W jakim zakładzie ubezpieczen oplacic OC? Gdzie najtaniej?

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

W jakim zakładzie ubezpieczen oplacic OC? Gdzie najtaniej?

Postprzez 180damian180 » 1 cze 2012, o 19:41

Witam. Zacznę od początku. Otóż w październiku ubiegłego roku odkupiłem mojego golfika 1.9 tdi od bardzo dobrego znajomego. Auto oczywiście było ubezpieczone w PZU, przy czym rejestrowałem auto na współwłaściciela z wujkiem( przyczyna znana- młody kierowca= masakryczne pieniądze) i tu również kontynuowałem ubezpieczenie w PZU. 16 maja kończy mi się owa oplata i tu sie pojawia pytanie: czy w jakiejś innej ubezpieczalni będzie taniej?? Tu wyliczyli mi 800zl OC+ ok 80zl za NNW( przy czym wujek posiada wszystkie zniżki). Proszę o wasze podpowiedzi, bo wydaje mi sie że to co mi wyliczyli w tym PZU to i tak cos za duzo. Pozdrawiam ;-)
180damian180
Czytacz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 25 kwi 2012, o 23:49
Lokalizacja: Wyszków

W jakim zakładzie ubezpieczen oplacic OC? Gdzie najtaniej?

 

Postprzez Kogucik » 1 cze 2012, o 19:47

Za dużo czynników wpływa na to ile u kogo się płaci. Jedyne wyjście to pochodzić po ubezpieczalniach u siebie i liczyć oraz negocjować :ok:
Avatar użytkownika
Kogucik
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 30 kwi 2012, o 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez 180damian180 » 1 cze 2012, o 19:50

Czyli mowisz kolego, ze mozna cos z nimi negocjowac?:) Wiesz, mowie tu ze cos za duzo mi policzyli tego OC dlatego, bo wujek ma u nich ubezpieczone dwa samochody, quada i traktor, tym bardziej ze jest u nich od 1995 roku. Spodziewalem sie ze bedzie taniej dzieki tym czynnikom...

[ Dodano: 2012-06-01, 18:51 ]
Kogucik, a powiedz ile Ty placisz, bo widze ze tez masz 1.9 :-D
180damian180
Czytacz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 25 kwi 2012, o 23:49
Lokalizacja: Wyszków

Postprzez Kogucik » 1 cze 2012, o 20:29

nic jeszcze ;)
Kupiłem gofra 30 kwietnia, ubezpieczenie mam do 26.10 - obecnie walczę o aneks, w którym będą widniały moje dane, ale niestety muszę trochę się nalatać :zdziwko:
Avatar użytkownika
Kogucik
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 30 kwi 2012, o 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez 180damian180 » 1 cze 2012, o 20:35

No takie jest zycie:) a ogolnie jak sie spisuje nowa maszynka?? :-D
180damian180
Czytacz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 25 kwi 2012, o 23:49
Lokalizacja: Wyszków

Postprzez Paweu » 2 cze 2012, o 17:18

180damian180 napisał(a):Witam. Zacznę od początku. Otóż w październiku ubiegłego roku odkupiłem mojego golfika 1.9 tdi od bardzo dobrego znajomego. Auto oczywiście było ubezpieczone w PZU, przy czym rejestrowałem auto na współwłaściciela z wujkiem( przyczyna znana- młody kierowca= masakryczne pieniądze) i tu również kontynuowałem ubezpieczenie w PZU. 16 maja kończy mi się owa oplata i tu sie pojawia pytanie: czy w jakiejś innej ubezpieczalni będzie taniej?? Tu wyliczyli mi 800zl OC+ ok 80zl za NNW( przy czym wujek posiada wszystkie zniżki). Proszę o wasze podpowiedzi, bo wydaje mi sie że to co mi wyliczyli w tym PZU to i tak cos za duzo. Pozdrawiam


ja mam 1.4 ubezpieczenie jest tylko na mnie i płacę rate 156 zł. więc jak łatwo można sobie policzyć mam 600 zł na rok. Auto ubezpieczone w MTU. Opinie na tematu ubezpieczyciela są 'różne' ale ja jakoś nie mam z nimi problemów żadnych... także polecam ... :ok:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez mph » 3 cze 2012, o 00:25

Paweu_mk3 napisał(a):
180damian180 napisał(a):Witam. Zacznę od początku. Otóż w październiku ubiegłego roku odkupiłem mojego golfika 1.9 tdi od bardzo dobrego znajomego. Auto oczywiście było ubezpieczone w PZU, przy czym rejestrowałem auto na współwłaściciela z wujkiem( przyczyna znana- młody kierowca= masakryczne pieniądze) i tu również kontynuowałem ubezpieczenie w PZU. 16 maja kończy mi się owa oplata i tu sie pojawia pytanie: czy w jakiejś innej ubezpieczalni będzie taniej?? Tu wyliczyli mi 800zl OC+ ok 80zl za NNW( przy czym wujek posiada wszystkie zniżki). Proszę o wasze podpowiedzi, bo wydaje mi sie że to co mi wyliczyli w tym PZU to i tak cos za duzo. Pozdrawiam


ja mam 1.4 ubezpieczenie jest tylko na mnie i płacę rate 156 zł. więc jak łatwo można sobie policzyć mam 600 zł na rok. Auto ubezpieczone w MTU. Opinie na tematu ubezpieczyciela są 'różne' ale ja jakoś nie mam z nimi problemów żadnych... także polecam ... :ok:


Masz 60% zwyzek i placisz 600zl rocznie? Jak to mozliwe? Jak ja na siebie wzialem samo OC to mi przywalili troche ponad 1500zl (rowniez w MTU), placilem to przez rok, a pozniej spisalem umowe na wlasciciela i wspolwlasciciela, teraz place ok 750zl rocznie
mph
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 10:13
Lokalizacja: Czeladź

Postprzez 180damian180 » 3 cze 2012, o 09:48

No mnie wlasnie zlapal szok bo przyszlo mi przypomnienie o zaplacie, a taka tu niespodzianka ze otwieram koperte a tu 1790zl do zaplaty :-o Wiec odrazu wsiadlem w moja pszczółkę i gnam do PZU. No i tu sie rozstrzygnęło, miła Pani mnie przeprosila i powiedziala ze nie wzieli pod uwage wujka znizek. No i po naprostowaniu wyliczyli mi ok 800zl. No ale wydaje mi sie ze to i tak troche przy duzo :oops:
180damian180
Czytacz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 25 kwi 2012, o 23:49
Lokalizacja: Wyszków

Postprzez zybi » 3 cze 2012, o 10:57

Na początek można skorzystać z czegoś takiego http://ipolisa.pl/kalkulator/

ale z doświadczenia wiem że Jak pojedzie się do oddziału PZU to wychodzi taniej niż we wszystkich linkach,srinkach,samopomocach interriskach itp itd. trzeba pamiętać że każdy pośrednik chce zarobić ;) Po wielu latach wróciłem do PZU ze względu na cenę i miłą + fachową obsługę. Zadzwoniłem pewnego dnia ot tak bo kończyło się ubezp. na chryslera i wyszło w PZU ok 100zł taniej na 6 miesięcy czyli 200 na rok niż w aviva (norvich union czy jak to sie tam pisze)
Avatar użytkownika
zybi
Badacz tematu
 
Posty: 285
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 09:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Lokoko » 10 cze 2012, o 14:46

180damian180 napisał(a):No mnie wlasnie zlapal szok bo przyszlo mi przypomnienie o zaplacie, a taka tu niespodzianka ze otwieram koperte a tu 1790zl do zaplaty :-o Wiec odrazu wsiadlem w moja pszczółkę i gnam do PZU. No i tu sie rozstrzygnęło, miła Pani mnie przeprosila i powiedziala ze nie wzieli pod uwage wujka znizek. No i po naprostowaniu wyliczyli mi ok 800zl. No ale wydaje mi sie ze to i tak troche przy duzo :oops:


Mnie złapał podobny szok.

1.8 w PZU jeszcze na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela.
Ojciec z 60% zniżek(właściciel) i ja 1 rok posiadania prawa jazdy(współwłaściciel)
Przychodzi list od PZU a tam kwota.. 2800zł.. :shock: Chyba specjalnie nie biorą pod uwagę zniżek i szukają jeleni co się na to nabiorą.
A AXA DIRECT zaproponowała 730zł.
Avatar użytkownika
Lokoko
Czytacz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 21:55
Lokalizacja: WPR

Postprzez Paweu » 10 cze 2012, o 19:25

mph napisał(a):
Paweu_mk3 napisał(a):
180damian180 napisał(a):Witam. Zacznę od początku. Otóż w październiku ubiegłego roku odkupiłem mojego golfika 1.9 tdi od bardzo dobrego znajomego. Auto oczywiście było ubezpieczone w PZU, przy czym rejestrowałem auto na współwłaściciela z wujkiem( przyczyna znana- młody kierowca= masakryczne pieniądze) i tu również kontynuowałem ubezpieczenie w PZU. 16 maja kończy mi się owa oplata i tu sie pojawia pytanie: czy w jakiejś innej ubezpieczalni będzie taniej?? Tu wyliczyli mi 800zl OC+ ok 80zl za NNW( przy czym wujek posiada wszystkie zniżki). Proszę o wasze podpowiedzi, bo wydaje mi sie że to co mi wyliczyli w tym PZU to i tak cos za duzo. Pozdrawiam


ja mam 1.4 ubezpieczenie jest tylko na mnie i płacę rate 156 zł. więc jak łatwo można sobie policzyć mam 600 zł na rok. Auto ubezpieczone w MTU. Opinie na tematu ubezpieczyciela są 'różne' ale ja jakoś nie mam z nimi problemów żadnych... także polecam ... :ok:


Masz 60% zwyzek i placisz 600zl rocznie? Jak to mozliwe? Jak ja na siebie wzialem samo OC to mi przywalili troche ponad 1500zl (rowniez w MTU), placilem to przez rok, a pozniej spisalem umowe na wlasciciela i wspolwlasciciela, teraz place ok 750zl rocznie


No możliwe. W tamtym roku płaciłem rate 220 złotych. A teraz przysłali pisemko z propozycją przedłużenia na kolejny rok i ratą 156 złotych. Zdziwiłem się że o tyle spadła rata. Auto ubezpieczone tam jest od początku posiadania przeze mnie. Więc już przeszło 3 lata. Zniżki lecą.:D
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez RAQnio_V » 10 cze 2012, o 20:41

www.youcandrive.pl
najtańsze ubezpieczenia dla młodych do 30 roku życia. Pamiętajcie tylko by we wniosku nie zaznaczać, że pojazd jest tuningowany, bo nie przejdzie.

Tańszego nie znajdziecie, mój GTI 405zł taniej nie znalazłem.
Wąsko i wysoko... Na przekór stereotypom :D
Avatar użytkownika
RAQnio_V
Badacz tematu
 
Posty: 381
Dołączył(a): 23 kwi 2011, o 06:22
Lokalizacja: Jaworzno

Następna strona

- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości