Pierwszy wypadek życiowy - kilka pytań

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Pierwszy wypadek życiowy - kilka pytań

Postprzez starscream » 15 lut 2012, o 16:49

Hej

Dziś niestety udało mi sie zrobić pierwszego dzwonka, sypneło śniegiem nie zdążyłem wychamować i uderzyłem w tył Opla Corsa, W Oplu nic się nie stało 3 ryski na zderzaku i pęknięta ramka od tablicy rejestracyjnej, U mnie niestety atrapa wraz z znaczkiem VW się posypała, dodatkowo maska lekko się wybrzuszyła i (chyba) lekko wgniótł się zderzak.
Kierująca Oplem niestety kobieta nic tylko policja i policja, proponowałem oświadczenie zwrot kosztów NIE, Więc przyjechali wlepili 300zł i 6 pkt, jakże była zdziwiona że i tak oświadczenie musieliśmy spisac bo policjant jak to siwerdził "to nie ich działka oni tylko przjechali dać mandat" - tak oto kobita mi załątwiła 300 w plecy które jej mogłem dac i 6pkt.
Pytanie, to pierwsza moja stłuczka, oświadczenie spisaliśmy i co dalej? Co się teraz dzieje? Ja auto naprawiam na swój koszt bo nie mam Ac ale co z ubezpieczalnią czy ja mam coś robić czy nie? Będe wdzięczny za info.
Proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy wypadek.
Avatar użytkownika
starscream
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 14:40
Lokalizacja: Kraków

Pierwszy wypadek życiowy - kilka pytań

 

Postprzez K@mil » 15 lut 2012, o 16:57

Nic nie robisz :)

Ona zglosić musi :D jak przyjedzie rzeczoznawca wtedy ona i Ty listownie dostaniesz przebieg zdarzenia, ktore wypelniasz i listownie odsyłasz :) i nic wiecej

Policja musi spisać notatkę, która pozniej moze żądać robiący wycenenę, a wy i tak musicie wymienić sie danymi i tak :P
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez starscream » 16 lut 2012, o 09:33

K@mil dzięki za wyjaśnienia. Post napisany wczoraj troche pod wpływem emocji dziś już ochłonołem.
A wiesz może czy będę wiedział na ile rzeczoznawca wycenił jej szkody? bo bardzo mnie to ciekawi, bo jej poza ramką od tablicy rejestracyjnej to dosłownie nic się nie stało więc nie wiem na co Ona liczy?

Dla wszystkich co dostali mandat informacja: W restauracji Jeff's w Krakowie przy pkazaniu mandatu do wyboru jest duża pizza ZA FREE.
Ja wczoraj zjadłem takową pizze wartą 300zł :-D

ps. Wiecie może co w takiej sytuacji, bo to moja pierwsza kolizja i pierwsze OC więc zniżek nie miałem jeszcze czy coś tracę teraz?
Avatar użytkownika
starscream
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 14:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez sirGrzesio » 16 lut 2012, o 10:41

starscream napisał(a):bo bardzo mnie to ciekawi, bo jej poza ramką od tablicy rejestracyjnej to dosłownie nic się nie stało więc nie wiem na co Ona liczy?

ja kiedyś "pocałowałem" tyłek astry II (nieoznakowany radiowóz policji) gdzie był porysowany ich zderzak, pęknięta lampka oświetlenia tablicy i drobne rysy na dolnej krawędzi klapy. jak przedłużałem ubezpieczenie to pani mi mówi, że była poważna szkoda wyceniona przez ich ubezpieczyciela (PZU) na 3700 :!: :shock:
Avatar użytkownika
sirGrzesio
Gaduła
 
Posty: 405
Dołączył(a): 24 kwi 2008, o 18:08
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez starscream » 16 lut 2012, o 14:44

sirGrzesio właśnie to mnie bardzo ciekawi, nie wiecie czy mogę sie dowiedzieć w swoje ubezpieczalni jaki wyszedl koszt? czy jest taka możliwość? bo coś czuje ze kobita na wała chce zrobić mojego ubezpieczyciela, a ja z racji że mnie mandatem potraktowała chętnie bym pomógł ubezpieczalni aby dostała jak najmniej.
Avatar użytkownika
starscream
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 14:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez K@mil » 16 lut 2012, o 17:28

starscream napisał(a):sirGrzesio właśnie to mnie bardzo ciekawi, nie wiecie czy mogę sie dowiedzieć w swoje ubezpieczalni jaki wyszedl koszt? czy jest taka możliwość?


Nie dostaniesz takiej info nigdzie, poprostu nie mozna, przekazywac zadnych danych itp :)


starscream napisał(a):bo coś czuje ze kobita na wała chce zrobić mojego ubezpieczyciela, a ja z racji że mnie mandatem potraktowała chętnie bym pomógł ubezpieczalni aby dostała jak najmniej.


To jak przyjdzie Ci listownie ten protokoł do opisania jak wyglądała szkoda to napisz wszystko tak jak było :) czyli predkosc np 10km/h i w uwagach ze brak pęknietego zderzaka itp :P

Jak ma znajomości albo dobrze pogada... z rzeczoznawcą, to dostanie na wymianę zderzaka+malowanie :) a jak jeszcze ktos sie zna to przestawi troszke klapę, poluzuje lampę i juz bedzie nastepny 1000zł :)
Tobie nic do tego i tak nic nie płacisz jedynie 5/10% znizek w dół, ale to tez nie zawsze :wstyd:
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Ferguss » 16 lut 2012, o 17:41

starscream napisał(a): nic się nie stało 3 ryski na zderzaku i pęknięta ramka od tablicy

Równie dobrze ubezpieczalnia pod odjęciu amortyzacji w Oplu stwierdzi że szkoda ma wartość 300-400zł i może nie wypłacić odszkodowania.
Nie wiem teraz z głowy do jakiej kwoty nie wypłacają szkód, wówczas właściciel Opla może jedynie na drodze cywilnej domagać się kasy od Ciebie.

Mi kiedyś koleś w Polówce zrobił małe obtarcie, wycenili na 350zł i paragraf że do iluś zł nie płacą.

Nie wiem czy teraz to się zmieniło.
http://www.cabrio-club.pl - Stowarzyszenie Miłośników Kabrioletów
Ferguss
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 19:21
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez K@mil » 16 lut 2012, o 17:51

Ferguss napisał(a):
starscream napisał(a): nic się nie stało 3 ryski na zderzaku i pęknięta ramka od tablicy

Równie dobrze ubezpieczalnia pod odjęciu amortyzacji w Oplu stwierdzi że szkoda ma wartość 300-400zł i może nie wypłacić odszkodowania.
Nie wiem teraz z głowy do jakiej kwoty nie wypłacają szkód, wówczas właściciel Opla może jedynie na drodze cywilnej domagać się kasy od Ciebie.

Mi kiedyś koleś w Polówce zrobił małe obtarcie, wycenili na 350zł i paragraf że do iluś zł nie płacą.

Nie wiem czy teraz to się zmieniło.


Kiedyś było ze min 500zł i dopiero wtedy wypłata, teraz juz takiego czegos nie ma ..(w AC jest nadal) :) auto musi wygladac tak jak przed szkodą czyli oddadzą nawet 350zł :)
Gdyby nie bylo policji wtedy moze bylby jakiś problem ale jak byla policja zrobila notatkę to kase baba dostanie
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Ferguss » 17 lut 2012, o 00:42

A to sorki, nie wiedziałem. :-)
http://www.cabrio-club.pl - Stowarzyszenie Miłośników Kabrioletów
Ferguss
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 19:21
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez starscream » 17 lut 2012, o 10:04

K@mil a czy na tym protokole będzie również opis wydarzenia poszkodowanej? jej wersja? czy tylko ja tam napisze swoją.

No policja niestety była bo baba myslała że będa oświadczenia za nas pisać nie wiem czego ona jeszcze oczekiwała od nich finalnie przyjechali wlepili mi mandat i pojechali a baba zdziwiona że tylko tyle, NIC na tym nie zyskała a chciałem sie dogadac niestety...tak jest z kobietami
Avatar użytkownika
starscream
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 14:40
Lokalizacja: Kraków


- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości