co zrobić z uszkodzonym autem?

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

co zrobić z uszkodzonym autem?

Postprzez e-piotrek » 7 lip 2014, o 16:16

Witam i zarazem proszę o poradę co mam dalej zrobić?Więc tak, przed tygodniem wracając z pracy, czekając na skręt w lewo uderzył mi w tył inny pojazd,jego wina, przyznał się dostał mandat, a mi jego ubezpieczyciel (PZU)dzisiaj wypłacił kasę.No niby ok ale, coś to za mało, za szkodę całkowita dali 1250zł a samochód przed rozbiciem wycenili mi na 1600zł.Samochód jaki był to był ale badania techniczne przechodził bez problemu, po prostu dbałem o niego,miesiąc temu wymieniłem amortyzatory które kosztowały mnie za komplet 700zł.I mam do was pytanie co mam teraz z tym moim samochodem zrobić?...robić za te pieniądze się nie opłaca(uszkodzony tylni zderzak,wybulona podłoga w bagażniku,przednie i tylne drzwi skoszone,uszkodzony prawy tylni błotnik, tam gdzie wlew paliwa), na złom go nie dam bo dostanę góra 1000zł, a same amortyzatory są warte 700zł, sprzedać go w całości?(dodam tylko że silnik, skrzynia i masa innych rzeczy są sprawne i w dobrym stanie)
Ostatnio edytowano 8 lip 2014, o 21:23 przez e-piotrek, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
e-piotrek
Czytacz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 10:45
Lokalizacja: Nisko/Podkarpacie

co zrobić z uszkodzonym autem?

 

Postprzez trojeczkaGT » 7 lip 2014, o 20:06

zostaw sobie i kup innego z tym samym silnikiem :D albo rozkrec i na czesci
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Golf Maniak » 8 lip 2014, o 21:53

Jak masz paragon na amorki to wyciąnij z auta sprzedaj za powiedzmy 60 % ceny włoż stare i oddaj samochód na złom :).
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Thorsten » 9 lip 2014, o 16:07

A czy musi oddawać kompletne auto na złom? Chodzi mi o to że czy auto musi być kompletne w sensie zawieszenia i tak dalej? Czasem zaglądam na złomowisko i nie raz widać jak przywożą auto do kasacji pozbawione wnętrza czy nawet silnika, sama skorupa w sumie.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Gesiu_15 » 9 lip 2014, o 16:09

możesz oddać samą budę na złom ale do brakującego tonażu dopłaca się :-) jak masz znajomego na szrocie to nie ma co się martwić :-D
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez e-piotrek » 9 lip 2014, o 18:12

Cześć wszystkim.Samochód wystawiłem na popularnej, darmowej aukcji internetowej.Chcę go sprzedać, najlepiej w całości jakiejś osobie, która sama porozkręca sobie samochód na części i je sprzeda.Ja niestety nie mam czasu ani możliwości.Jeśli jest ktoś chętny to podaje link do tej aukcji... a i cena do negocjacji: Link do aukcji
Avatar użytkownika
e-piotrek
Czytacz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 10:45
Lokalizacja: Nisko/Podkarpacie

Postprzez k-m-r1 » 10 lip 2014, o 21:56

po pierwsze wycena auta toche małą moje 1.4 wyceniłą warta na 3200

1600 to zaniżona kwota
trzeba sie odwołać to dają wiekszą kase

co by nie było uszkodzona rama i tak czy siak bedzie szkoda całkowita

przypomne żę moje 1.4 nie ma nic nawet wspomagania a dostałęm 2700 + 350 zwrot za holowanie

pzu sie wycwaniło niby szybko i po sprawie niech sie cieszy za mała kase

poczytaj na necie jak sie odwoływać i pisz pismo to bedzie kasa
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez e-piotrek » 10 lip 2014, o 23:17

...no właśnie w tym jest problem że w e-mailu jaki dostałem od nich, jest następujący tekst: "Spełniając ustawowy obowiązek informuję, iż w przypadku braku akceptacji stanowiska ubezpieczyciela, istnieje możliwość, dochodzenia roszczeń także na drodze sądowej"
Avatar użytkownika
e-piotrek
Czytacz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 10:45
Lokalizacja: Nisko/Podkarpacie

Postprzez k-m-r1 » 12 lip 2014, o 09:34

wienc pisemko piszesz
skan i jeśli mają obsługe przez neta jak warta to wysyłasz
podajesz w formularzu dane do sprawy np numer sprawy i wysyłasz
dzwonisz za 3 dni pytając sie czy dostali pisno
dzwonisz co tydzien dopytując sie jaka decyzja w sprawie odwołania
masz chyba 14 dni niewiem czy 14 dni czy 14 dni roboczych
mają 30 dni na wydanie decyzji i 30 dni na wypłatę zazwyczaj sie firma oc ociaga i płącą w ostatni dni

tu jest inna taktyka szybka kasa i zamknąc sprawe wypłącając minimum

w drugim wątku teżjest podobny golfik
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Erosmis » 2 lut 2015, o 14:23

Jeżeli masz taki problem napisz do mnie jargilo.bartlomiej@gmail.com pokaże Ci jak odzyskać więcej pieniędzy z twojej szkody
Erosmis
 


- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron