Czy muszę przerejestrować auto?

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Czy muszę przerejestrować auto?

Postprzez krecik133 » 28 kwi 2013, o 21:56

Witam
Jakiś czas temu kupiłem golfa z tej samej miejscowości w której mieszkam i teraz nasuwa się moje pytanie czy muszę przerejestrować auto ? czytałem trochę i jedni mówią że tak a innie że nie wystarczy mieć przy sobie OC, dowód rej. i umowę kupna sprzedaży.
krecik133
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Czy muszę przerejestrować auto?

 

Postprzez trojeczkaGT » 28 kwi 2013, o 22:19

ja tak jezdze moj wujek juz tak jezdzi 5 lat i git jest.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 28 kwi 2013, o 22:24

krecik133 napisał(a):Jakiś czas temu kupiłem golfa z tej samej miejscowości w której mieszkam i teraz nasuwa się moje pytanie czy muszę przerejestrować auto ? czytałem trochę i jedni mówią że tak a innie że nie wystarczy mieć przy sobie OC, dowód rej. i umowę kupna sprzedaży.


W świetle prawa musisz... z Tym że ominą Cię koszta związane z wymianą tablic rejestracyjnych. Wymieniasz tylko dowód rejestracyjny pojazdu. Koszt to jakieś 80 zł czy jakoś tak (z pewnością mniej niż za komplet czyli nowe tablice+DR)

Niby ludzie lataj autami nie zarejestrowanymi 'na siebie'. I wszystko cacy. Jednakże teraz psiaki czepiają się o każdą pierdołę by zarobić na czym się da dla swojego ukochanego ministra... więc pewnie nie omieszkają 'poczęstować' młodziaka nagrodą w wysokości 500 zł za niezaktualizowane dane w DR.

Twoja wola. ;-)

Edit:

Podatek musisz opłacić... Inaczej skarbówka przypomni o sobie. I będzie do płacenia więcej niż te 2%. ;)
Ostatnio edytowano 28 kwi 2013, o 22:30 przez Paweu, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez krecik133 » 28 kwi 2013, o 22:29

To teraz nie wiem czy przerejestrować czy nie :) a jak jest z tym podatkiem od kupna samochodu 2% ? jest to moje pierwsze auto :) zmienia to coś ? muszę płacić ten podatek ?
krecik133
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mario GT » 29 kwi 2013, o 04:16

Musisz zarejestrować auto na siebie tak jak kolega wyzej napisał koszt około 80zł. , a skarbówka do 2 tygodni od dnia zakupu , do 1000 zł. nie zapłacisz nic powyżej owe 2% , ale tak czy siak Musisz zgłosić się w skarbówce. ;-)
Avatar użytkownika
Mario GT
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 911
Dołączył(a): 28 sie 2012, o 19:27
Lokalizacja: Tychy
Silnik: 1.8 ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez netka22 » 16 maja 2013, o 21:26

Ja podatek zapłaciłam w US po miesiącu od daty kupna, ale musiałam pisać czynny żal, żeby nie ustanowili kary. Także lepiej zapłacić od razu i mieć spokój :) Rejestracja to jak kto woli. Ja golfa kupiłam we wrześniu tamtego roku, a przejestrowałam go dopiero miesiąc temu bo ubezpieczenie się teraz skończyło, to już trzeba było na siebie mieć. I nawet nie woziłam ze sobą umowy kupna/sprzedaży. Przy kontrolach w krk jeszcze nie spotkałam się, by o nią pytali. Ja za rejestrację bez wymiany tablic zapłaciłam 82zł dokładnie. :)
Avatar użytkownika
netka22
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 23:17
Lokalizacja: kraków

Postprzez Nati712 » 16 maja 2013, o 22:02

mogles wpisac w umowie kupna-sprzedazy kwote 900 zl a w uwagach do poprawek lakierniczych :D A z ubezp lepiej przerejstruj, nas tez facet tak zrobil na szaro ze potem byly problemy niby brat mial jezdzic na ubezp faceta od ktorego kupil jeszcze do konca polisy a ten zglosil sprzedaz i potem bylo masa pism z ubezpieczalni
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL


- - - proauto wroc



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość