Woda kapie do środka

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Woda kapie do środka

Postprzez adamusfr » 11 sie 2016, o 17:36

Witajcie ;)

Po ostatnich obwitych opadach deszczu zauważyłem, że mam mokrą podłogę. Pierwsze co zrobiłem to przeczyściłem odpływ od szyberdachu ale niestety nie to jest przyczyną.
Jakoś tak się stało, że zdjąłem plastikową osłonę słupka od strony kierowcy i zauważyłem, że woda kapie z tego otworu do którego wchodzą zaczepy od słupka (dodaje zdjęcie). Woda kapie się z otworu tego co na zdjęciu jak i z sąsiednich. Podejrzewam, że gdy był ten plastik założony woda zamiast tam kapać spływała wzdłuż rurki odpływu od szyberdachu i lała się w okolicę skrzynki bezpieczników.
W planach miałem zdjęcie podsufitki gdzie podejrzewam, że znalazłbym odpowiedź, ale podsufitka jest w tak kiepskim stanie że po zdjęciu jej, prawdopodobnie bym jej już nie założył. Chcę więc być pewny skąd ona się tam może brać. Dodam że podsufitka jest sucha.
Załączniki
<
20160811_171350.jpg
Wybaczcie słabą jakość ale mam nadzieję że wiadomo o co chodzi ;)
adamusfr
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 sie 2016, o 17:23
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Woda kapie do środka

 

Re: Woda kapie do środka

Postprzez jaroszy » 11 sie 2016, o 22:01

dasz radę ją zdemontować i założyć z powrotem bo to są jeszcze najlepsze podsufitki. gorsze są te materiałowe. ewentualnie poproś kogoś do pomocy. a tylne odpływy masz też przedmuchane?
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Re: Woda kapie do środka

Postprzez adamusfr » 12 sie 2016, o 23:15

jaroszy napisał(a):dasz radę ją zdemontować i założyć z powrotem bo to są jeszcze najlepsze podsufitki. gorsze są te materiałowe. ewentualnie poproś kogoś do pomocy. a tylne odpływy masz też przedmuchane?


Odchyliłem połowę podsufitki i znalazłem winowajce. Szyba nie przylegała do dachu co powodowało szparę a w efekcie lanie się wody strumieniem na tą zasłonę szyby plastikową. Okazało się że sama szyba rusza się przód tył więc jedynym sposobem jest po każdym zaparkowaniu samochodu docisnąć szybę do tyłu aby przylegała do dachu. Jest to dość niewygodne ale to tak na szybko wymyślony plan. Nie wiem co robić aby szyba nie miała takiego luzu "przód-tył" wszystkie śruby są dokręcone. Mam szukać nowego szybera czy da się coś z tym zrobić :)
adamusfr
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 sie 2016, o 17:23
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Woda kapie do środka

Postprzez jaroszy » 13 sie 2016, o 00:00

to nie to będzie. sprawdź czy jest zaczepiona poprzeczna rynienka taka plastykowa ,
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Re: Woda kapie do środka

Postprzez adamusfr » 13 sie 2016, o 14:57

jaroszy napisał(a):to nie to będzie. sprawdź czy jest zaczepiona poprzeczna rynienka taka plastykowa ,



Po czym ją poznać? Domyślam się że ta rynienka powinna być gdzieś na zdjęciu ale chyba jej nie ma? :/
Załączniki
<
20160813_145518.jpg
adamusfr
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 sie 2016, o 17:23
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Woda kapie do środka

Postprzez barakam » 25 sie 2016, o 16:32

podłącz rynienke jeszcze raz
barakam
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 sie 2016, o 16:29
Rocznik: 1998
Silnik: 1.4
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - - Ciekawe i zasłyszane zaslyszane.pl



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość