wygłuszanie podłogi

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

wygłuszanie podłogi

Postprzez strzelu » 3 paź 2013, o 16:03

witam,

dwa pytania do osób, które mają to już za sobą. Zamawiam miękkie maty APP, pytanie do was ile trzeba na podłogę mat (HB, cała podłoga, ewentualnie + wnęka pod tylnym siedziskiem)?

lepiej zamawiać 25x50 czy 50x50 ? czy te większe ładnie wchodzą czy i tak trzeba docinać ?
Nie mam auta pod ręką, a chcę dziś zamówić.
strzelu
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

wygłuszanie podłogi

 

Postprzez prezesik » 3 paź 2013, o 21:59

Ja wyciszałem podłogę (nie wygłuszałem) zwykłym filcem o grubości 10 mm. Spokojnie wystarczy Ci na auto jakieś 6m2, czyli 2x3m. Filc dostępny na allegro w metrach bieżących (mb), często rozwijane z belki o długości 2m.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez strzelu » 4 paź 2013, o 12:24

ok dzięki za info, mniej więcej teraz wiem ile.

A co do filcu, to moja podłoga jest świeżo po remoncie i malowaniu. Zależy mi na matach, bo wtedy one chronią przed wycieraniem lakieru, a miałem kilka takich miejsc. Widać, że wytarte i potem rudy nalot. A co do filcu, to ori jest w bdb stanie, więc tutaj nie będę sobie kosztów nabijał.
strzelu
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Postprzez prezesik » 4 paź 2013, o 17:58

strzelu napisał(a):A co do filcu, to ori jest w bdb stanie, więc tutaj nie będę sobie kosztów nabijał.
ale podwójny dopiero "robi robotę" :-D
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez BartheZz_3 » 5 paź 2013, o 08:15

Jeśli chodzi o wygłuszanie, używałem kompilacji filcu o grubości 10mm, samoprzylepnego, z warstwa aluminiowa, oraz mat bitumicznych. Po konserwacji podłogi wykleiłem około 20 mat bitumicznych (wielkość 25cmx50cm) - około, bo chyba dwie mi wtedy zostały, a wolałem mieć na zapas, w razie czegoś ;)
Wykleiłem podłogę, środkowy tunel, z tylu cale nadkola, tam gdzie była gola blacha pod tapicerka z tylu tez nakleiłem ile się dało, potem dałem filc :)
filc nakleiłem na maty bitumiczne na podłodze, pod kanapę i właśnie częściowo pod boczki tapicerskie z tylu :)
Cisza, słodka cisza ;)
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości