Wymiana licznika

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Postprzez K@mil » 25 wrz 2010, o 23:05

otwierales obudowe licznika ? on jest wyciagany raczej :P
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

 

Postprzez gmelc » 25 wrz 2010, o 23:19

no otwierałem :-D ten wyswietlacz jest przykręcony od strony tarcz czy z drugiej? Żeby odkręcić śrubki musze zdjąć tarcze zegarów? bo juz nie wiem czy przylutowane to jest czy przykręcone :-P
Jestem dysortografem - więc nie wytykaj mi błędów ortograficznych :]
gmelc
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 3 wrz 2010, o 17:49
Lokalizacja: Roma

Postprzez robercik » 2 paź 2010, o 16:36

ja mam podobny problem,mam licznik z silnika 1,4 aex a byla zmiana na silnik 1,9 tdi kilometry i wszystko ok ale chyba przebieg zle liczy
robercik
Badacz tematu
 
Posty: 313
Dołączył(a): 23 sie 2008, o 19:06
Lokalizacja: łuków

Postprzez gmelc » 14 paź 2010, o 23:12

Muszę odświeżyć :-)
Ostatnio znalazłem czas i dokładnie rozebrałem stary licznik i jestem pewien że oba lcd są przylutowane. Obrazek
Tak wygląda podniesiony lcd.
Obrazek
Na czerwono zaznaczyłem miejsca gdzie są przylutowane.
Wie ktoś czy mogę przelutować sobie lcd z innego licznika? I czy wymaga to dużej precyzji? Wogóle ma ktos taki licznik i próbował robic z nim coś podobnego?
Lcd jest na 100% do wymiany bo chyba trochę za mocno słonko mu przygrzało :-)
Jestem dysortografem - więc nie wytykaj mi błędów ortograficznych :]
gmelc
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 3 wrz 2010, o 17:49
Lokalizacja: Roma

Postprzez michalqqr » 16 paź 2010, o 00:06

gmelc napisał(a):Na czerwono zaznaczyłem miejsca gdzie są przylutowane.
Wie ktoś czy mogę przelutować sobie lcd z innego licznika? I czy wymaga to dużej precyzji? Wogóle ma ktos taki licznik i próbował robic z nim coś podobnego?
Lcd jest na 100% do wymiany bo chyba trochę za mocno słonko mu przygrzało :-)

możesz przelutować z innego licznik pamiętając że zegarek do zegarka a przebieg do przebiegu. Co do precyzji to pojęcie względne :P :D dla mnie tutaj precyzji nie potrzeba ale dla kogoś nie obeznanego z lutownicą to jednak będzie trochę zabawy. Miałem takich liczników w rękach już kilkanaście ;) zmiana podświetlenia, wymiana wyświetlaczy to dla mnie żaden problem ;)
Avatar użytkownika
michalqqr
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 8 lut 2009, o 14:03
Lokalizacja: Opole

Postprzez gmelc » 12 lis 2010, o 17:46

Znowu muszę odkopać temat :-P
Czy jest jakaś szansa że licznik z POLO bedzie działał w golfie? Bo mogę nabyć bardzo fajny z srebrnymi tarczami.
Sam licznik z wierzchu wygląda identycznie jak w naszych MK3, nie wiem jak z wtyczką jest.
gmelc
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 3 wrz 2010, o 17:49
Lokalizacja: Roma

Postprzez Sivy » 12 lis 2010, o 19:58

To ja sie podepne. Jesli licznik ma MFA to wyswietlacze sa takie same jak te bez MFA ? Na chlopski rozum wyswietlacz jest wyswietlaczem i jest po to zeby wyswietlac co mu dane, wiec roznicy nie bedzie. Moj od godziny raz wyswietla pelna godzine, raz czesciwo, raz prawie wcale nic nie widac. Uszkodzony czy nie łaczy ? Moze macie jakies wskazowki.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez Bradley » 12 lis 2010, o 23:52

Sivy, wchodac w tryb serwisowy widac wszystkie segmenty swiecace wyswietlaczy. Mozesz sprawdzic, ale wydaje mi sie, ze widzialem wszystko pod MFA. Teraz mam inny licznik wiecej nie sprawdze.
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez michalqqr » 14 lis 2010, o 01:36

Znowu muszę odkopać temat :-P
Czy jest jakaś szansa że licznik z POLO bedzie działał w golfie? Bo mogę nabyć bardzo fajny z srebrnymi tarczami.
Sam licznik z wierzchu wygląda identycznie jak w naszych MK3, nie wiem jak z wtyczką jest.
jeżeli wtyka podpasi to powinno działać ;) ale żeby być pewnym na 100% to poszukaj gdzieś pinoutu :D pewnie na elektrodzie będzie :D
Sivy napisał(a):To ja sie podepne. Jesli licznik ma MFA to wyswietlacze sa takie same jak te bez MFA ? Na chlopski rozum wyswietlacz jest wyswietlaczem i jest po to zeby wyswietlac co mu dane, wiec roznicy nie bedzie. Moj od godziny raz wyswietla pelna godzine, raz czesciwo, raz prawie wcale nic nie widac. Uszkodzony czy nie łaczy ? Moze macie jakies wskazowki.
wyświetlacze są inne ;) masz wyświetlacz na gumkach czy lutowany?
Avatar użytkownika
michalqqr
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 8 lut 2009, o 14:03
Lokalizacja: Opole

Postprzez Sivy » 14 lis 2010, o 10:46

[/quote]wyświetlacze są inne ;) masz wyświetlacz na gumkach czy lutowany?[/quote]

Nie rozbieralem, dam znac po operacji. Pzdr.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez Błażej » 22 lis 2010, o 13:08

panowie a czy nie bedzie problemow jezeli mam zegary VDO a kupiłem MOTOMETR skala jest taka sama i od tych samych silników tylko że numwery licznika nie sa takie same jak przełoże to bedzie wszystko dobrze?
błażej
Błażej
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 11 lip 2009, o 21:50
Lokalizacja: kujawy

Postprzez K@mil » 22 lis 2010, o 13:16

Błażej napisał(a): tylko że numwery licznika nie sa takie same jak przełoże to bedzie wszystko dobrze?


Przelozyc chcesz caly licznik czy wyswietlacz ? jak caly licznik to musisz sprawdzic WGSZ a jak wyswietlacz to bedzie taki sam ...

Co do przytulowanego wyswietlacza to ja mialem normalnie wkladany :wstyd:
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Poprzednia stronaNastępna strona

- - - szkoła jazdy wilanów



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości