Wymiana licznika

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Wymiana licznika

Postprzez maniek_malbork » 6 paź 2008, o 23:07

Witam. Mam licznik ktory mnie juz denerwuje predkosciomierz raz dziala a raz nie robilem juz go kilka razy troche pochodzi i to samo sie dzieje . psuje sie. Czy jest mozliwosc wymiany licznika na inny, czy w liczniku jest jakis immobilizer czy cos potrzebnego do odpalanie. A mam teraz predkosciomierz i zegarek w liczniku i czy jak bym wymienial mogl bym wstawic licznik z predkosciomierzem i obrotomierzem.
maniek_malbork
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 sie 2008, o 20:37
Lokalizacja: Malbork

Wymiana licznika

 

Postprzez Lester S. » 7 paź 2008, o 13:07

Wymiana na pewno pomoże. Mnie w zegarach nie działały wyświetlacze, wskazówki działały z opóźnieniem. Teraz mam nowe zegary, z wersji GT :P i wszystko ładnie działa.
Co do obrotomierza, mnie się wydaje, że można pakować z obrotomierzem, w miejscu gdzie go wcześniej nie było, ale niech inni się wypowiedzą.
Do wymiany trzeba zdemontować kierownice.
Nie powinno być też problemów z odpalaniem immobilasera w liczniku nie ma, a jesli jakimś cudem jest - nie będzie z nim problemów :). Sama czynność wymiany trwa kilka minut, jeżli nie jedną :P. Najwięcej jest zdejmowania zaślepek oraz wykręcania śrub i wyciagania kratek nawiewu. w sumie na jakieś godzinę roboty :)
Znalazłem auto, które będę nie tylko szanował, będę je wielbił :)
Avatar użytkownika
Lester S.
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 15:31
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez marcinkoz2910 » 7 paź 2008, o 13:20

Lester S. napisał(a):Do wymiany trzeba zdemontować kierownice.
co?? po co zdejmować kierownice do wymiany licznika?? :-| a dorabiane obrotomierza było już na forum poruszane ;-)
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez arek ryba » 7 paź 2008, o 14:33

Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez Zico63 » 7 paź 2008, o 15:07

O rany! Jakie kratki nawiewu, jaka kierownica? Kierownicę się opuszcza jak najniżej (jeśli jest regulacja) odkręca 2 (słownie DWA) wkręty śubokrętem krzyżakowym i wyciąga ostrożnie wyczepiając z dwóch zaczepów i to wszystko. Obrotomierz: z wolnego styku alternatora do pinu 10 na wtyku a jeśli jet tam wpięty zielony kabel (a do altka idą DWA cienkie kabelki) - to będzie działał sam bez żadnych przeróbek
Mój TDI, zapraszam w wolnej chwilce, przy: :kawa: moj-golf/vw-golf-1-9-tdi-specjal-zico-s-t12384.html
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez marcinkoz2910 » 7 paź 2008, o 15:09

Zico63 napisał(a):O rany! Jakie kratki nawiewu, jaka kierownica? Kierownicę się opuszcza jak najniżej (jeśli jest regulacja) odkręca 2 (słownie DWA) wkręty śubokrętem krzyżakowym i wyciąga ostrożnie wyczepiając z dwóch zaczepów i to wszystko.
dokładnie zgadzam sie

Zico63 napisał(a):Obrotomierz: z wolnego styku alternatora do pinu 10 na wtyku a jeśli jet tam wpięty zielony kabel (a do altka idą DWA cienkie kabelki) - to będzie działał sam bez żadnych przeróbek
no było to też na forum poruszane i kolega ma racje
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez adams » 9 paź 2008, o 01:44

kiera i kratki nawiewu ... no no poszalales Kolego .... :wstyd:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez saladrus » 9 paź 2008, o 09:11

......Do wymiany trzeba zdemontować kierownice.

hehe... i fotel kierowcy jeszcze wyciąg....

wystarczy wyciągnąć 2 zaślepki i wł świateł a potem to już tylko 4 śrubki na krzyżak
Ostatnio edytowano 10 paź 2008, o 08:28 przez saladrus, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
saladrus
Members
 
Posty: 839
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 20:57
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Postprzez marcinkoz2910 » 9 paź 2008, o 13:58

saladrus, koleś kurna ja tego nie napisałem naucz się posty czytać :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :cenzura: :cenzura:

[ Dodano: 2008-10-09, 14:00 ]
widzę że to ostrzeżenie nie jest na darmo :zly: to nie są moje słowa ja tylko CYTOWAŁEM :!: kolege Lester S., i TYLE :!: :!: :wsciekly:
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości