Problem ze starą ubezpieczalnią ... oczywiście MTU

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Problem ze starą ubezpieczalnią ... oczywiście MTU

Postprzez AdamPLSieradz » 22 lut 2013, o 10:55

Witam,
mam następujący problem : mój VW był ubezpieczony w firmie MTU. Składka była rozłożona na dwie raty. Pierwszą zapłaciłem w terminie i wszystko niby ok. jednak z kilku powodów postanowiłem zmienić ubezpieczyciela. Udałem się więc do ubezpieczalni, spisaliśmy nową umowę z AXA Direct oraz wypowiedzenie umowy do MTU. Było to 11 lutego, natomiast na zapłacenie drugiej raty w MTU miałem czas do 23 lutego. Wszystko ładnie pięknie a przed chwilą przyszło do mnie pismo od MTU, że nadal mam czas do 23 lutego na zapłacenie jakiś 103 zl ... przecież nawet nie wykorzystałem do końca czasu ubezpieczenia za który zapłaciłem, więc to prędzej oni powinni mi oddać pieniądze ... OGÓLNIE ZDECYDOWANIE ODRADZAM MTU, TO TRAGEDIA NIE FIRMA POD KAŻDYM WZGLĘDEM , NIE MAM JUŻ DO NICH NERWÓW, NAWET DODZWONIĆ SIĘ NIE IDZIE.
Avatar użytkownika
AdamPLSieradz
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 15:13
Lokalizacja: Sieradz

Problem ze starą ubezpieczalnią ... oczywiście MTU

 

Postprzez trojeczkaGT » 22 lut 2013, o 12:12

ja zawsze robie w mtu auta swoje ale przez Milego Pana od Ubezpieczen i nie mialem nigdy problemow. Polecam isc do niego i zapytac co z tym zrobic.

Odradzac to mozna zalatwianie takich spraw online. ja dostaje pieczatke wplynelo dnia tego i tego i mam wtedy wywalone na wszystko.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 22 lut 2013, o 12:46

trojeczkaGT napisał(a):ja zawsze robie w mtu auta swoje ale przez Milego Pana od Ubezpieczen i nie mialem nigdy problemow. Polecam isc do niego i zapytac co z tym zrobic.


Dokładnie.

Od początku mam w MTU i nie miałem z nimi żadnych problemów. Zrób tak jak radzi trojeczkaGT. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Golf Maniak » 22 lut 2013, o 15:46

Wyślij faxem wypowiedzenie umowy oraz nową polisę.Czy jesteś pewny że agencja w której wykupiłeś ubezbieczenie w AXA poinformowała o tym fakcie MTU :?: .Osobiście od kilku lat ubezpieczam samochód w MTU i nigdy nie miałem problemów (chyba że nie opłaciłem na czas raty :) )
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez K7 » 22 lut 2013, o 17:34

Na temat MTU nie bede sie wypowiadał bo juz nie mam słów na okreslenie jacy oni są..
chcą cie naciągnąc na podwojne ubezpieczenie co jest niezgodne z prawem ( często tak robią, żerując na niewiedzy ludzi..)
Musisz im wysłac pisemko w na taki wzór:

- ja nizej podpisany ( imie nazwisko, pesel,adres)
Niniejszym, na podstawie art.28a ust. 1 dnia 22 maja 2003r. o ubezpieczeniach obowiązkowych.
Ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym i polskim biurze ubezpieczycieli komunikacyjnych
(dotyczy podwójnego ubezpieczenia)
Wypowiadam umowę ubezpieczenia oc i pojazdów mechanicznych za szkody powstałe z związku z ruchem pojazdów
numer i seria polisy, okres ubezp, od dnia, do dnia.
Dotyczącej następującego pojazdu.. o numerze rejstracyjnym..\

Podpis, data

Dołącz do tego skany dokumentów z twojej aktualnej ubezpieczalni, skan wpłat na konto mtu, i informację iz umowa została wczesniej wypowiedziana ( data kiedy itp) wyslij im to wszystko z zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

i zapomnij ze sie do nich dodzwonisz, a jak juz ci sie uda to bedziesz rozmawiał z bezmózgiem ktory nie wie o co chodzi ani w jakiej firmie pracuje, na maila od nich bedziesz czekał tak długo az minie termin zapłaty i zaczną naliczac odsetki..

ewentualnie mozesz sie zwrocic tak jak juz wczesniej koledzy wspomnieli do pana z twojej ubezpieczalni ale podejrzewam ze wypisze ci coś na wzor tego co ci wyzej podałem ;)
K7
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:24
Lokalizacja: Ruda Śląska


- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość