Wypowiedzenie OC kupionego pojazdu

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Wypowiedzenie OC kupionego pojazdu

Postprzez innotic » 13 sie 2012, o 18:59

Witam!
14.07 kupiłem Golfa. Przerejestrowałem go i ubezpieczyłem się w AXA. Jednak nie dostarczyłem poprzedniemu ubezpieczycielowi (Aviva) wypowiedzenia umowy. Czy czekają mnie jakieś konsekwencje, jeśli tak to jakiego rodzaju? Nigdzie o tym nie mogę doczytać - stare ubezpieczenie jest ważne do 20.10 br.
innotic
Czytacz
 
Posty: 77
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 18:45
Lokalizacja: Nakło Śląskie

Wypowiedzenie OC kupionego pojazdu

 

Postprzez Raffo » 13 sie 2012, o 19:08

pod tym linkiem

http://www.aviva.pl/direct/_files/Wzor_ ... nia_OC.pdf

Masz wzór dokumentu który musisz wysłać do avivy aby wypowiedzieć oc.
Jeżeli tego nie zrobisz może dojść do tego że będziesz musiał zapłacić za OC z avivy.

Czyli będziesz 2 razy płacił za OC.

Pad tym linkiem masz jeszcze inne wzory dokumentów z avivy.
http://www.aviva.pl/direct/obsluga-klie ... menty.html
Avatar użytkownika
Raffo
Czytacz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 17 lip 2012, o 08:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez innotic » 13 sie 2012, o 21:57

Dziękuję, mam te wzory, a tak na marginesie - w wypowiedzeniu umowy wpisuję dane swoje, czy zbywcy pojazdu?
innotic
Czytacz
 
Posty: 77
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 18:45
Lokalizacja: Nakło Śląskie

Postprzez Raffo » 14 sie 2012, o 04:28

Dane osoby kupującej :-D
Avatar użytkownika
Raffo
Czytacz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 17 lip 2012, o 08:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez k-m-r1 » 16 sie 2012, o 17:51

innotic napisał(a):14.07 kupiłem Golfa. Przerejestrowałem go i ubezpieczyłem się w AXA. Jednak nie dostarczyłem poprzedniemu ubezpieczycielowi (Aviva) wypowiedzenia umowy.

zarówno Ty i sprzedający muszy wysłać wypowiedzenie
bo firma najpierw napisze do Sprzedajacego o OC on przedstawi umowe że sprzedał i przyślą do Ciebie
Ale teraz przepisy smieniły sie i auto nie możę miec ubezpieczenia oc w 2 firmach jak to kiedyśbyło wienc ważne jest OC które masz ale i tak będziesz do poprzedniej firmy musiał wysłąc wypowiedzenie
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez reval » 13 wrz 2012, o 09:16

ja też zapomniałem wypowiedzieć i miałem przez chwilę 2 ubezpieczenia OC. Napisałem pismo do HESTII i zgodzili się na anulowanie polisy. Od lutego 2012 roku jest już zmienione prawo i teraz ubezpieczyciel ma obowiązek informować o kończeniu się polisy.
reval
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 kwi 2012, o 16:16
Lokalizacja: Katowjce


- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość