[Wrocław] Prośba o pomoc w wycenie naprawy auta po stłuczce

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

[Wrocław] Prośba o pomoc w wycenie naprawy auta po stłuczce

Postprzez jaro99 » 7 sie 2012, o 00:01

Cześć,

proszę o pomoc w wycenie ile może kosztować naprawa (robocizna) takiego uszkodzenia powstałego w wyniku stłuczki. Poniżej opisuję jakie szkody powstały oraz wrzucam też zdjęcia. Chciałbym Was prosić o opinię – czy takie uszkodzenia zderzaka i pasa przedniego są jeszcze do „wyprostowania” bez konieczności kupna nowych części? Niestety nie znam się aż tak na autach i nie chciałbym przepłacić za swoją niewiedzę...

Wygląd auta z przodu:


Przede wszystkim uszkodzona została chłodnica, a w zasadzie została ona przebita przez jedną ze śrub mocujących zamek maski i płyn z niej wycieka momentalnie. Także domyślam się, że chłodnica do wymiany. Na zdjęciu widać jak połatałem chłodnicę tym co miałem aby dojechać do domu kilka km.



Zderzak oraz pas przedni (wzmocnienie) – posiadają spore wgniecenie. Zderzak jakby się poluzował (opuścił się) i widać duże prześwity pomiędzy lampami i karoserią. Widać też pęknięcie pasa przedniego w jego górnej części.



Widok przy zamku maski:



Maska mimo, że nie widać wgniecenia to nie przylega dobrze do nadkoli.



Grill został zdjęty do zdjęcia, choć jest trochę pęknięty, ale nie jest z nim najgorzej.

Moje auto to Golf III 1.8 benzyna, 94’, wersja bez klimatyzacji.

Znalazłem poszczególne części na allegro i takie ceny podam mechanikowi aby zmniejszyć możliwość naciągania z jego strony.

Chłodnica 69zł -120zł

Pas przedni - ceny 50-120zł


Zderzak 85zł (bez zaślepek) - 175zł (pełny)


PS. A może ktoś z okolic Wrocławia może polecić mechaników we Wrocławiu lub sklepy z częściami do VW? Narazie trafiłem tylko na mechaników ogłaszających samych siebie...
Dowiedziałem się, że być może ktoś z kolegów z klubu VW może byłby skłonny podjąć się naprawy auta za rozsądniejsze pieniądze niż mechanik - jeśli ktoś z kolegów z forum chciałby się tego podjąć to bardzo proszę o kontakt.

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc, podpowiedzi i porady.

Pozdrawiam serdecznie,
Jarek
Ostatnio edytowano 7 sie 2012, o 09:46 przez jaro99, łącznie edytowano 1 raz
jaro99
 

[Wrocław] Prośba o pomoc w wycenie naprawy auta po stłuczce

 

Postprzez trojeczkaGT » 7 sie 2012, o 01:06

hmmm pas przedni raczej trzeba wymienic a reszta ?? hmmm mozesz sam probowac naprostowac ale to nie bedzie super rowno wygladalo lepiej kupic nowe czescie ale jak juz masz taka niespodzianke to pomysl nad vento frontem bo i tak wymieniasz to co vento front ma


jezeli ma ladnie wygladac to bez mechanika nie da rady i blacharza
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez jaro99 » 7 sie 2012, o 22:48

@trojeczkaGT - dzięki za odpowiedź, sam wole się za to nie zabierać (brak wiedzy, narzędzi)...

Dwa sklepy z częściami odpisały mi takie kwoty za części:

Chłodnica - 150zł

Pas przedni - 250zł

Zderzak - 110-120zł

Czy te zamienniki na allegro są tak słabej jakości, że tak mało kosztują czy ktoś próbuje tutaj zarobić 100% ceny części? Proszę o poradę. Przy takich cenach to zdecydowanie wolę udać się na szrot i poszukać tych części...
jaro99
 

Postprzez trojeczkaGT » 7 sie 2012, o 23:21

ja wolalbym ori czesci ale ze szrotu i wtedy jechac do mechanika i mowic Panie mam czesci a pan ma poskladac bierze Pan robote ??

ale jak bedziesz mial czesci "nowe" "szrotowe" to radze sameu wymienic

chyba ze nie masz kluczy do odkrecania srubek ;p
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez jaro99 » 7 sie 2012, o 23:35

wiesz wymieniłbym sam gdyby wszystko było naprostowane... poodkręcam jutro co się da i zobaczę czy nie jest za bardzo to wszystko pokrzywione żeby samemu to robić.

Jak zostanie mi opcja tylko z mechanikiem to zrobię dokładnie tak jak mówisz.

Nadal jestem ciekaw co do tych cen z allegro - czy te zamienniki są tak słabej jakości, że tak mało kosztują czy jak to jest?
jaro99
 

Postprzez trojeczkaGT » 8 sie 2012, o 09:41

zderzak i chlodnica sa ok :) a chlodnice lepiej nowa bo wiadomo ze nie cieknie ;p
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez k-m-r1 » 8 sie 2012, o 20:15

powstałę uszkodzenia sam wymienisz
maska odstaje czy błotnik uszkodzony??

chłodnica tylko nowa
przednji pas do wymiany jak wentylator?

wiadomo chłodnica to i zaraz włoncznik wentylatora
swiatłą całe?

mając klucze i czesci do wymiany mi zajeło by to z 3 -4 godz
demontaż pozakładanie wszystkiego zalanie odpalenie odpowietrzenie sprawdzenie czy działa ...

warsztatu nie polecam chodź jest mechanik za cmetażem Grabiszyńskim w strone oporowa

dobrze robi tylko nie wiem jak z terminami
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez jaro99 » 9 sie 2012, o 15:41

@k-m-r1 maska jest nieuszkodzona - z tego co widze to poprostu nie przylega dobrze bo pas przedni poszedł w górę po uderzeniu.

-chłodnica do wymiany to jasne
-wentylator chodzi więc jest ok
-pas przedni do wymiany
-zderzak - chyba da radę go naprostować, nie jest w ogóle pęknięty

dzięki za namiar do mechanika
jaro99
 

Postprzez k-m-r1 » 12 sie 2012, o 13:45

jak przyglądam sie to zdeżak sam wyprostujesz

złąp linką za ta blache do dżęwa lub 2 auto i ruszyc powoli naciagnie sie i wskoczy na swoje

można urwatowac
chłodnica? nie widze uszkodzen
choć piurka pogiete są

można je samemu prostowac srubokrecikiem
małe szczypce
penseta masa opcji
ale ja bym zostawił gorsze widziałem

zostaje przedni pas i ewentualnie gril

kilka kluczy<prosty zestaw z makretu za 200 zł>i zrobisz
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość