Pytanie co do ubezpieczenia.

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Pytanie co do ubezpieczenia.

Postprzez Bonix » 14 sty 2012, o 17:04

Jestem świeżo upieczonym kierowcą, ostatnio spowodowałem małą kolizję. Cofałem nie zauważyłem zaparkowanego samochodu. Dogadałem się z właścicielem tamtego pojazdu że spiszemy oświadczenie o kolizji drogowej.Bez policji. Nie było żadnych ofiar czy czegoś takiego. Może to głupie pytanie, czy mogą mi zabrać prawo jazdy za takie coś ? Ja po prostu cofałem na blokowisku i nie zauważyłem tego samochodu, był wieczór zaparowane szyby itp. Proszę o odpowiedź.
Avatar użytkownika
Bonix
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 9 mar 2008, o 21:33
Lokalizacja: N.D.M

Pytanie co do ubezpieczenia.

 

Postprzez Ferguss » 14 sty 2012, o 18:31

Tak, zabiorą Ci prawko i jedną nerkę - ale sam możesz wybrać którą chcesz oddać ;)


A tak poważnie to jedyne co, to osoba na którą jest Twoje auto straci trochę zniżek za bezszkodową jazdę.
http://www.cabrio-club.pl - Stowarzyszenie Miłośników Kabrioletów
Ferguss
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 19:21
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Snejk18 » 14 sty 2012, o 19:02

Spokojnie, nic Ci nie zrobią. Ja pół roku po zrobieniu prawka, miałem wypadek (nie zmieściłem się w zakręcie). 7 osób w samochodzie (Opel Zafira) nikomu nic poważnego się nie stało.

Policja zakwalifikowała to jako kolizję i dostałem jedynie 6 pkt. i 400 zł mandatu.

Powiedzieli mi, że jeżeli komuś by się coś stało, to wtedy mógłbym stracić prawko, a nawet iść do paki (w przypadku śmierci któregoś z pasażerów)...
Avatar użytkownika
Snejk18
Fanatyk
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 22:19
Lokalizacja: Nasielsk

Postprzez Bonix » 14 sty 2012, o 21:25

Trochę mi ulżyło, kierowałem się tym tematem:

http://forumprawne.org/prawo-karne/9353 ... mentu.html
Avatar użytkownika
Bonix
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 9 mar 2008, o 21:33
Lokalizacja: N.D.M

Postprzez david005 » 21 cze 2012, o 19:58

Witam mam pytanko: Czy jest taka możliwość chodzi o auto Renalut warte tak mniej wiecej 6-7 tys. Auto zarejestrowane i OC jest na moją ciotke z poznania. ale chcę ubezpieczenie by było na mnie a jestem z poza poznania no i by mieć tańsze OC. Jest taka możliwość ?
david005
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 21 kwi 2010, o 19:24
Lokalizacja: Piła

Postprzez Adrian1607 » 21 cze 2012, o 20:52

Nie stracisz kolego ;) miej spokojną głowe, no chyba że byś jechał pijany albo kogoś zabił ale tego nie zrobiłeś.
CO do tej ustawy jestem za mimo ze też jestem młodym kierowcą jak ty, bo jak widze jak niektórzy jeżdżą to krew mnie zalewa.... nie raz by sie we mnie wewalił jakiś młody szczyl jak ja i gdybym nie odbił to by było bum...
Może by bardziej uważali/
Avatar użytkownika
Adrian1607
Badacz tematu
 
Posty: 156
Dołączył(a): 26 lut 2012, o 17:22
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez k-m-r1 » 22 cze 2012, o 13:09

david005, po ciul piszesz 2 razy ten sam temat?
po ciul zasmiecac forum????
temat poruszany nie raztu i na googlach
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron