Zakup golfa i ubezpieczenie.

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Zakup golfa i ubezpieczenie.

Postprzez krecik133 » 7 kwi 2013, o 00:37

Witam
Jestem tu nowy na samym początku chciałbym się przedstawić nazywam się Paweł mam 20 lat i mieszkam w Warszawie. W czwartek zakupiłem golfaIII z ubezpieczeniem do marca 2014, co mam dalej zrobić ? przeliczyć ubezpieczenie na siebie ? osoba od której kupiłem samochód powiedziala mi że mogę śmiało jeździć na jego ubezpieczeniu do końca, wystarczy tylko wozić ze sobą umowę kupna auta.

Wolę się upewnić bo zupełnie się na tym nie znam.

Z góry dziękuje za pomoc.
krecik133
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Zakup golfa i ubezpieczenie.

 

Postprzez NieAmator » 7 kwi 2013, o 06:18

Możesz jeździć na tym ubezpieczeniu
Korean Maniac!!
NieAmator
Czytacz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 12:23
Lokalizacja: CK

Postprzez Mick » 7 kwi 2013, o 07:32

mozesz jezdzic do miesiąca czasu potem musisz przepisać na siebie
Mick
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 gru 2012, o 21:17
Lokalizacja: Brzesko

Postprzez NieAmator » 7 kwi 2013, o 08:18

Mick, nie wprowadzaj go w błąd, 11 lutego 2012 roku zmieniły się przepisy widocznie jeszcze nie doszły do Ciebie OC opłacasz za auto a nie za właściela. Jeśli nie jesteś czegoś na 100% pewien a tylko gdybasz to nie pisz postów
Korean Maniac!!
NieAmator
Czytacz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 12:23
Lokalizacja: CK

Postprzez Paweu » 7 kwi 2013, o 15:16

NieAmator napisał(a):Mick, nie wprowadzaj go w błąd, 11 lutego 2012 roku zmieniły się przepisy widocznie jeszcze nie doszły do Ciebie OC opłacasz za auto a nie za właściela. Jeśli nie jesteś czegoś na 100% pewien a tylko gdybasz to nie pisz postów


To nie trzeba przepisywać tego ubezpieczenia na siebie? Tzn. Jestem Pan X kupiłem auto od pana Y z ubezpieczeniem do końca roku... I tak sobie mogę jeździć bez żadnego przepisywania ubezpieczenia na aktualnego właściciela pojazdu czyli Na Mnie.. Pana X? A co w przypadku gdy dojdzie do kolizji z mojej winy? Ubezpieczyciel ściąga należności na pokrycie ew. szkód z ubezpieczenia Pana Y ? Bez sensu... Ale proszę o wytłumaczenie ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez NieAmator » 7 kwi 2013, o 15:44

Masz jeździć z umową kupna sprzedaży auto bo umowa jest zawierana na auto. Możesz sie dogadać z właścicielem też że np OC na siebie bierzesz i przy wycofaniu poprzedniej umowy on dostaje zwrot wtedy.
Korean Maniac!!
NieAmator
Czytacz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 12:23
Lokalizacja: CK

Postprzez Mick » 7 kwi 2013, o 15:48

sory ale byłem przekonamy ze trzeba przepisać na siebie :-) i jak to jest własnie podczas kolizji z naszej winy ?zniżki lecą poprzedniemu włascicielowi?
Mick
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 gru 2012, o 21:17
Lokalizacja: Brzesko

Postprzez krecik133 » 7 kwi 2013, o 17:06

Właśnie co w przypadku kolizji z mojej winy ?
krecik133
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NieAmator » 7 kwi 2013, o 18:54

Przejęcie polisy OC może, choć nie musi, wiązać się z ponowną rekalkulacją wysokości składki. Chodzi o to, iż zniżki należne z tytułu bezszkodowej jazdy są przypisane do danej osoby i nie przechodzą wraz z polisą. Zakład ubezpieczeń nie musi każdorazowo naliczać składki, ale ma do tego prawo. Dlatego jeśli mamy wysokie zniżki, warto zwrócić się do zakładu o rekalkulację składki i wówczas firma ubezpieczeniowa ma taki obowiązek.

Z kolei do obowiązków zbywcy samochodu należy poinformowanie zakładu o sprzedaży auta w ciągu 30 dni od dnia zbycia. Do czasu poinformowania zakładu ubezpieczeń o sprzedaży zbywca ponosi wraz z nabywcą solidarną odpowiedzialność za zapłatę należnej składki. Szkody powstałe po dniu sprzedaży nie obciążają już zbywcy, niemniej jednak w razie wyrządzenia szkody przez nabywcę już po zakupie samochodu, a przed poinformowaniem przez zbywcę (lub nabywcę) zakładu ubezpieczeń o sprzedaży, szkoda taka będzie przypisana do polisy zbywcy i to on będzie zobowiązany do udokumentowania, że w chwili wyrządzenia szkody nie był już właścicielem samochodu, a jeśli tego nie zrobi to jemu zostanie przypisana wyrządzona szkoda.
Korean Maniac!!
NieAmator
Czytacz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 12:23
Lokalizacja: CK

Postprzez ogi83 » 8 kwi 2013, o 02:13

Kolega wyżej pięknie nam to nakreślił a ja powiem na swoim przykładzie.
Kilka miesięcy temu zakupiłem golfa z ubezpieczeniem chyba do marca, kiedy zbliżał się termin znalazłem nowe i wypowiedziałem stare, po jakimś tygodniu przyszło mi pisemko z poprzedniej ubezpieczalni że rekalkulowali mi składkę i mam dopłacić 120zł ponieważ poprzedni właściciel miał max zniżek a ja nic. Próbowałem kombinować ale nie chcieli ze mną rozmawiać, olałem ich, miałem nadzieję że może zapomną:)
niestety po dwóch tyg dostałem pisemko od firmy która zajmuje się windykacją i prędko musiałem zrobić przelew:/
Nie jestem ekspertem, nie chcę nikogo straszyć, podaje tylko swój przykład bardzo świeży ;-)
ogi83
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25 mar 2012, o 18:54
Lokalizacja: Warszawa


- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości