Aktualne OC na nazwisko zmarłego właściciela

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Aktualne OC na nazwisko zmarłego właściciela

Postprzez innotic » 11 lip 2012, o 12:47

Witam, czy ktoś się orientuje w tym?
Czy opłacone OC dalej jest ważne gdy posiadacz ubezpieczenia nie żyje? Czy chodzi tylko o pojazd (numery rejestracyjne są te same jak na razie)
Po stronie sprzedającej umowę podpisały 3 osoby o tym samym nazwisku
innotic
Czytacz
 
Posty: 77
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 18:45
Lokalizacja: Nakło Śląskie

Aktualne OC na nazwisko zmarłego właściciela

 

Postprzez k-m-r1 » 11 lip 2012, o 15:40

jesli nie żyje i spadek jest przjety a te 3 osoby otrzymały spadek i nikt nie rosci praw do niego
i jest to po wyroku sądowym czy orzeczeniu to jestes dobrze

OC czy jest ważne to nie wiem poczytaj umowe lub dzwon na infolinie ale malo rzeczowa bedzie odpowiedz PANI

podejdz do punktu powiedz jak wygląda sprawa to pomogą o ile nie zaproponują nowej polisy :P
tylko nie podawaj danych bo list bedzie przychodził by nowe OC płacic albo i nie sam nie wiem ....
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez innotic » 12 lip 2012, o 00:46

Ubezpieczenie mam w Avivie. Co do kompetencji pracujących tam na infolinii osób to brak mi słów, wolałbym psa zapytać co o tym sądzi. Dwa razy za pośrednictwem ludzi ze słuchawkami tam sprawy załatwiałem i obie kwestie trzeba było powtórnie wyjaśniać. Dlatego szukam osoby, która miałaby jakiekolwiek podobne doświadczenia.
innotic
Czytacz
 
Posty: 77
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 18:45
Lokalizacja: Nakło Śląskie

Postprzez Gibon » 12 lip 2012, o 13:05

Spotkałem się z podobną sytuacją (dokładnie to dziewczyna) i jeśli właściciel zmarł to OC + dowód rejestracyjny przed sprzedażą muszą być przepisane na spadkobierców po wyroku sądowym
Avatar użytkownika
Gibon
Badacz tematu
 
Posty: 224
Dołączył(a): 29 mar 2009, o 11:31
Lokalizacja: Opole

Postprzez patrykl » 10 paź 2012, o 15:11

Oczywiście, że nie ważne. Miałem podobną sytuację. Jako spadkobierca podreptałem do ubezpieczalni, wydziału komunikacji, załatwiłem co trzeba i dopiero mogłem jechać. Żeby było śmieszniej. OC na zmarłego właściciela jest naliczane, jednak jeśli zakład ubezpieczeniowy pozyska wiadomość o śmierci uznaje, że w tym dniu polisa się skończyła. Wiem o tym, bo mój spadek w postaci auta miał zadłużenie w OC. Akt zgonu i długów nie było.
patrykl
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 11:13
Lokalizacja: Leszno


- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości