POMOCY

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

POMOCY

Postprzez pandamian21 » 28 lip 2012, o 23:17

Witam.. Sprawa polega nastepujaco.. Jakieś 3 miesiace temu mialem w posiadaniu bmw e36. kupiona od handlarza, miala ze 2 umowy wstecz, ale to przechodzilo bez problemu, ja tez nie przerejstrowywalem ani nie chodzilem do skarbowki bo na umowie bylo 900zl. bmw mialo gaz, i w dowodzie ten gaz jakos byl wpisany jakby olowkiem albo dlugopisem ale dosc slabo bylo to widoczne wiec to poprawilem czarnym dlugopisem... no i przyszlo do sprzedazy, klienci oczywiscie przyje... sie do tego pisania w tym dowodzie, ale ugadalismy sie tak ze dam im 300zl i oni to sobie zrobia, wbija go sobie, no i byl spokoj. az do dzisiaj. klient mi pisze ze zostalo wszczete postepowanie w sprawie bmw o ten gaz w dowodzie i ze beda ciagac mnie i tego handlarza co od niego kupilem.. ze wezma kogos tam i sprawdza kto to pisal itp.. orientuje sie moze co ewentualnie moze grozic za to?? troche goscie w kulki polecieli bo kase wzieli a teraz po sadach sie ciagac chca.. ktos wie moze jak to moze sie skonczyc?? mam swiadka przy ktorym dawalem im kase na ten gaz.. bmw zostalo sprzedane 6 kwietnia..
Avatar użytkownika
pandamian21
Badacz tematu
 
Posty: 163
Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 14:17
Lokalizacja: Kępki(lubelskie)

POMOCY

 

Postprzez mariusz325 » 29 lip 2012, o 10:36

pandamian21, tak to jest jak sie wałki robi :wstyd: a długopisem czy ołówkiem to można sobie po zeszycie pisać a nie w dowodzie rej.
Według mnie ktoś sobie samemu założył instalacje lpg i dopisał go do dowodu i teraz będziesz ciągany po sądach do wyjaśnienia sprawy . Szkoda że ty jeszcze to poprawiłeś ten wpis o gazie.Pewnie dostaniesz coś tam do zapłaty
jakąś grzywne) :wstyd:
Avatar użytkownika
mariusz325
Gaduła
 
Posty: 488
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:23
Lokalizacja: SMI
Rocznik: 1996
Silnik: 1900
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez pietrasiak2 » 30 lip 2012, o 17:03

Umowę kupna- sprzedaży masz? Jeżeli tak to i klauzula na niej jest , że kupujący obejrzał przedmiot tranzakcji i nie ma do stanu technicznego itp,itd roszczeń . Co do instalacji gazowej to powinno jeszcze być świadectwo homologacji butli bo ona przypisana jest do auta , jeżeli tego nie było to lipa. Albo policja gości dorwała , albo diagnosta . Ps możesz powiedzieć (jeżeli w umowie kupna - sprzedaży nie ma wpisu o LPG) że nic nie wiesz . Bo na 1000% handlarz się wyprze :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez pandamian21 » 30 lip 2012, o 21:54

no ich to wydzial komunikacji ze podobno sie przyczepil i to on niby zalozyl to w prokuraturze.. ale mi nic nie przyszlo jeszcze.. mysle ze oni tez cos moga w kulki leciec bo sie oszukali na bmw.. papier na butle byl, ale chyba ten handalrz sam sb gaz zalozyl bo ta instalacja byla taka jakby w duzym fiacie montowana :)
Avatar użytkownika
pandamian21
Badacz tematu
 
Posty: 163
Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 14:17
Lokalizacja: Kępki(lubelskie)

Postprzez pietrasiak2 » 31 lip 2012, o 05:43

Tak ludziska robią przekładki z innych aut i jeżdżą bez wpisu w dowodzie . Przy kontroli policji mówią , że dopiero do założyli , nie zdążyli iść do wydziału komunikacji , a papiery mają w domu i 90% się udaje , przegląd auta to tylko dowód rej. widzi ... finito . Tak czy tak to na pewno Cię wezwią , chyba , że wyjaśnią to w etapie zeznań obecnych właścicieli ,co też powinni zrobić . Ponieważ jeżeli kupowali auto i widzieli , że jest coś nie tak to powinni sami wycofać się z kupna i zawiadomić organy . Tak to zrobili to świadomie , lub sami coś robili . Zależy to już od śledztwa . Na pierwszy rzut pójdą P.Wydz .Kom
tam gdzie auto miało wydany dowód i diagności , którzy wykonywali badania diagnostyczne. :-) :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez pandamian21 » 31 lip 2012, o 10:22

hmm no to widze i diagnosta tego handlarza poleci.. a zeby bylo wlasnie smieszniej to ten handlarz jeszcze nie te papiery dal do butli.. butla miala inny nr a papier inny.. ja nie wiedzialem dopiero jak oni kupowali sie dojrzeli.. ale wzieli to auto, kase na ten gaz, jeszcze butelke wypilismy..
Avatar użytkownika
pandamian21
Badacz tematu
 
Posty: 163
Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 14:17
Lokalizacja: Kępki(lubelskie)

Postprzez pietrasiak2 » 31 lip 2012, o 10:42

To widzę ,że tu większe czary mary gościu zrobił :-) :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez pandamian21 » 31 lip 2012, o 11:44

no klient ma widac jakas auto kasacje i kombinuje jak moze :) gazy wklada itp.. alu mi obiecal jeszcze do tej bmw i tez nie wyslal ale bylo minelo.. mam nadzieje ze mnie jakos nie ukaza za to..
Avatar użytkownika
pandamian21
Badacz tematu
 
Posty: 163
Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 14:17
Lokalizacja: Kępki(lubelskie)


- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości