Umowa darowizny samochodu

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Umowa darowizny samochodu

Postprzez AdamPLSieradz » 21 paź 2012, o 15:30

Hej, mam takie pytanie do kogoś kto się na tym zna ;p otóż moje auto jest nieprzerejestrowane, mam umowę kupna sprzedaży i opłaconą skarbówkę. Chcę , w celu uzyskania niższej stawki OC , darować mojemu dziadkowi 50 % auta ( on ma pełne zniżki, ja mam zwyżki oczywiście) Czy mogę zrobić tą darowiznę na podstawie jedynie mojej umowy kupna-sprzedaży? Chciałbym to rozwiązać tak, że spisuję z nim umowę darowizny, idę z tym do WK i rejestruję go na nas obu, potem do ubezpieczalni przedstawić im ten znizki mojego dziadka. Tak można?
Avatar użytkownika
AdamPLSieradz
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 15:13
Lokalizacja: Sieradz

Umowa darowizny samochodu

 

Postprzez K@mil » 21 paź 2012, o 18:57

Hej, mam takie pytanie do kogoś kto się na tym zna otóż moje auto jest nieprzerejestrowane, mam umowę kupna sprzedaży i opłaconą skarbówkę. Chcę , w celu uzyskania niższej stawki OC , darować mojemu dziadkowi 50 % auta ( on ma pełne zniżki, ja mam zwyżki oczywiście) Czy mogę zrobić tą darowiznę na podstawie jedynie mojej umowy kupna-sprzedaży? Chciałbym to rozwiązać tak, że spisuję z nim umowę darowizny, idę z tym do WK i rejestruję go na nas obu, potem do ubezpieczalni przedstawić im ten znizki mojego dziadka. Tak można


Wiec tak:
-Spisujesz z dziadkiem umowe darowizny :)
- Idziesz do wydzialu komunikacji i wypełniasz wniosek o zarejestrowanie auta :) (wpisujesz swoje dane tak jak na umowie) do tego bierzesz też wniosek o wpisanie anotacji do dowodu (jest taki uniwersalny wniosek np dopisanie wspolwlasciciela, wpisanie LPG, haku) - wypisujesz go zgodnie z danymi Twoimi i Dziadka

-To wszystko dajesz w okienku (+stary dowód i stare blachy -ok 200zl) no i rejestrujesz auto...
Dostajesz miekki dowód na 30dni (nie wiem czy na dowodzie miekkim sa wpisane dane wspolwlascicela jak tak to udajesz sie do Agencji Ubezpieczeniowej aby zawszec umowe OC
(jak nie bedzie to czekasz na dowod twardy i dopiero z nim wykupic OC)

Przy takim zalatwieniu, Ty bedziesz jako główny wlasciciel, a dziadek bedzie dopisany jako współwłasiciel :) ...
Zniżki będą :hyhy: ale i tak dostaniesz zwyżke za swoj wiek :cisza: ale to zawsze i tak taniej

Pozdro.
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez AdamPLSieradz » 21 paź 2012, o 22:13

Dziękuję uprzejmie ;p
Avatar użytkownika
AdamPLSieradz
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 15:13
Lokalizacja: Sieradz

Postprzez Golf Maniak » 14 lis 2012, o 18:08

K@mil napisał(a):
Hej, mam takie pytanie do kogoś kto się na tym zna otóż moje auto jest nieprzerejestrowane, mam umowę kupna sprzedaży i opłaconą skarbówkę. Chcę , w celu uzyskania niższej stawki OC , darować mojemu dziadkowi 50 % auta ( on ma pełne zniżki, ja mam zwyżki oczywiście) Czy mogę zrobić tą darowiznę na podstawie jedynie mojej umowy kupna-sprzedaży? Chciałbym to rozwiązać tak, że spisuję z nim umowę darowizny, idę z tym do WK i rejestruję go na nas obu, potem do ubezpieczalni przedstawić im ten znizki mojego dziadka. Tak można



Przy takim zalatwieniu, Ty bedziesz jako główny wlasciciel, a dziadek bedzie dopisany jako współwłasiciel :) ...
Zniżki będą :hyhy: ale i tak dostaniesz zwyżke za swoj wiek :cisza: ale to zawsze i tak taniej

Pozdro.


I w tym momencie nic Tobie to nie da jeśli nadal będziesz głównym właścicielem.Nadal będziesz miał liczoną stawkę ubezpieczenia na swoją osobę.Musisz być współwłaścicielem!
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez k-m-r1 » 15 lis 2012, o 15:59

Golf Maniak, a le bedzie miał pomniejszane o wspułwsłasciciela

najperw policzą jego zwyżke potem policzom ile ma zniżek
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - - ergo-hestia-warszawa.pl



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość