Witam koledzy pomóżcie mi mam dosyć sporo wody pod dywanikiem kierowcy i już znalazłem którędy woda sie dostaje do wnętrza samochodu wlatuje ona tak jakby przez tą przelotkę między drzwiami a słupkiem samochodu (tam gdzie idą kable do drzwi.
Jak myślicie czemu ona się dostaje właśnie tamtędy i jak lub co zrobić zeby się nie lało przez to pomóżcie.
Z góry dzięki za rady Pozdrawiam
Moderator: Moderator
Posty: 15
• Strona 1 z 2 • 1, 2
a nie masz szyberdachu ? jestes pewny ze przez ta przelotke ? jest ona dobrze wlozona czy lata luzno ? jest guma na niej ?
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
-

trojeczkaGT - Members
- Posty: 1745
- Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
- Lokalizacja: DDZ i DSW
- Rocznik: 1995
- Silnik: 2000
- Paliwo: PB
- Nadwozie: 3-drzwiowe
U mnie jest podobna sytuacja, ale u pasażera i jestem 100% pewien że to idzie od tych gum co są w podłodze. Jutro będę to robić 

-

drewnom - Badacz tematu
- Posty: 245
- Dołączył(a): 10 paź 2013, o 18:14
- Lokalizacja: Przedecz
hmm... jeżeli to faktycznie przez tą przelotkę się wlewa to spróbuj ja wykręcić i wokół niej przesmarować delikatnie sylikonem. Myślę że powinno zdać egzamin 

-

bambo - Moderator Globalny
- Posty: 652
- Dołączył(a): 5 lut 2013, o 22:46
- Lokalizacja: MysłoVWice
- Rocznik: 98
- Silnik: 1.8 20V AGN
- Paliwo: PB
- Nadwozie: 3-drzwiowe
Macko0118 napisał(a):nie nie mam szyberdachu tak jest dobrze włożona wtyczka guma też jest a jest też nad tą przelotką taka mała dziura od czego ona jest?
Dziurka powyżej przelotki jest właśnie odprowadzeniem wody z szyberdachu powinna być zakończona takim gumowym wężykiem, jeśli nie masz szybra to zaślep tą dziurkę czymś na próbę (chyba że właśnie wystaje z tego taki gumowy wężyk to zostaw jak jest). Od siebie dodam, że przyczyną mokrego dywanika może być jeszcze uszczelka linki otwierania maski, znajduje się ona (jak otworzysz maskę i staniesz przed autem) po prawej stronie w rogu za plastikowym podszybiem.
-

Pro100 - VIP
- Posty: 2623
- Dołączył(a): 22 cze 2008, o 16:38
- Lokalizacja: Pruszcz Gdański
- Rocznik: 93
- Silnik: R32
- Paliwo: PB
- Nadwozie: 5-drzwiowe
zrob tak jak Ci Pro radzil, no a sama guma tez moze byc przyczyna, bo guma pracieje przez lata
Ostatnio edytowano 27 kwi 2014, o 17:01 przez bambo, łącznie edytowano 1 raz
-

bambo - Moderator Globalny
- Posty: 652
- Dołączył(a): 5 lut 2013, o 22:46
- Lokalizacja: MysłoVWice
- Rocznik: 98
- Silnik: 1.8 20V AGN
- Paliwo: PB
- Nadwozie: 3-drzwiowe
Macko0118 napisał(a):Pro 100 tak właśnie myślałem żeby tą dziurkę czymś zaślepić.A może już ta guma(przelotka) co idą w niej kable jest już stara i nie zdaje egzaminu?
Teoretycznie może tak być niemniej jednak sprawdził bym pozostałe rzeczy o których napisałem wyżej

-

Pro100 - VIP
- Posty: 2623
- Dołączył(a): 22 cze 2008, o 16:38
- Lokalizacja: Pruszcz Gdański
- Rocznik: 93
- Silnik: R32
- Paliwo: PB
- Nadwozie: 5-drzwiowe
Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości
