Czy policja może sprawdzić kiedy kupiłem auto

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Czy policja może sprawdzić kiedy kupiłem auto

Postprzez Corki » 14 lis 2013, o 18:22

Chciałbym sie dowiedzieć czy policjant podczas kontroli bądź w czasie późniejszym sprawdzi kiedy kupiłem auto? Na auto mam dwie umowy: właściciel->handlarz-> i ja. 30 dni na przerejestrowanie jeszcze nie przekroczyłem ale jeden policjant straszył, że może sobie sprawdzić kiedy go kupiłem. Jak to dokładnie wygląda?
Corki
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Czy policja może sprawdzić kiedy kupiłem auto

 

Postprzez k-m-r1 » 14 lis 2013, o 20:50

no sprawzdi bo będzie wpis w dowód
oraz lub nowy dowód i nowy własciciel

na umowie masz date?
to ta jest ważna dla Ciebie

z innej beczki
co da to żę policjant sprawdzi kiedy kupiłęs auto?
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Corki » 14 lis 2013, o 21:18

Mogę nie mieć ze sobą i chodziło czy się nie przyczepią do mnie. Oczywiście na umowie jest data
Corki
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Postprzez chomik » 14 lis 2013, o 21:21

bez problemu można sprawdzić .
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 16 lis 2013, o 11:04

co da to żę policjant sprawdzi kiedy kupiłęs auto?


Legenda głosiła że jest nieprzekraczalny termin 30 dni na przerejestrowanie auta. Po tym okresie policjant może nałożyć na ciebie mandat w wysokości do 500 zł.

Corki napisał(a):Mogę nie mieć ze sobą i chodziło czy się nie przyczepią do mnie. Oczywiście na umowie jest data


Jeżdżąc autem jeszcze nie zarejestrowanym na siebie musisz mieć przy sobie umowę kupna sprzedaży.. Obie najlepiej.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4274
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Lucek777 » 16 lis 2013, o 13:00

Z tego co mi wiadomo to tylko legenda , iż jest nakaz przerejestrowania pojazdu w ciągu 30 dni to fakt , ale nie ma konkretnego paragrafu ani zapisów o karze, i o tym kto ową karę miałby wymierzyć , choć mogę się mylić .
Mój były goferek
moj-golf/golf-mk3-2-0-16v-abf-by-lucek777-t63414.html
Masz problem z autem , chcesz naprawić lub pospawać ? Napisz lub zadzwoń 501-973-826
Avatar użytkownika
Lucek777
Gaduła
 
Posty: 522
Dołączył(a): 18 paź 2009, o 04:34
Lokalizacja: LODZ
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 16 lis 2013, o 13:15

Lucek777 napisał(a):Z tego co mi wiadomo to tylko legenda , iż jest nakaz przerejestrowania pojazdu w ciągu 30 dni to fakt , ale nie ma konkretnego paragrafu ani zapisów o karze, i o tym kto ową karę miałby wymierzyć , choć mogę się mylić .


Art. 78.
2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:
1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;

jednak jw. o karze wzmianki nie ma.

więcej tutaj :

http://ak-centrum.pl/forum/viewtopic.php?p=32027

http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/ ... 0-dni.html
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4274
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez trojeczkaGT » 16 lis 2013, o 13:55

mi policjant powiedzial ze jest paragraf ze dane w dowodzie rejestracyjnym sa nie aktualne i moze dac 200 zl bo widzi ze OC jest Twoje umowa tez
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1742
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez k-m-r1 » 16 lis 2013, o 18:59

znam takich co mieli 5-6 właścicieli i auto jeździło od parunastu lat na starych papierach
policjant może zabrać dowód za stan niezgodny z faktycznym
typu brak LPG
brak Haku w dowodzie
i podobne

jak przedstawisz wszystkie umowy to z jakiej racji może wymierzyc kare skoro dane zgadzająsie na umowie


to takie kombinowanie trafisz na jednego i pusci
drugi coś wymyśli ...
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez chomik » 24 lis 2013, o 23:34

Czy dane na dowodzie zgadzają się z faktycznymi danymi ? Nie ... proste . Za to jest zabrany dowód i mandat jeżeli minął czas 30 dni od daty na umowie .
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Lucek777 » 25 lis 2013, o 05:38

Nie ma obowiązku wozić umowy kupna sprzedaży tak jak i karty pojazdu czy papierów od gazu , może pożyczyłem pojazd .Aby prowadzić pojazd należy posiadać Prawo jazdy dowód rejestracyjny oraz aktualną polisę Oc i to wszystko.
Mój były goferek
moj-golf/golf-mk3-2-0-16v-abf-by-lucek777-t63414.html
Masz problem z autem , chcesz naprawić lub pospawać ? Napisz lub zadzwoń 501-973-826
Avatar użytkownika
Lucek777
Gaduła
 
Posty: 522
Dołączył(a): 18 paź 2009, o 04:34
Lokalizacja: LODZ
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez chomik » 25 lis 2013, o 16:53

Masz rację , jednak policjant przy sprawdzeniu autka widzi , że auto w bazie nie ma nowego właściciela ;) bo poprzedni właściciel zgłosił sprzedaż a nowy ??? ;) Bez problemu idzie sprawdzic date zgłoszenia sprzedaży auta .

Kodeks Wykroczeń
Art. 97. Uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.) lub przepisom wydanym na jej podstawie, podlega karze grzywny do 3.000 złotych albo karze nagany.

Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym
Art. 78
2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:
1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;
od 20zł - 500zł
Kodeks Postępowania w Sprawach o Wykroczenia
Art. 96. § 1. W postępowaniu mandatowym można nałożyć grzywnę w wysokości do 500 zł, a w przypadku, o którym mowa w art. 9 § 1 Kodeksu wykroczeń - do 1.000 zł.
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość