Sprawca uciekł z miejsca wypadku i został uniewinniony

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Sprawca uciekł z miejsca wypadku i został uniewinniony

Postprzez Kacper Zych » 4 kwi 2014, o 23:43

Witam!

Mam problem, a mianowicie wszystko zaczeło się 7 grudnia 2012r facetowi wypadła krokwia z przyczepki i pokierszowała zawieche w golfie mamy. Dogoniliśmy gościa i poinformowaliśmy go o zajściu, ale on wskoczył do auta i zwiał. Mama zadzwoniła na policje, ale oni nie wysłali patrolu.
Na szczęście zrobiłem zdięcie 30 cm krokiewek 15x15cm przymiętych tylko jednym pasem do przyczepki i nawet nie ułożonych. We wrześniu 2013r. odbyła się rozprawa, na której właściciel pojazdu został złapany 4 razy na kłamstwie przez sędzine ( nie wyciągneła żadnych konsekwencji) i nieświadomie powiedział że "kierowca nie chciał wziąść tego na siebie" więc chyba się przyznał. Tak czy inaczej 6 marca poobno odbyła się kolejna rozprawa o której nie wiedzieliśmy i tam go uniewinnili. Od tak, bez uzasadnienia wyroku. Nie możemy się odwołać, bo nikt nas o tym nie raczył poinformować. Przedawnione do widzenia. I tu pytanie do was:
czy sąd nie miał obowiązku poinformować mojej mamy jako poszkodowanej o wyroku?
Czy to nie było zatajenie?
Ostatnio edytowano 6 kwi 2014, o 18:33 przez Kacper Zych, łącznie edytowano 2 razy
Kacper Zych
Czytacz
 
Posty: 80
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 23:44
Lokalizacja: Prg

Sprawca uciekł z miejsca wypadku i został uniewinniony

 

Postprzez Golf Maniak » 6 kwi 2014, o 18:23

Więc jestem pracownikiem Poczty Polskiej do końca zeszłego roku firma która mnie zatrudnia zajmowała się doręczaniem przesyłek listowych z sądu do odbiorców.Niestety od początku tego roku nowym operatorem który zajmuje się tymi usługami jest Polska Grupa Pocztowa która niestety kompletnie sobie z tym nie radzi stąd ludzie nie maja pojęcia o sprawach sądowych ich terminach itd.Więc dlatego nie zostałeś poinformowany o terminie sprawy sądowej póżniejszym jego wyrokiem.Jeśli zaś chodzi o odwołanie wyroku myślę że pomimo upływu okresu 14dni(takowy bodajże jest termin) ja próbowałbym jednak to uczynic do sądu wyższej instancji-o ile masz chęci możliwości finansowe wynajmij jakiegoś dobrego taniego adwokata i zajmie się on Twoją sprawą :).
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez k-m-r1 » 7 kwi 2014, o 18:06

o wszystkim powininny byc informowane strony

jeśli byłlist i bylodebrany to prze3dawniło sie
jeśli byłlist a nie został doreczony trzeba sprawdzić co i dlaczego tak

pierwsza kwestia to nie czekaći odwoływać się jako uzasadnienie podać powody które wymieniłeś.

o każdej rozprawie obie strony są informowane
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość