MTU problemy z ubezpieczeniem

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

MTU problemy z ubezpieczeniem

Postprzez kwadrat224 » 15 paź 2012, o 20:17

Witam,
Czy ktoś się spotkał z tą firma ??
Sytuacja wygląda tak ze kupiłem auto ubezpieczone w MTU i przy rejestracji ubezpieczyłem w Generali (600zł), po 30 dniach od kupna auta przysłali mi oni rate do zapłacenia za ubezpieczenie w wysokości na oko 1500zł (ubezpieczenie w MTU jest do pazdziernika)
pisze do nich wypowiedzenia,a oni przysyłają mi znowu polisę do zapłacenia,
Na infolinii mówią co innego a w mailach piszą też co innego. Ja jako właściciel pojazdu nie podpisałem z nimi żadnej umowy więc czemu mam płacić im polisę jak już mam ubezpieczone auto ??

-MTU- moje towarzystwo ubezpieczeniowe
kwadrat224
Badacz tematu
 
Posty: 183
Dołączył(a): 13 lip 2012, o 17:26
Lokalizacja: Mszczonów

MTU problemy z ubezpieczeniem

 

Postprzez greg_117 » 15 paź 2012, o 20:42

mi się wydaje,że masz obowiązek poinformowa c ubezpieczalnie tu z przed upływem daty ubezpieczenie o rozwiązaniu z nimi umowy czyli jak konczy cis ie ubezpieczenie to musisz meciasc przed wysałac im ksero umowy i wymówienie z ubezpieczalni. jak sie mysle to prosze o poprawę
greg_117
Gaduła
 
Posty: 514
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 01:30
Lokalizacja: Bieżuń

Postprzez Lobus » 15 paź 2012, o 20:51

greg_117, dobrze pisze. Nawet jeśli auto dopiero kupiłeś to musisz wypowiedzieć umowę oc jeśli chcesz nowa inna umowe oc zawrzeć.
Wiadomo każda sprawa jest indywidualna i osobno rozpatrywana więc próbuj może coś się uda ale zbyt dobrze to nie wygląda, masz tzw 'podwójne' oc.
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

Postprzez kwadrat224 » 15 paź 2012, o 20:56

Dokładnie no ubezpieczenie jest niby do października czyli niby jeszcze je mam i chce wymówić, już od około 2 tygodni drogą mailowa a teraz przez pocztę i oddział tego ubezpieczyciela tylko nadal przychodzi do zapłaty polisa .
moje 20 jahre

moj-golf/golf-3-by-kwadrat224-t47936.html

Aktualnie golfik na Sprzedaż :D
kwadrat224
Badacz tematu
 
Posty: 183
Dołączył(a): 13 lip 2012, o 17:26
Lokalizacja: Mszczonów

Postprzez Lobus » 15 paź 2012, o 21:15

A nie masz gdzieś w pobliżu przedstawiciela MTU?? teoretycznie powinien być na każdej poczcie może tą drogą spróbuj??
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

Postprzez PiJey88 » 16 paź 2012, o 13:02

niektóre ubezpieczalnie chcą minimum 1 miesiąc przed końcem ubezpieczenia dostać takie wypowiedzenie, więc może być za późno
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

??

Postprzez AdamPLSieradz » 16 paź 2012, o 21:46

Podepnę się pod temat , gdyż również mam problem z OC w MTU, jednak u mnie to wyglada nieco inaczej. Auto kupiłem 20 sierpnia tego roku, ubezpieczone w MTU. Umowa obowiązuje do maja 2013 r. Poprzedni własciciel rozlozyl splatę na 4 raty. Ja umowy w MTU nie wypowiedzialem, chcialem z niej korzystac do konca. Dostalem od nich pismo wczoraj, ze mam im zaplacic doplate wlasnie do maja , rozlozylem to rowniez na raty. Wszystko ladnie pieknie, ale problemem jest wysokosc skladki. Mam niestety zwyzki za wiek i skladka jest lekko mowiac "spora" xd. Teraz konkrety:
-na umowie jestem tylko ja , bez wspolwlasciciela,
-skarbowka oplacona,
-auto nieprzerejstrowane

Pytanie jest takie: jak , krok po kroku , dopisac wspowlasciciela, celem zaplacenia nizszej kwoty? Czy musze je najpierw przerejestrowac, czy wystarczy teraz, ze spiszę np z dziadkiem umowe darowizny i zaniosę je do MTU?
Avatar użytkownika
AdamPLSieradz
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 15:13
Lokalizacja: Sieradz

Postprzez Lobus » 17 paź 2012, o 07:37

PiJey88, było tak jak piszesz ale teraz prawo się zmieniło i możemy wypowiedzieć nawet 1 dzień wcześniej i nie ważne jakie to towarzystwo :)
AdamPLSieradz, skoro auto jeszcze nie przerejestrowane to jak chcesz je ubezpieczyć? przecież ubezpieczenie jest tak jakby na osobę a nie do końca na samo auto..
Dopisz na umowie współwłaściciel i powinno być ok, tzn napisz nową umowę ze sprzedającym :)
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia


- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości