Zapach spalin przy włączonym wentylatorze...

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Zapach spalin przy włączonym wentylatorze...

Postprzez czarnushek » 5 wrz 2008, o 10:33

Witam, mam taki problem, przy włączonym wentylatorze we wnętrzu auta czuć wyraźny zapach spalin lub przypalonego oleju, podczas postoju tylko podczas jazdy natomiast nie... proszę o odp.

btw. Układ wydechowy jest sprawny!
Volkswagen Golf - niemiecki samochód klasy kompaktowej, produkowany przez firmę Volkswagen od 1974 roku. Nazwa modelu pochodzi od nazwy prądu morskiego: Golfsztrom.

<B>Mój były Golfik ...</B> :)
http://www.golf3.pl/topics2/moj-golfik- ... .htm#40786
Avatar użytkownika
czarnushek
Czytacz
 
Posty: 74
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 02:28
Lokalizacja: VrocłaW

Zapach spalin przy włączonym wentylatorze...

 

Postprzez bartsor » 5 wrz 2008, o 11:33

jak dla mnie to jest to nieszczelnosc wydechu przy kolektorze. jak stoisz to czuc w aucie bo spaliny zbieraja sie pod maska, a w trakcie jazdy pęd powietrza wentyluje komore silnika. tak bym stawiał ale mogę się mylić...
Avatar użytkownika
bartsor
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 29 kwi 2008, o 09:19
Lokalizacja: Chełmek

Postprzez pablomed » 5 wrz 2008, o 11:58

co do przepalonego oleju to po prostu obejrzyj silnik czy nie ma gdzies wycieków na kolektor wydechowy i rurę wydechu pod silnikiem.
Co do paliwa to skoro twierdzisz że wydech jest szczelny to trzeba to szybko sprawdzić. Przecież moga być nieszczelności na przewodach paliwowych czy odpowietrzających bak do filtra węglowego
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez mani51 » 5 wrz 2008, o 14:16

ja tez miałem z tym problem i długo szukałem przyczyny aż wkoncu znajomy na stacji diagnostycznej podczas przeglądu powiedział żebym zmienił filtr przeciwpyłkowy czy jak kto woli kabinowy i teraz jest miodzio :-)....czyszczenie go nie pomogło, tylko wymiana na nowy
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez krzysia » 5 wrz 2008, o 22:15

Sprawdz czy odma cala(szczelna) - mialam cos podobnego okazalo sie, ze guma sparciala i jest nie szczelna wszystko szlo na kabine
krzysia
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20 kwi 2008, o 07:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez czarnushek » 6 wrz 2008, o 00:22

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :) Wszystko posprawdzam i dam znać co było nie tak ;) Pozdrawiam :)

Edit: Wymiana filtra pyłkowego (nawiewu) pomogła! Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!
Volkswagen Golf - niemiecki samochód klasy kompaktowej, produkowany przez firmę Volkswagen od 1974 roku. Nazwa modelu pochodzi od nazwy prądu morskiego: Golfsztrom.

<B>Mój były Golfik ...</B> :)
http://www.golf3.pl/topics2/moj-golfik- ... .htm#40786
Avatar użytkownika
czarnushek
Czytacz
 
Posty: 74
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 02:28
Lokalizacja: VrocłaW


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości