przepuszczanie pieszych na dwu/wielopasmówce np. w mieście

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

przepuszczanie pieszych na dwu/wielopasmówce np. w mieście

Postprzez przemke » 8 kwi 2012, o 11:00

W ostatnich dniach znowu byłem świadkiem takiej wypadkogennej -moim zdaniem - sytuacji. Gość jedzie lewym pasem przede mną, ja prawym i on zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych, których -zza niego - właściwie nie widać. Tym razem wszystko w normie - ja nie jadę za szybko, skupienie na drodze i sytuacji, zatrzymuję się również i przepuszczam tych pieszych.

Ale przypomina mi się wtedy sytuacja sprzed roku gdzieś jak o mało co miałbym na sumieniu dziewczynę z małym chłopakiem przepuszczając ich w ten sposób w Katowicach. 2 pasy ale brak wysepki - stali już w zasadzie na środku drogi, ja jadąc wtedy lewym pasem zatrzymuję się, żeby ich przepuścić, nagle widzę w lusterku jak koleś bumą zapier... prawym pasem za mną. Dał po deklach w ostatniej chwili jakoś wyhamował ale gdyby dziewczyna przytomnie nie patrzyła i się nie cofnęli przede mnie to by w nich chyba uderzył.
Przepisy mówią zdaje się, że na przejściu dla pieszych się nie wyprzedza (przydało by się po wielu latach odświeżyć kodeks;) ale wydaje mi się, że niezależnie od nich nie powinno się ich przepuszczać w ruchu miejskim, bo zwyczajnie nie można ręczyć za uwagę innych. No chyba, że jest długa prosta i nic nie jedzie itp.

Piszę tak dla przestrogi ;)
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław

przepuszczanie pieszych na dwu/wielopasmówce np. w mieście

 

Postprzez radomiak » 8 kwi 2012, o 19:33

nie odkryles ameryki ;-) pasy to zwiekszona uwaga itd. a pieszy na pasach to swietosc (robi sie tak jak w niemczech) z opisanej sytuacji to ty nie poniuslbys zadnych konsekwenci. ja zawsze uwazam na pasach (trafilem goscia na pasach na placu kosciuszki w szczecinie on byl pijany ale i tak spedzilem 9h na komedzie) a ostatnio mialem urlop i wybralem sie do zakopanego i wyobraz sobie o 5 rano 2 manych przed katowicami ganialo sie po autostradzie(gdyby nie cb to zabilbym goscia i tak urwal mi lusterkobo w ostatniej chwili jak many z tira krzyknal na radiu odbilem i poszedlem po baryjerce. SZEROKOSCI DLA AUTORA ;-)
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez BartheZz_3 » 10 kwi 2012, o 09:55

http://cojapacze.pl/127568-na_pasach
mega OT ale nie wszyscy maja takiego farta...
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez przemke » 10 kwi 2012, o 10:07

BartheZz_3 napisał(a):http://cojapacze.pl/127568-na_pasach
mega OT ale nie wszyscy maja takiego farta...


:-o bylo blisko! fakt, ze tu juz bylo czerwone
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław

Postprzez patrykl » 10 paź 2012, o 15:27

Dlatego zawsze jak tak przepuszczam, odruchowo patrzę w lusterko. Gdy widzę, że coś z tyłu pędzi, wolę nie przepuścić. Sam tak bym zginął. Na 2 pasach auta się zatrzymały, trzecim przeleciał bus. Pozdrawiam kierowców z Poznania, tak łatwo zabić się nie dam :-)
patrykl
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 11:13
Lokalizacja: Leszno


- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość