Wygłuszenie podłogi.

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Wygłuszenie podłogi.

Postprzez KEFRZYSKI » 25 cze 2015, o 16:32

Witam. Postanowiłem trochę dokleić mat bitumicznych do podłogi itp. No ale po zdjęciu wykładzin itd. Zastało mnie kilka oznak rdzy :-) ogólnie już wszystko wyczyściłem i pomalowałem.
Chciał bym zapytać czy ktoś z Was już poprawiał nasze wytłumienie podłogi ?? Chodzi mi o tył pod fotelami, oryginalnie jest tylko po kawałku maty filcowej które u mnie się rozsypały :/ natomiast przód są jakieś maty gumowe wypełnione piaskiem, maty filcowe i nad tym mata gumowa. Jak wy to zastępujecie, ulepszacie ??
Avatar użytkownika
KEFRZYSKI
Badacz tematu
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8 lut 2011, o 16:07
Lokalizacja: Kalisz

Wygłuszenie podłogi.

 

Re: Wygłuszenie podłogi.

Postprzez vojtek50 » 5 sie 2015, o 12:21

Myślicie, że tego typu pasta: http://www.motochemia.pl/malwa-pasta-gl ... -2163.html będzie w stanie w jakimś stopniu wyciszyć wnętrze, czy zadziała po prostu jak zwykła masa bitumiczna?? Zamierzam posmarować nią okolice wydechu i nadkola.
vojtek50
Badacz tematu
 
Posty: 237
Dołączył(a): 26 sty 2015, o 19:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Wygłuszenie podłogi.

Postprzez BartheZz_3 » 5 sie 2015, o 12:30

KEFRZYSKI napisał(a):Witam. Postanowiłem trochę dokleić mat bitumicznych do podłogi itp. No ale po zdjęciu wykładzin itd. Zastało mnie kilka oznak rdzy :-) ogólnie już wszystko wyczyściłem i pomalowałem.
Chciał bym zapytać czy ktoś z Was już poprawiał nasze wytłumienie podłogi ?? Chodzi mi o tył pod fotelami, oryginalnie jest tylko po kawałku maty filcowej które u mnie się rozsypały :/ natomiast przód są jakieś maty gumowe wypełnione piaskiem, maty filcowe i nad tym mata gumowa. Jak wy to zastępujecie, ulepszacie ??

Późno ale w temacie będzie ;)
Po pozbyciu się rdzy, najpierw wykleiłem podłogę matami bitumicznymi. Potem założyłem filc z warstwą aluminium (nie wiem właściwie czemu, taki był to taki kupiłem) o grubości 10mm i na to wykładzina :) różnica bardzo odczuwalna!
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Re: Wygłuszenie podłogi.

Postprzez shift00 » 5 sie 2015, o 13:31

Ja planuje robić podobnie z tym, że zamiast mat bitumicznych, które
a) są ciężkie
b) są twarde i lubią pękać
c) muszą być formowane na ciepło
wrzucam maty butylowe z warstwą aluminium (w skrócie alubutyl).

Cenowo nie ma tak dużej różnicy.

Bart, podesłałbyś link do sklepu z filcu z alu?
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Wygłuszenie podłogi.

Postprzez BartheZz_3 » 5 sie 2015, o 14:05

we 2013 żem to robił :hyhy:
wpisz filc 10mm i jest tego w chorerę na Allegro :hyhy:
maty bitumiczne nie są twarde jak wiesz jakie kupować ;) ja miałem bardzo fajne, elastyczne, w miarę miękkie jak na takie maty. Fakt że trzeba było je ciut podgrzać ale formowały się bardzo dobrze i nawet róg nie odstawał :)
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości