niekoniecznie zpokrewnione
adres nie ma nic do znaczenia prucz miejsca gdzie auto bedzie czyli Główny własciciel i jego adres
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez opolanin » 25 cze 2012, o 12:13

Podłączę się pod temat, jestem współwłaścicielem auta, ojciec właścicielem, mam już wypracowane 60%zniżki. Chcę teraz żeby auto było tylko na mnie, co muszę zrobić? Wiem że zmiana dowodu rejestracyjnego, więc musi być jakaś umowa i tu mam pytanie, jak to zrobić by w urzędzie skarbowym znowu podatku nie płacić, czy wogóle tak się da??
opolanin
 

Postprzez pietrasiak2 » 25 cze 2012, o 18:48

możesz zrobić to na zasadzie darowizny , ale przy mniejszej kwocie to więcej papierów niż to warte . Nie wiem , ale odkupił bym na zasadzie umowy k/s
i auto przerejestrował :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez k-m-r1 » 26 cze 2012, o 17:33

nieprawda żę papirologia

do skarboweg zapytaj sie jak u ciebie jest u mnie w oleśnie raz dwa można

od darowizny nic niezapłacisz bo to bliska rodzina wienc jest frre do 9 tys jak pamietam...

najczesciej ojciec pisze darowizne na ciebie reszty auta
masz pieczatke idziesz do drogowego pokazujesz

miej ze sobą też książeczke auta czerwona jak jest
oc i dowód

mówisz co jest i co chcesz to pokierują cie co masz wypełnic
pewnie bedzie zmiana danaych w dowodzie a reszta zostaje

warto tak tobie zrobic ale jak masz zkonczone 25 lat inaczej to nie bo i tak nalicza odsetki na niekorzysz
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości