małą stłuczka zgłosić do ubezpieczyciela

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

małą stłuczka zgłosić do ubezpieczyciela

Postprzez dawidek1066 » 30 mar 2013, o 09:59

Witam
tydzień temu byłem w sklepie jak ruszałem to nie spojrzałem do tyłu i walnąłem golfem 3 w vw bore z 2003r praktycznie nic się nie stało babce troszkę porysowałem przedni zderzak kapsel od spryskiwacza lampy pękł i listwa ja w golfie na zderzaku z 3 malutkie ryski ugadałem się że bez policji i zapłacę za wszystko po świętach lecz nie mam $ pojechaliśmy do niej do domu spisaliśmy umowę
zastanawiam się czy nie zgłosić to do ubezpieczyciela bo koszt naprawy około 400zł a nie mam kasy żeby to zrobić samochód mam ubezpieczony w Axa direct (Nie mam żadnych zniżek) prawko mam 2 lata ubezpieczenie około 3 miesięcy (Moje pierwsze ubezpieczenie)
Ostatnio edytowano 30 mar 2013, o 12:48 przez dawidek1066, łącznie edytowano 1 raz
dawidek1066
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 sty 2013, o 21:18
Lokalizacja: Wieś

małą stłuczka zgłosić do ubezpieczyciela

 

Postprzez Paweu » 30 mar 2013, o 12:45

Skoro Ty stuknąłeś tą Panią.. To sporządzacie oświadczenie... W której mają być zawarte dane posiadaczy aut , dane pojazdów, numery ubezpieczeń aoraz opis sytuacji w jakiej doszło do stłuczki. Z tym Pani poszkodowana idzie do ubezpieczyciela.. a dalej to już rzeczoznawca i wypłata lub naprawa auta poszkodowanej.

Proste.
Nigdy nie mówisz po kolizji że za coś zapłacisz z własnej kieszeni. Nie wiadomo z kim masz do czynienia... ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez k0nr4d » 30 mar 2013, o 14:17

No i licz się z tym, że w przyszłym roku ubezpieczeniowym dorzucą Ci zwyżkę. 20% na rok lub 10% na dwa lata.
Avatar użytkownika
k0nr4d
Gaduła
 
Posty: 424
Dołączył(a): 1 cze 2009, o 21:53
Lokalizacja: Łódź

Postprzez k-m-r1 » 30 mar 2013, o 15:23

dawidek1066 napisał(a):praktycznie nic się nie stało babce troszkę porysowałem przedni zderzak

teraz praktycznie zapłącisz sam

musisz sobie przekalkulowac bo babka może wyskoczy że wyszło nie 400 a 800 zł bo jeszcze tu jest rysa i jeszcze szminka złamana ....

jak zapłacisz z kieszenie bez ubvezpieczyciela to tylko zapłacisz

jak sprawą zajmie sie ubezpieczyciel to w kolejnych latach będą zwyżli bo powstała szkoda i ubezpieczyciel cobie chce to zrekompensowac

jestes młody i płacisz pomad 1000 zł
do tego dojdzie przyjmaniej 200 zł wiecej w kolejnym roku

jak masz możliwosc to dopisz kogoś do auta jako wspuł własciciel zapłącisz około 550 zł w PZU jeśli druga osoba ma zniżli 60%
wraz z kolenym ubezpieczeniem zmienisz ubezpieczalnie i dopiszesz np ojca do auta
a zmieniając ubezpieczyciela czesto sie nie pytają czy była szkoda
polecam isc do punku gdzie ktoś posiada kilka wariantów i możesz wybrac najtansze

idzesz i muwisz
dziendobry
chciałem zapytac o tansze OC do auta
bo płace ponad 1000 zł czy ile tam a to zadrogo
kolega ziomal powiedział mi że u was cośbedzie tanszego ...
a dalej to wiesz ....

sory za ort :-o
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez k0nr4d » 30 mar 2013, o 15:30

k-m-r1 napisał(a):wraz z kolenym ubezpieczeniem zmienisz ubezpieczalnie i dopiszesz np ojca do auta
a zmieniając ubezpieczyciela czesto sie nie pytają czy była szkoda


Zawsze pytają, jak nie pytają to sobie to sprawdzają, a jak wyjdzie matactwo przy kolejnej stłuczce, to będzie dobra afera. Dlatego przy ubezpieczeniu nie warto kłamać.
Avatar użytkownika
k0nr4d
Gaduła
 
Posty: 424
Dołączył(a): 1 cze 2009, o 21:53
Lokalizacja: Łódź

Postprzez dawidek1066 » 30 mar 2013, o 17:24

po św pojadę do biura ubezpieczeń tam gdzie mi szukała najtańsze i poproszę ją by mi obliczyła ile bym zapłaci za rok ubezpieczenie jak bym zgłosił bo jak te 200zł więcej to ciul tam tylko jak 1500zł to wolę wziąć pożyczkę już ktoś mi gadał że naliczą mi 20% za szkodę + 50% że młodociany
Oświadczenie jest już spisane (listwa od przedniego zderzaka, kapsel od spryskiwacza lampy, i do malowania)
dawidek1066
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 sty 2013, o 21:18
Lokalizacja: Wieś

Postprzez k0nr4d » 30 mar 2013, o 17:31

Jak zgłosisz to w przyszłym ubezpieczeniu będziesz miał zwyżkę do 20% w porównaniu do obecnego.
Avatar użytkownika
k0nr4d
Gaduła
 
Posty: 424
Dołączył(a): 1 cze 2009, o 21:53
Lokalizacja: Łódź

Postprzez k-m-r1 » 31 mar 2013, o 19:19

sprawdź ubezpieczyciela drive 4 u czy jakoś tak jest tanio bardzo do 25 lat

Tobie naliczą zwyżkę od obecnej kwoty
i pamiętaj że to zawsze jest liczone na twoją niekorzyść

jak obecnie płacisz 1500 zł za golfa to do tego dolicz 20%

czyli zapłącisz wiecej o 300 zł w kolejnym roku
a za 2 lata wrucisz do obecnej stawki OC

sp swojądrogą jak ja miał bym płacic 1500 zł OC za swojego golfa wartego 1400 to pochlastałbym sie
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez dawidek1066 » 31 mar 2013, o 22:30

No dzięki ;)
jednak zgłoszę

[ Dodano: 2013-03-31, 21:38 ]
jeszcze pytanko jak powiem jej żeby to zgłosiła do ubezpieczyciela to żeby było bez piesków to bd musiał coś napisać jakieś oświadczenie ?
dawidek1066
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 sty 2013, o 21:18
Lokalizacja: Wieś

Postprzez k-m-r1 » 1 kwi 2013, o 12:24

dawidek1066, ona zgłąsza szkode jeśli macie spisane oświadczenie że ty sie przyznajesz to nic nie potrzeba

bedzie u niej żeczoznawca wyceni lub faktura z warsztatu ale tym nie interesuj sie bo Ciebie to już nie dotyczy ona musi zgłosic szkoda a do Ciebie ktoś najwyzej zadzwoni czy to prawda wsio bez miśków i bez mandatu z punktami
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez K@mil » 1 kwi 2013, o 12:33

dawidek1066 napisał(a):ugadałem się że bez policji i zapłacę za wszystko po świętach


dawidek1066 napisał(a):zastanawiam się czy nie zgłosić to do ubezpieczyciela bo koszt naprawy około 400zł a nie mam kasy


Dlatego zawsze bez żadnego proszenia czy błagania ze sie dogadamy dzwonie po Policje, aby była notatka ze zdarzenia...
dawidek1066 napisał(a):tydzień temu byłem w sklepie

Bo później człowiek sie buja z wyjaśnieniami, bo chce mieć dobre serce tak jak ta kobitka w która uderzyłeś...

Oc sie opłata po to aby z niego móc skorzystać jak jest taka potrzeba. Spodowowałeś kolizje trzeba za to odpowiedzieć i tyle


:arrow: Moze lepiej byłoby gdybyś najpierw pojechał do tej kobiety i powiedział ze jednak nie masz kasy ? i z nią ustalił co i jak ?
Bo szczerze ja bym sie wk... gdyby ktos najpierw mówił inaczej, a później zmienił zdanie
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez ogi83 » 1 kwi 2013, o 20:35

Co do zwyżek za szkodę to nie do końca jest tak że przy następnym ubezpieczeniu będzie drożej.
Moja żona jest agentem ubezpieczeniowym z kilkuletnim doświadczeniem, swoim golfikiem w zeszłym roku miała małego dzwona ponieważ ja jestem właścicielem to w tym roku miałem obawę przed nową umową.
Oczywiście korzystam z pośredników, którzy jeśli tylko są uczciwi to znajdą bardzo atrakcyjną ofertę, ponieważ korzystają z kilku a nawet kilkunastu towarzystw.
Za oc zapłaciłem tylko 620zł i nie było tam wzmianki o żadnej zwyżce, zniżek nie miałem więc nie bałem się że je stracę i nie było to po znajomości.
Miesiąc później kupiłem dla siebie 1.8gt i musiałem znowu ubezpieczyć, za pomocą pośrednika znalazłem oc za 650 w innym towarzystwie.
Jeśli chcecie płacić mniej za ubezpieczenie to korzystajcie z pośredników lub multiagencji ubezpieczeniowych oni są po to żeby znaleźć najlepszą ofertę dla konkretnego klienta.
Pozdrawiam :-)
ogi83
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25 mar 2012, o 18:54
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości