Dwa samochody, przy jednym stłuczka OC

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Dwa samochody, przy jednym stłuczka OC

Postprzez Pawełgolfgreen » 27 maja 2012, o 16:59

Witam. Mam pytanie. Posiadam Vento 1.9 TD firma poczta polska przy drugim golf 3 1.8 ubezpieczyciel Warta. niestety za miesiąc konczy się ubez przy golfie i chcę podpisac umowe z axadirect tam jest napisane czy miałem ( Liczba szkód z ostatnich 5 lat pokrywanych z ubezpieczenia OC lub AC właściciela pojazdu) Oznacza to że obowiązuje na wszystkie samochody czy tylko na golfa??? Mogę powiedzieć że vento miało jedną stłuczkę z mojej winy to też się liczy???
DZiękuję za odpowiedz
Jestem bokiem prędkości
Pawełgolfgreen
Badacz tematu
 
Posty: 323
Dołączył(a): 28 lip 2011, o 19:39
Lokalizacja: Legionowo

Dwa samochody, przy jednym stłuczka OC

 

Postprzez k-m-r1 » 28 maja 2012, o 15:38

to zalerzy jak popatrzymy
jak wezmiesz z golfa i tylko tym autem sie legitymujesz i tylko ta jedna historia idze za tobą

albo wezmiesz oba auta i no i troche wiecej zapłacisz
ja bym pomyślał nad jednym ubezpieczycielem
czasem są zniżki za pare aut
możę lepiej na tym wyjdziesz


aha jak pyta czy miałeś bunc to liczy sie wszystko
bedzie spoko chyba że bedzie kazałą podpisac że nie miałes przez 5 lat nic
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez pietrasiak2 » 28 maja 2012, o 16:04

Jeżeli jesteś osobą fizyczną to zniżki są na właściciela pojazdu np(mogłeś sprzedać auto po stłuczce) a bezszkodowość czy zniżka zostaje na właścicielu auta. Ale jeżeli AXA nie wymaga od Ciebie zaświadczenia od poprzedniego ubezpieczyciela to we wniosku wpisujesz jak uważasz . Pamiętać też musisz by złożyć wypowiedzenie u obecnego ubezpieczyciela inaczej z automatu przedłużą umowę / Takie przepisy / . A jeszcze jedno niektóre towarzystwa po złożeniu wniosku informują się wzajemnie o zniżkach itp wtedy przysyłają tobie ubezpieczenie . Uważaj też bo często opóźniają wysłanie polisy i ludzie na biegu ubezpieczają u Agenta auto i muszą 2 x płacić czytałem wiele takich wypowiedzi :-) :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Pawełgolfgreen » 28 maja 2012, o 18:58

jestem osobą fizyczną. mam ok 40 % zniżki. Czyli jak zrozumiałem stłuczka jest tylko przy jednym aucie i nie przychodzi na drugie auto?? na pewno nie wezmę tej samej firmy ubezpieczeniowej bo podobno traci się zniżki na obydwóch aut jeśli bedzie dzwon.
Jestem bokiem prędkości
Pawełgolfgreen
Badacz tematu
 
Posty: 323
Dołączył(a): 28 lip 2011, o 19:39
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez pietrasiak2 » 28 maja 2012, o 19:22

W Twoim przypadku najlepsze rozwiązanie pamiętaj tylko by pisemnie poinformować o rezygnacji :-) :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Pawełgolfgreen » 3 cze 2012, o 15:21

Mam ostatnie pytanie. Polisa się kończy 27 czerwca kiedy mogę napisać wypowiedzenie żeby zdążyć przed 27 najpierw muszę zapłącić nową polisę czy moge teraz?. Najważniejsze pytanie jeśli zapłace teraz w axa np jutro to ubezpieczenie będzie ważne dopierio od 27 czerwca?
Jestem bokiem prędkości
Pawełgolfgreen
Badacz tematu
 
Posty: 323
Dołączył(a): 28 lip 2011, o 19:39
Lokalizacja: Legionowo


- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron