OC problem

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

OC problem

Postprzez karolulewicz » 16 mar 2013, o 12:58

Witam mam takie pytanie w 2009 roku kupiłem motor ale nie rejstrowałem go na siebie właściciel od którego go kupiłem już nie żyje .Kupiłem go oczywiście z ważnym ubezpieczeniem .I teraz mam problem bo go sprzedałem kolejnej osobie z ubezpieczeniem poprzedniego właściciela a ja go nie zarejstrowalem na siebie i teraz nie wiem czy coś mi za to grozi żę go nie zarestrowalem na siebie od strony wydziału komunikacji i od strony ubezpieczenia . Urzędu skarbowego się nie obawiam bo kwota na umowie była 900zł .Nie wiem czemu bo OC przychodzi nadal na tą osobę która mi sprzedała motor a ona już nie żyje i kwity dostaje jego żona ale nic ona z tym nie robi bo twierdzi że mi go sprzedała a ja go z tym oc dalej sprzedałęm.Dzięki za pomoc
karolulewicz
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 23:22
Lokalizacja: Szczecinek

OC problem

 

Re: OC problem

Postprzez Golf Maniak » 16 mar 2013, o 13:08

Nic Ci nie grozi.Problemem rozumiem jest według Ciebie ta sytuacja :?:

karolulewicz napisał(a):.Nie wiem czemu bo OC przychodzi nadal na tą osobę która mi sprzedała motor a ona już nie żyje i kwity dostaje jego żona ale nic ona z tym nie robi bo twierdzi że mi go sprzedała a ja go z tym oc dalej sprzedałęm.Dzięki za pomoc


Po prostu pewnie nie została przeprowadzona sprawa spadkowa więc samochód w ubezpieczalni widniete na świętej pamięci właściciela.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez karolulewicz » 16 mar 2013, o 22:39

ok dzięki za informacje .
karolulewicz
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 23:22
Lokalizacja: Szczecinek

Postprzez k-m-r1 » 16 mar 2013, o 22:55

nic nie powinnno byc ale jak coś to za każdy brak ubezpieczenia nowemu włascicielowi przyjdzie zapłącic a jak pokaże umowe że ma od Ciebie z datami to Tobie za kazdy rok braku może wskoczyc 2500 zł

może teżnic nie byc okaże sie jak nowa osoba sprubuje zarejstrowac i ubezpieczć
w tym momęcie w dokumętach będzie przerwa ubezpieczenia OC a za to odpowiada włąsciciel

takie przerwy wyłapuje system automatycznie przychodzi pisemko
poczekasz 5-6 lat do przedawnienia to sie dowiesz
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez karolulewicz » 17 mar 2013, o 00:25

To czyli co ja mam zrobić aby teraz się dowiedzieć czy czasem na mnie nic nie leci żadna kara dodam żę ja sprzedałem motor z ważnym oc wcześniejszym od którego kupiłem motor i go nie zarejstrowałem bo był uszkodzony po naprawie go sprzedałem z aktualnym oc od osobny co mi motor sprzedała .
karolulewicz
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 23:22
Lokalizacja: Szczecinek

Postprzez 14SoundSX » 17 mar 2013, o 01:01

k-m-r1 napisał(a): takie przerwy wyłapuje system automatycznie przychodzi pisemko
poczekasz 5-6 lat do przedawnienia to sie dowiesz


Możesz napisać czyj system to wyłapuje ?
14SoundSX
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 00:36
Lokalizacja: Zawiercie

Postprzez vinni_pl » 17 mar 2013, o 01:28

14SoundSX napisał(a):
k-m-r1 napisał(a): takie przerwy wyłapuje system automatycznie przychodzi pisemko
poczekasz 5-6 lat do przedawnienia to sie dowiesz


Możesz napisać czyj system to wyłapuje ?


Fundusz gwarancyjny teraz wyłapuje takie osoby ;)
Avatar użytkownika
vinni_pl
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 00:15
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez hanawald » 17 mar 2013, o 08:26

handlarze robio tak samo kupują a za chwile sprzedają a gosciu który tobie sprzedał motor powinien zgłosic do ubezpieczalni ze nie posiada motorka.a ty jak sprzedałes motor w ciogu 31 dni od zakupu to nie masz co sie martwic .a zona świetej pamieci zmarłego tak zapłaci oc.chyba że jej umorzą jak pójdzie do ubezpieczalni z aktem zgonu.ale nad tym nie jestem pewien.... :roll:
Ostatnio edytowano 17 mar 2013, o 11:49 przez hanawald, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Golf Maniak » 17 mar 2013, o 13:09

k-m-r1 napisał(a):nic nie powinnno byc ale jak coś to za każdy brak ubezpieczenia nowemu włascicielowi przyjdzie zapłącic a jak pokaże umowe że ma od Ciebie z datami to Tobie za kazdy rok braku może wskoczyc 2500 zł


Umiesz czytać ze zrozumieniem? Napisał wyrażnie że gdy kupił motór to było Oc sprzedał motór więc odpowiada od daty zakupu do daty sprzedaży.Póżniej to go nawet fundusz gwarancyjny może pocałowac w 4 literki :mrgreen:
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez k-m-r1 » 17 mar 2013, o 15:56

Golf Maniak, tak czytaj ze zrozumieniem!!!!!

karolulewicz napisał(a):Kupiłem go oczywiście z ważnym ubezpieczeniem .I teraz mam problem bo go sprzedałem kolejnej osobie z ubezpieczeniem poprzedniego właściciela a ja go nie zarejstrowalem na siebie i teraz nie wiem czy coś mi za to grozi


za brak oc odpowiadasz od daty zakupu do dnia sprzedania bo jestes włascicielem jesli nie było oc na Ciebie to może byc milusio

ze skarbowego nic nie powinno byc podobnie z rejstracją nic nie zrobią bo jedynie policja może egzekwowac .... brak przerejstrowania auta
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Golf Maniak » 17 mar 2013, o 16:13

k-m-r1 napisał(a):
karolulewicz napisał(a):Kupiłem go oczywiście z ważnym ubezpieczeniem .I teraz mam problem bo go sprzedałem kolejnej osobie z ubezpieczeniem poprzedniego właściciela a ja go nie zarejstrowalem na siebie i teraz nie wiem czy coś mi za to grozi



Kolego ubezpieczenie OC jest wykupowane na POJAZD a nie OSOBĘ.

Pisze wyrażnie kupiłem go z ważnym ubezpieczeniem OC .... sprzedałem kolejnej osobie z ubezpieczeniem poprzedniego właściciela.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez seba650 » 17 mar 2013, o 16:19

Jeżeli było oc od momentu kupna do momentu sprzedania to nic Ci nie grozi. Ze skarbówką to nie wiem, bo ja zawsze tam chodzę, nawet jeśli auto jest warte 100 (126p) to wolę mieć podbite i spokój.
seba650
Badacz tematu
 
Posty: 227
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 22:42
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Następna strona

- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości