Zaparkowany samochód uderzony pod blokiem

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Zaparkowany samochód uderzony pod blokiem

Postprzez przem_uc » 22 lut 2012, o 15:58

Witam,
Wczoraj rano Leon żony, będąc zaparkowany pod blokiem, zarobił strzała od Peugeota. Facet nie ustąpił pierwszeństwa samochodowi z prawej (na równorzędnym) i odbił w lewo i poniosło go na Leona.
Po uderzeniu Leon wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rozbita lampa, obluzowana prawa lampa, luźny halogen, pokrzywione wzmocnienie, zniszczona maska, uszkodzony błotnik i rozwalony zderzak.

Szkoda już zgłoszona, w piątek przyjeżdża rzeczoznawca. Podpowiedzcie proszę co powinienem uwzględnić. Dla mnie to pierwsza taka sytuacja w życiu, wiec chętnie skorzystałbym z podpowiedzi kolegów bardziej doświadczonych w likwidowaniu szkód.
Np. W czasie zgłaszania szkody konsultant powiedział mi, że będę musiał zdecydować czy naprawiam na fakturę czy wg kosztorysu. Co wybrać?
Generalnie proszę o każdą dobrą radę. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
przem_uc
Badacz tematu
 
Posty: 173
Dołączył(a): 7 sty 2009, o 21:26
Lokalizacja: Łódź

Zaparkowany samochód uderzony pod blokiem

 

Postprzez przem_uc » 24 lut 2012, o 23:35

Letta22, dzięki za podpowiedź. Był dzisiaj rzeczoznawca i zapowiada się szkoda całkowita. Poczytałem i popytałem o takim rozwiązanie - niektórzy chwalą, inni mówią że to wybieg ubezpieczyciela. Zobaczymy co będzie dalej jak dostanę ich decyzję (w ciągu 8-10 dni roboczych).
Jeżeli macie jakieś doświadczenia ze szkodą całkowitą, to piszcie. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
przem_uc
Badacz tematu
 
Posty: 173
Dołączył(a): 7 sty 2009, o 21:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez strzeliniasty » 26 lut 2012, o 20:41

przem_uc napisał(a):szkoda całkowita




"Szkoda całkowita zas wystepuje wówczas, gdy pojazd uległ zniszczeniu w takim stopniu,
e nie nadaje sie do naprawy, albo gdy koszty naprawy przekroczyłyby wartosc pojazdu
w dniu likwidacji szkody. W przypadku wystapienia szkody czesciowej zakład
ubezpieczen jest zobowiazany do pokrycia kosztów dokonanej naprawy, w przypadku
zas wystapienia szkody całkowitej odszkodowanie ustala sie przy wykorzystaniu tzw.
metody dyferencyjnej. Metoda ta polega na ustaleniu wysokosci odszkodowania poprzez
pomniejszenie wartosci pojazdu w stanie przed uszkodzeniem - o wartosc pojazdu
(wrak, pozostałosci) w stanie uszkodzonym tj. po wypadku"

ja bym bral kase za calkowita, autko naprawil malym kosztem i jezdzil dalej albo sprzedal

w firmie mielismy tak ze busa nam skasowali, szkoda calkowita, autko naprawili z AC, nastepnie wzieli szkode w PLN i autko sprzedali - czysty zysk :D
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez przem_uc » 26 lut 2012, o 23:21

Generalnie ciągle myślę co z tym fantem zrobić, ale tak naprawdę, dopóki ErgoHestia nie przedstawi mi kosztorysu (albo decyzji o szkodzie całkowitej), to wróżę z fusów. Na forum Leona chłopaki podpowiadają, żeby bezgotówkowo robić w ASO (i to też trzyma się kupy).
strzeliniasty napisał(a):ja bym bral kase za calkowita, autko naprawil malym kosztem i jezdzil dalej albo sprzedal

To była moja pierwsza myśl, podzielana przez koleżków, których podpytywałem. Ale wiadomo jak jest z fachowcami - mógłbym na tym wyjść nie najlepiej. A niestety nie mam zaufanego blacharza (lakiernik się znajdzie). I dlatego takiego rozwiązania się boję. Chociaż szczerze mówiąc chętnie bym się pozbył Leona, bo to żadna rewelacja. Ale dałem się namówić żonie na "Auto Emocion" :wstyd: bo ja chciałem mk4
Avatar użytkownika
przem_uc
Badacz tematu
 
Posty: 173
Dołączył(a): 7 sty 2009, o 21:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez k-m-r1 » 28 lut 2012, o 00:12

dobry moment zmienic auto
jesli auto nie jest przeinwestowane a Ty nie takiego szukasz to kasa i sprzedaj dokłądasz troche i masz inne
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez strzeliniasty » 1 mar 2012, o 11:02

przem_uc napisał(a):bezgotówkowo robić w ASO


tylko tutaj jest myk schowany powiem ci na przykladzie jak mojego tate przetarli na parkingu

przyjechal rzeczoznawca wycenil szkody na 3700zl i zaznaczyl opcje "bezgtowkowa naprawa auta w ASO" wiec laweta i do ASO i autko tam zostalo, zadzwonili po 3dniach ze auta nie naprawia gdyz byl rzeczoznawca z ASO i szkody wycenil na 7300zl autko stalo prawie miesiac. pisalismy do ubezpieczyciela z ktorego to mialo byc zrobione oni sie wypierali ze wiecej nie dadza bo wg nich tyle to bylo warte i ani grosza wiecej. sprawa sie ciagnela i w koncu skorzystalismy z opinii rzecznika praw konsumenta - i nagle ubezpieczyciel zmienil zdanie - doplacili do remontu autka wszyscy byli happy az do momentu odbioru samochodu z ASo - musielismy wplacic 10% wartosci wyceny zeby moc nim wyjechac z serwisu

fakt ze autko zrobione tak ze widac wogole ze bylo cos robione ale ojciec zaluje tej decyzji - mogl odstawic do jakiegos zakladu lakierniczo-blacharskiego (z tych lepszych - widac na placu jakie autka robia) i byloby mniej problemow i jezdzenia zalatwiania
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław


- - - podsłuchy do sądu



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości