LINK4 zniżki OC? prawda czy mit?

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

LINK4 zniżki OC? prawda czy mit?

Postprzez starscream » 9 gru 2011, o 15:05

Witam
Kupiłem pierwsze autko. Przychodzi czas na zakup OC (stare OC kończy mi się za 5 dni - poprzedniego właściciela) mam tu pytanie, może ktoś będzie wiedział dotyczy ubezpieczyciela LINK 4.
Prawko zrobiłem w tym roku będzie to moje pierwsze OC, dla Golfa III 1.4. Teraz zaczyna się polowanie gdzie jest najtaniej bo nie mam żadnych zniżek.
Do rzeczy.
W kalkulatorze OC na stronie LINK 4 jest pozycja "Doświadczenie w prowadzeniu pojazdów , nie jest jednoznaczne z posiadaniem prawa jazdy". Dzwoniłem na infolinię pytam co tu wpisać a kobieta pyta,
ile pan ma lat doświadczenia w prowadzeniu pojazdów?
odpowiwdam że dopiero co zrobiłem prawo jazdy
kobieta pyta ponwonie ale czy jeżdził pan wcześniej?
Mówię ze jak mogłem jeżdzić skoro nie miałem uprawnien?
Opowiada że ją to nie interesuje czy jeżdziłem?
Odpowiadam tak 3 lata
Kobieta odpowiada to ma Pan 30% znizki...

W następnej rozmowie powidziałem że mam 6 lat doświadczenia i znowu wyszło jeszcze taniej

Czy ktoś wie o co tu chodzi? można sobie byle co wymyślić i powiedzieć? o co chodzi z tym punktem? Bardzo tania wychodzi mi u nich oferta z tym niby doświadczeniem tak mi 2 razy wyliczyli na infolini około 750zł

Czy ktoś się spotkał z czymś takim ?

Post może trochę długi ale chciałem to jasno przedstawić .

ps. jeśli coś gdzieś napisałem nie tak prosże o wyrozumiałość, to mój pierwszy post.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
starscream
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 14:40
Lokalizacja: Kraków

LINK4 zniżki OC? prawda czy mit?

 

Postprzez Damka » 9 gru 2011, o 18:48

Tak, możesz sobie ustawić nawet w kalkulatorze zniżkę 60% i za tyle ci sprzedadzą, ale maja prawo to sprawdzić - to czy faktycznie posiadasz takową zniżkę i wtedy będą kłopoty typu dopłata itd.
Policz sobie na
https://www.libertydirect.pl/
moim zdaniem całkiem całkiem te ceny są,
w polu kod promocyjny możesz wpisać 2011-97795908 wtedy dostaniesz 50zł zniżki jednorazowej.

Jeżeli masz prawko np rok to takie masz teoretyczne doświadczenie w prowadzeniu samochodów, jeżeli miesiąc to raczej 0.

Mam nadzieję że pomogłem ;-)
Avatar użytkownika
Damka
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 28 mar 2010, o 18:24
Lokalizacja: Pleszew

Postprzez k-m-r1 » 10 gru 2011, o 20:58

Panowie to troche bajka
bo jak w umowie nie jest określone co to za pojazd to wiecie rower też pojazd
kolega sprzedaje ubezpieczenia troche na przekret idzie bo nawet prowadzenie widlaka jest pojazdem i zalicza trzeba czytac umowe
pozatym polecam troche czasu wykrzesać i przejsc się po agentach ubezpieczalniach

no i dopisz sobie ojca do auta na 1-2 lata jako wspułwłasciciel aż zniżki przejdą na Ciebie potem sam frygasz jedynie za brak wieku tobie doliczą w górę i odejmą za bezszkodową jazde ile tam przejmiesz po ojcu
zazwyczaj 10% co roku leci w górę zerknij do pzu u mnie fajnie wyszło u agenta taniej jak z siedziby mi przyszło pismo na przedłurzenie z siedziby ponad 600 a u agenta wyliczyła mi oc z nw na 25 tys i zapłąciłem 100 Zł mniej
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez starscream » 11 gru 2011, o 20:38

Damka dzięki wielkie przeliczyłem wyszło niestety słabo 1 601,54 zł. :(

Najśmieszniejsze jest to że kiedy mówie konsultantce żemam prawo jazdy od miesiąca i poprzednio mogłem jeżdzi.ć jedynie bez Ona tłumaczy że nie ma to dla nich znaczenia no paranoja, w ten sposób tak jak mówisz mogę sobie odrazu klpenąć 60% zniżki ale raczej podziękuje LINK 4 nie chce mieć żadnych kłopotów.
Dzięki serdeczne za pomoc.

k-m-r1 niestety nie mam nikogo kogo mógłbym dopisać jako drugą osobę... We wtorek idę do znajomego kolegi już ostatecznie coś podpisac bo kończy mi się 14 nastego OC,
Właśnie chyba skończy się na PZU bo tam wyliczał jakieś 1050zł a MTU 1086 nie wiem tylko z NNW czy nie,

Dzięki za pomoc.
Avatar użytkownika
starscream
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 14:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez drlubicz » 12 gru 2011, o 19:26

możesz zrobić taki patent ze sprzedać samochód komuś kto ma max zniżek , on rezygnuje z twojego ubezpieczenia , ubezpiecza auto w axie i znów sprzedaje Tobie , a Ty przejmujesz to ubezpieczenie a jest tam tak ze nabywca nie zapłaci więcej niż zbywca
Avatar użytkownika
drlubicz
Czytacz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 12 lis 2011, o 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez radomiak » 12 gru 2011, o 21:58

możesz zrobić taki patent ze sprzedać samochód komuś kto ma max zniżek , on rezygnuje z twojego ubezpieczenia , ubezpiecza auto w axie i znów sprzedaje Tobie


dla mnie nie realne i kombinowania o kwesti finansowej nie wspomne :dobani: takie ble ble byle cos napisac


starscream, a przejdz sie do warty ja sobie ta ubezpieczalnie chwale
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez K@mil » 12 gru 2011, o 22:04

drlubicz napisał(a):możesz zrobić taki patent ze sprzedać samochód komuś kto ma max zniżek , on rezygnuje z twojego ubezpieczenia , ubezpiecza auto w axie i znów sprzedaje Tobie , a Ty przejmujesz to ubezpieczenie a jest tam tak ze nabywca nie zapłaci więcej niż zbywca


Tak to mozesz sprzedać rower który nie jest wart więcej niz 1000tys.
Trzeba pamietać ze podatek sie płaci od zakupu auta wieć gdzie jest sens ?

Drugą sprawą jest to ze jak bedziesz miał jakieś dzwona i np miałeś OC nie na siebie i tak jezdziłeś nie zrobiłeś Aneksu na siebie (przy aneksie sprawdzają wszystkie dane i robią nową kalkulacie, trzeba dopłacać) to z ubezpieczenia mozesz dostać tylko kopa.
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez GrZeChU91 » 12 gru 2011, o 22:09

za 1.4 jak zdalem prawko placilem 700zł na rok.... w Link4
Avatar użytkownika
GrZeChU91
Members
 
Posty: 919
Dołączył(a): 24 lip 2011, o 22:02
Lokalizacja: Gniezno

Postprzez starscream » 13 gru 2011, o 10:19

drlubicz pomysł ciekawy ale brak czasu już na to dziś jadę do gościa od ubezpieczeń coś musze wziąść już zobaczymy...

radomiak u mnie też kumple chwalą Wartę którzy mają po 60% zniżek mi Warta wyliczyła i tu waga: 3000zł OC :D powiedziałem kobiecie że tyle to ja za auto zapłaciłem:D z tego co wiem warta jest tania ale dla ludzi z zniżkami...

GrZeChU91 to nie wiem jak to zrobiłeś ja wchodze na kalkulator na stronie LINK 4 i co bym tam nie wpisał jak nie znaznacze tego magicznego punktu "doświadczenie w prowadzeniu pojazdów" na parę latek to wychodzi mi 1700:/ agentka w Krakowie tez mi tak wyliczyła:/
Avatar użytkownika
starscream
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 14:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez drlubicz » 13 gru 2011, o 12:28

Tak to mozesz sprzedać rower który nie jest wart więcej niz 1000tys.
Trzeba pamietać ze podatek sie płaci od zakupu auta wieć gdzie jest sens ?


poczytaj o ciągłości umowy , w ciągu 30 dni możesz sprzedać i kupić auto ile razy chcesz i nie musisz rejestrować


Drugą sprawą jest to ze jak bedziesz miał jakieś dzwona i np miałeś OC nie na siebie i tak jeździłeś nie zrobiłeś Aneksu na siebie (przy aneksie sprawdzają wszystkie dane i robią nową kalkulacie, trzeba dopłacać) to z ubezpieczenia mozesz dostać tylko kopa.

w axie właśnie nie , kupujący nie zapłaci więcej niż zbywać nawet jak by miał zwyżkę 60 procent
Avatar użytkownika
drlubicz
Czytacz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 12 lis 2011, o 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez GrZeChU91 » 13 gru 2011, o 16:47

starscream, pewnie dlatego ze mieszkasz w Krakowie.....
Ja mam teraz 1.9 TDI i place 1300 w PZU ale konczy mi sie w czerwcu i wracam do Link4.
Kumpel ma golfa 1 cabrio 1.9td mial stluczke i uwaga w poznaniu za niego placi Grubo ponad 2k...
Avatar użytkownika
GrZeChU91
Members
 
Posty: 919
Dołączył(a): 24 lip 2011, o 22:02
Lokalizacja: Gniezno

Postprzez k-m-r1 » 13 gru 2011, o 21:29

starscream, to ktokolwiek możebyc kolega znajomy brat ojciec dziadek ...

oc jest ważne 30 dni od day zakupu jesli w dniu zakupu było ważne i nie patrz żedzis kupujesz jutro oc sie konczy to jutro musisz miec je taki jest przepis masz 30dni na załatwienie formalnosci łącznie z wypowiedzeniem poprzedniego

warto popytac podzwonic a najlepiej po agentach
niby ta sama ubezpieczalnia a mają swoje ceny

przy okazji kolegi dziewczyna pracowała on za audi 2.6 płacił tyle co ojciec za malucha 650
coś koło 160 zł
jak poszedł do innej ubezpieczani to rata miał 450 po 2x
Powodzenia i nie daj sie wbutelke wcisnąc
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Następna strona

- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości