Żarówki LED w podsufitce?

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Żarówki LED w podsufitce?

Postprzez Dawko » 4 gru 2013, o 01:54

Witam. Posiadam golfa mk3 1.4. Otóż ostatnio zakupiłem żarówki T10 LED i W5W do podsufitki... Jedna ta od strony kierowcy niestety nie pasuje (ktoś mnie w błąd wprowadził, a kupiłem w innym mieście i nie mam jak zwrócić). Po stronie pasażera wszystko pasuje ale po włożeniu jej nie świeci za to, tylko czasami ,,wysadzi" bezpiecznik. I tu moje pytanie. Jakie kupić żarówki ledowe do podsufitki?

PS. Z tego co się dowiedziałem to T10 to postojówki..

Jedna z moich żarówek wygląda tak :
Obrazek

A druga tak :
Obrazek
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

Żarówki LED w podsufitce?

 

Postprzez BartheZz_3 » 4 gru 2013, o 08:47

Od strony pasażera W5W, sam mam taka, od strony kierowcy rurkowa bodajże 40mm, to musisz zmierzyć :P prosta i banalna sprawa kolego...
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez gello1 » 4 gru 2013, o 11:26

Dawko napisał(a):Po stronie pasażera wszystko pasuje ale po włożeniu jej nie świeci za to, tylko czasami ,,wysadzi" bezpiecznik.
Miałem to samo. Zobacz na żarówkę zwykłą tam masz po druciku z jednej strony żarówki. A w diodzie masz po dwa na stronę i to własnie powoduje zwarcie. Sam myślałem, że dioda ma jakieś zwarcie ale po obserwacji wszystko się wyjaśniło. Musisz zakleić lub jakąś zaizolować po jednej tej nóżce z każdej strony. I ma śmigać. pomijam fakt, że dioda świeci tylko w jednym kierunku. Musisz wkładać(sprawdzić praktycznie)

Obrazek
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Postprzez Dawko » 4 gru 2013, o 18:03

Kupiłem pasującą żarówkę, a W5W po stronie pasażera nie działa za groma... A czy te co są na powyższym zdjęciu będą pasowały do podświetlenia tablicy w innym aucie niż VW?
W innym aucie z tego względu bo u mnie się jak na razie nie da... Czemu? Otóż odkręcaliśmy z kolegą ten plastik na klapie od bagażnika i :
Od lewej, druga śrubka ma przekręcony gwint i kręci się w każdą stronę a wyjąc się jej nie da, a trzecia i czwarta mają wydarte ,, łepki". Chyba poprzedni właściciel też coś moncil w tym i jest kiszka...

I z tym mam problem. Podpowie ktoś mi jak odkręcić śrubkę, która nie ma łepka, a drugą, która kręci się w każdą stronę i ani jej przykręcić ani odkręcić? Czytałem na necie, że jak nie ma łepka to punktakiem można zrobić dziurkę w śrubce i wtedy ją odkręcić, ale tutaj jest ciężko dostępne miejsce i wątpię aby obyło się to bez skutków ubocznych.
Dla ułatwienia podrzucę zdjęcie o które śruby chodzi.

Żółte kropki to śruby pod tym plastikiem.

Obrazek
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez EmcioDj » 13 gru 2013, o 17:39

Dawko, rozbierz tapicerkę od środka i spróbuj od tamtej strony się dostać ;) Ja miałem plastikowe spinki więc można połamać i dać śrubę + nakrętkę (ja tak zrobiłem).
Avatar użytkownika
EmcioDj
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 22 lip 2013, o 14:16
Lokalizacja: Mazowsze/Zakroczym

Postprzez Dawko » 14 gru 2013, o 13:07

Jeszcze najpierw spróbuje kombinerkami wyjąć je kręcąc bo to są małe blachowkręty.

Tak jeszcze wracając do tematu tych żarówek z Cambusem, to czy jak je włożę bez zaizolowania do podświetlenia tablicy rejestracyjnej to też zrobi zwarcie i wywali bezpiecznik ?
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez gello1 » 14 gru 2013, o 16:03

w klapie nie musisz izlolować!
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Postprzez Dawko » 14 gru 2013, o 18:44

Spokojnie, dziękuje za odpowiedź :)
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości