Zabudowa bagażnika BYmichu

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Zabudowa bagażnika BYmichu

Postprzez michu10klb » 9 lip 2011, o 13:32

Podobnych tematów na forum już było kilka, ale nie zaszkodzi zamieścić kolejny, żeby pokazać swoją zabudowę i zmotywować do zrobienia podobnych bajerów w swojej 'trójce'. :-P
Zatem co było mi potrzebne:
• dobry akumulator, który nie 'padnie' po codziennym, kilkugodzinnym słuchaniu muzy przy pracach :mrgreen:
• płyta 6mm 130cm x 80 ( na podłogę )
• płyta wiórowa ( na boki ) o dł.ok 80cm/wys.chyba 50cm (nie pamietam :wstyd: ) wymiary wam wyjdą podczas mierzenia. takich płyt potrzebujemy dwie(lewa/prawa str) + jakieś płyty (mogą być wspomniane wiórowe albo meblowe stare :-P ) na wykonanie schowków ( nie na suba )
• drewniane klocki ( takie jak na foto ) o wys. mniej wiecej 4-5 cm
• belka drewniana o dł. ok 80cm
• klej montażowy uniwersalny, ja mialem taki ( srednia jakosc )
http://www.dragon.biz.pl/product.php?ca ... tem_id=646
Dlatego mieszalem go z takim klejem firmy patex 3g (cos na wzor kropelki ) zeby to polączenie bylo w miare....
• stary materiał, który byl w bagazniku zeby wyłożyć nasze klocki
• jakis drobny papier ścierny
• taker + duzo zszywek
• wyrzynarka do cięcia płyt
• 4 blaszane kątowniki do przymocowania bokow do podlogi, chyba wiadomo o co chodzi ;p
• duzo materiału do obicia naszego bagażnika ( ja miałem od mamy, która lubi sie bawić na maszynie do szycia :hyhy: )
• wiertarka z wiertłami do drewna i końcówką do wkręcania wkrętów
• paczka wspomnianych wkrętow o dł. ok 2cm (lub krótszych) oraz 4 cm
• ja kupiłem pianke poliuretanowa do uszczelnienia i pozbycia sie zapachu kleju, dodatkowo po wyschnieniu zakleilem wszystko tasmą, jak na foto.
• no i wiadomo podstawowe narzędzia: młotek, gwoździe, śrubokręt, taśma dwustronna
• aha, no i jeszcze troche kartonów zeby wyciąć wzory które wycinamy pozniej w płytach.
• chyba to tyle :-D

Obrazek
przy prawym nadkolu ułożylem warstwami ten stary material ktory byl w bagazniku zeby podloga sie nie uginala w tym miejscu

Obrazek
Obrazek
Obrazek

tutaj wycieta płyta podłogowa, z lewej str mi troche pękło, próbowalem jakos skleic, ale ostatecznie ten element i tak bedie przybity do klocka i ruszac się nie rusza ;)
'iksami' zaznaczylem miejsca w ktorych trzeba przybic gwoździe zeby przymocowac równą podloge do krzywej podlogi xD
na dole lezy ruchomy element podlogi, ktory bedziemy unosic zeby sie dostac do przestrzeni pod podłoga, moj błąd jest taki ze dalem zbyt mało, i zbyt male takie blaszki na ktorych te drzwiczki sie oprą, proponuje dać tam gdzie zaznaczylem na zielono

Obrazek

tutaj byłem w trakcie obklejania taśma pianki poliuretanowej, wszystko w celu pozbycia sie jakichkolwiek zapachów

Obrazek

wstepnie gotowa podłoga. dlaczego wstepnie. otóż pozniejsze zmiany polegaja na tym ze pozbylem sie tej szpary po lewej stronie, dodalem kilka dodatkowych blaszek o których juz mowilem (polecam zrobic je od razu bo pozniej przy przybitej podlodze jest trudny dostep ;/ )
Na drugim i trzecim zdjeciu widac klocki przymocowane zaraz pod klapa bagażnika. do nich przymocowalem odpowiednio długą listwe zeby nasze drzwiczki tez mogly sie oprzec na czyms. jesli to konieczne przybijamy takerem do niej ten stary material z bagaznika zeby wyrównać.

Obrazek
Obrazek

tutaj wygląd gotowego lewego boku, niestety zapomnialem robic zdjec podczas prac :wstyd: :wstyd:
ale wzorowalem się na innych użytkownikach:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... 3612fe1cd0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=166311
lecz w moim przypadku uwzględnilem ewentualna wymiana żarówek w tylnych światlach, mianowicie, nie trzeba wymontowywac calej zabudowy by wymienic zarowke, wystarczy tylko zdjąć ten kawałek plastiku nad bokami ( czerwona strzałka ) i mamy w miare dostep do swiatel, lecz pragne zaznaczyc zby najpierw zdjać z tych swiateł taką plastikową obudowa ktora jest do nich przymocowana od tyłu, taka osłona.
w tym i poniższym zdjeciu zaznaczylem miejsca gdzie przykrecilem blaszane kątowniki zeby calość była calością i zeby na pierwszym lepszym progu zwalniajacym calość sie nie rozsypała ;p

Obrazek
Obrazek
Obrazek

tu jeszcze obrazek poglądowy jak te boki u mnie wygladają:
Obrazek

Dzięki za uwage, zachecam do oceniania i niech GOLF bedzie z Wami! :mrgreen:
michu10klb
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 29 sty 2010, o 13:46
Lokalizacja: Kluczbork

Zabudowa bagażnika BYmichu

 

Postprzez ..:VoyteQ:.. » 9 lip 2011, o 14:22

Ja mam tylko takie jedno malutkie pytanko... co to obicie bagażnika ma wspólnego z CA??
"Dwa kieliszki wystarczą. Najpierw jeden, potem kilkanaście drugich" - J.Tuwim
Moje auto -
moj-golf/91-blekintny-gl-wojtek-t33310.html
Avatar użytkownika
..:VoyteQ:..
Czytacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 08:14
Lokalizacja: Wieliczka
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Postprzez jaro7801 » 9 lip 2011, o 16:46

A ja mam drugie pytanko: Jak dostaniesz się do pompki paliwa (jak będzie potrzeba) skoro zakleiłeś klapkę w bagażniku? Pytam bo ja już wymieniałem pompkę. :lol:
KIEDY CZŁOWIEK WYNALAZŁ KOŁO MYŚLAŁ O MKIII
Avatar użytkownika
jaro7801
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 27 gru 2009, o 17:10
Lokalizacja: poznań

Postprzez michu10klb » 9 lip 2011, o 17:20

..:VoyteQ:.. napisał(a):Ja mam tylko takie jedno malutkie pytanko... co to obicie bagażnika ma wspólnego z CA??

ponieważ wszystkie posty zwiazane z zabudowaniem bagaznika, znalazlem w tym dziale.

jaro7801 napisał(a):A ja mam drugie pytanko: Jak dostaniesz się do pompki paliwa (jak będzie potrzeba) skoro zakleiłeś klapkę w bagażniku? Pytam bo ja już wymieniałem pompkę. :lol:


jeśli miałaby sie zepsuć, zepsułaby się poprzedniej zimy jak mialem problemy z odpalaniem, jak zalalem za dużo bio. 'piłowałem' go tak, ze nowy aku mi padł. wiem, malo madre ale musialem do domu jakoś dojechac i bylo to konieczne...
a jesli juz faktycznie pompka padnie, trza bedzie all zdemontowac. samej klapki nie zakleilem, lecz do niej przykleilem, wystarczy trzy srubki odkrecic co trzymaja klapke i zdjąć wraz z drewnianymi klockami.
michu10klb
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 29 sty 2010, o 13:46
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez Michałvw » 19 gru 2013, o 23:44

Bardzo dokładnie zrobiona i przemyślana zabudowa,wygląda jakby była w orginalna
Michałvw
Czytacz
 
Posty: 92
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 15:31
Lokalizacja: Lubelskie, okolice Puław

Postprzez Paweu » 21 gru 2013, o 18:06

Michałvw, bardzo dobry kotlet. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości