Woda w aucie

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Woda w aucie

Postprzez Leb » 23 sie 2008, o 14:39

Witam,
Mam pewien problem.
Moj golf jest po wypadku, po czym byl skladany byle jak. No i doszlo do tego, ze gdzies na sciance dzielacej silnik od kierowcy(podszybie?-tak to sie nazywa?) blacha sie rozwarstwila i wlatuje woda i splywa po (jak mi sie zdaje) wentylatorze od nawiewu prosto pod nogi pasazera z przodu, czasem jest jej tyle, ze splywa i do tylu. Mechanik, ktoremu to pokazalem, stwierdzil ze nie ma sensu nic robic, bo za duzo roboty. No ale mimo wszystko, chcialbym sprobowac sie tam dostac, sprobowac to byle czym zalepic, bo padnie mi nie tylko wentylator.
No, i teraz nie wiem jak sie tam dostac?jak rozmontowac deske rozdzielcza? jak juz ewentualnie znajde te dziure(bo nie wiem gdzie dokladnie jest) to czym ja sprobowac zalepic?

Przyznam, ze jestem kompletnym laikiem w temacie, wiec prosze sie nie dziwic jak gdzies cos zle nazwalem i czegos ewentualnie nie zrozumiem :]

z gory dzieki za pomoc!
Leb
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 sie 2008, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Woda w aucie

 

Postprzez adams » 23 sie 2008, o 14:53

jesli jestes laikiemn to odradzam branie sie za deske, sam skonczylem w tym tygodniu skladac mojego golfa po wymianie nagrzewnicy, ale jesli chcesz to koniecznie sobie sciagnij te instrukcje. Jestes pewny ze to niejest plyn chlodniczy tylko woda ? bo jesli by to byl plyn no to logiczne ze nagrzewnica do wymiany bo golf ma nadmuch rowniez na nogi pasazera z tylu wiec by sie zgadzalo ze i woda u Ciebie pod nogami i z tylu, ale mysle ze wtedy to bys sie pokumal ze Ci ucieka plyn ze zbiorniczka wyrownawczego. no bo takto to chyba podszybiem tylko moze Ci leciec co ? a jesli Ci leci podszybiem to moze daj sobie spokoj ze zdejmowaniem calej dechy, tylko wykrec i wyciagnij 7 plastikowych wkreto-zaslepek zdejmij ramiona wycieraczek zdejmij plastikowe podszybie i szukaj od zewnatrz tej dziury.zdejmowanie dechy odradzam bo kupe przy tym roboty, ale jest to wykonalne jak najbardziej. Zreszta sciagnij sobie te instrukcje ktora masz w zalaczniku i sam zobaczysz jaka to fajna robota POWODZENIA !

[ Dodano: 2008-08-23, 15:08 ]
ale tak teraz mysle ze jak mogla Ci sie blacha rozwarstwic i leciec do srodka skoro woda natural;nie powinna splywac po szybie welatywac na uszczelke od podszybia zi z tej uszczelki splywac na plastikowe podszybie a potem splywac do otworow przeznaczonych do tego celu wiec mimo zebys nie wiem jak wielka diure na wylot do kabiny mial w okolicach wentylatora to i tak woda nei powinna sie przedostawac do srodka CHYBA !! jesli sie myle niech mnei ktos poprawi ! aha zalacznika nie widac bo to pdf wiec nei chce sie dodac (swoja droga to ciekawe czemu ? ) wiec jak chcesz to sie odezwij na meila to Ci to podrzuce.
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Leb » 23 sie 2008, o 16:04

Ze to blacha sie rozwarstwila to nie byl moj pomysl, tylko mechanika, ktory w sumie zdiagnozowal to tylko po wysluchaniu mojej relacji a na samochod rzucil tylko okiem.

I to napewno nie jest plyn chlodniczy- nie znika w niewyjasnionych warunkach, cally czas jest go tyle samo :)

Zrobie jak poradziles, pojutrze(dopiero wtedy mam czas) dobiore sie do tego od zewnatrz i zobaczymy.
Leb
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 sie 2008, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez adams » 23 sie 2008, o 16:12

temu mechanikowi to powiedz ze NIEWARTO zeby sie leczyl na glowe bo juz za pozno. Tak mogl Ci powiedziec ze najlepiej sprzedac samochod i po klopocie i mogl sciagnac z 5 dyszek za taka diagnoze :) moze rzeczywiscie to nei jest nagrzewnica ale sprawdz sobie w jakim stanie masz filtr kabinowy jesli jest zlany woda tzn ze Ci wali tamtedy. Nie wiem czy sie orientujesz gdzi ejest ten filtr, ale jesli nie to jak juz zdjemiesz ten plastik to po prawej stronie samochodu zaraz na wlocie posietrza do dmuchawy. Kombinuj nic mi siecej do glowy nie przychodzi :)
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Leb » 24 sie 2008, o 11:58

na szczescie nie wzial za to nic :)
Orientuje sie gdzie ten filtr, wszystko jutro obadam. Dzieki za pomoc i za instrukcje:)
Leb
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 sie 2008, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez adams » 25 sie 2008, o 01:52

spoko jesli bedziesz potrzebowal jakiejs pomocy to tak jak Ci napisalem na PW powodzenia Kolego.
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez jacekPlacekkk » 25 sie 2008, o 14:01

hej
zerknij tu też mam problem z wodą w aucie(a podłoga jak dzwon) http://www.golf3.pl/topics4/woda-pod-dy ... vt9485.htm
BLUE JAZZ TDi --->

nowe foty VariantA strona 4...

moj-golf/variant-tdi-nastepca-t24626-36.html
Avatar użytkownika
jacekPlacekkk
Gaduła
 
Posty: 501
Dołączył(a): 2 sie 2008, o 18:23
Lokalizacja: siedlce/okolice


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości