wypowiedzenie oc na jakich warunkach

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

wypowiedzenie oc na jakich warunkach

Postprzez skarbnik91 » 27 kwi 2013, o 12:57

witam wszystkich. do rzeczy.. mam mk3 i chce sprzedac go znajomemu. mam opłacone oc w link4 od 22 stycznia na cały rok. a ze nie mam zadnych zniżek i jest to silnik o poj 2.0 to musiałem wyłożyć nie cale 1500 pln. jezeli spiszemy umowe i wszystko na temat wypowiedzenia umowy to:
-czy nowy własciciel nabytego pojazdu bedzie musiał ukazac sie dokumentem ze ma juz nowego ubezpieczyciela (nowe wykupione oc) aby mógł zrezygnować z link 4? (w szczególnosci chodzi mi o zwrot za nie wykorzystane oc bo to przeciez nie mała kasa) z góry dzieki za pomoc
skarbnik91
 

wypowiedzenie oc na jakich warunkach

 

Postprzez seba650 » 27 kwi 2013, o 19:57

seba650
Badacz tematu
 
Posty: 227
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 22:42
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Postprzez skarbnik91 » 27 kwi 2013, o 21:53

widzialem juz ta stronke ale nie czytałem tych artykułów.. zmobilizowałeś mnie do ich przeczytania B)
przed chwila przeczytalem i już wszystko
wiem :)
skarbnik91
 

Postprzez K@mil » 27 kwi 2013, o 22:58

skarbnik91, przeczyta moj post w tym temacie
http://www.golf3.pl/topics45/przepisani ... t55413.htm

wstawilem tam nawet oswiadczenie :) i kase odzyskasz jesli Ci podpisze nowe kupujacy :)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez skarbnik91 » 28 kwi 2013, o 12:51

ok dzieki :) napisze teraz przypadek z jakim sie spotkałem :) załóżmy ze kupiłem wczoraj auto z oc... zostaje przy tej ubezpieczalni..do konca oc zostal mi miesiac... ide do ich oddziału i mowie ze chce wypowiedziec, zrezygnowac z ich oc. a baba za biurkiem żąda odemnie już nowego oc (umowy z nowym ubezpieczycielem) musze miec nowe oc aby zrezygnowac ze starego?
skarbnik91
 

Postprzez seba650 » 28 kwi 2013, o 17:54

Nie ma takiej opcji ;-) od tego jest UFG żeby ganiać delikwentów mających auto bez polisy OC ;-)
seba650
Badacz tematu
 
Posty: 227
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 22:42
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Postprzez K@mil » 28 kwi 2013, o 18:09

skarbnik91 napisał(a):do konca oc zostal mi miesiac


Jesli został miesiac to bez problemu mozesz zlozyć wypowiedzenie umowy OC, ale takie rzeczy robi sie najczesciej dzien przed koncem i tego samego dnia podpisuje sie nowe OC (musi byc ciagłość OC, nie moze byc przerwy)...
Oc mozesz wypowiedzieć u tej samej osoby co bedziesz podpisywał nowe OC (obojetnie jaki oddział)...

Jeszcze wazna rzecz, pierwsze co robisz to aneks na swoje dane po zakupie
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez skarbnik91 » 29 kwi 2013, o 11:48

aneks? he szczeże mówiąc pierwsze o tym słysze :shock: wyczytalem przed chwila ze to słuzy do regulowania skladek po poprzednim wlascicielu.. np sprzedajacy ma wszystkie znizki a ja mam tylko np 30 to musze doplacic.. o to w tym aneksie chodzi :?: :)
skarbnik91
 


- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość