trzaskajaca tapicerka

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Postprzez BzQ » 18 cze 2009, o 09:04

Najtańszy sposób... wszystkie miejsca styku plastiku z metalem potraktować silikonem w sprayu.
Właśnie tak zrobiłem i jak do tej pory jest ok
BzQ
BzQ
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 sie 2008, o 13:41
Lokalizacja: Rawa Mazowieka

 

Postprzez Shiler » 18 cze 2009, o 22:24

Kto ma troche czasu i checi ale takze i pieniedzy niech zainwestuje w maty wygluszajace twarde i miekkie i wygluszy cale wnetrze :)

http://www.allegro.pl/item658221148_app ... szawa.html
najlepiej dawac na wierzch drzwi pod tapicerke, nadaja sie do wygluszenia calego autka :)

http://www.allegro.pl/item658211118_app ... _wawa.html
a to do srodka drzwi i gwarantowane ze audio bedzie lepiej dawac jak i bedzie znacznie ciszej :) pozdro
Avatar użytkownika
Shiler
Czytacz
 
Posty: 103
Dołączył(a): 12 paź 2008, o 20:10
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez danielson10 » 18 maja 2011, o 15:31

pzrzymierzam sie pomalu do kompletnego wygluszenia wozu, wczoraj dla sproby probowalem zdjac tapicerke drzwi, i w tym momencie mialem problem, wyciagnalem wszystkie spinki a jak zdjac tapicerke calkowicie skoro blokuje ja korbka od otwierania szyby ...? nie szarpalem sie zbytnio zeby nic nie urwac jak i nie znalazlem sposobu na to jak zdjac ta korbke.. moze ktos wytlumaczyc jak to zrobic?

drugie pytanko

przy odciaganiu tapicerki od drzwi wyciaglem spinki z blachy tzrymajace tapicerke a gdy probowalem je spowrotem wcisnac na swoje miejsce spinki od gory tapicerki tak jakby sie obluzowaley czy cos..
i gora jej teraz goni na wszystkie strony..
czyzby te spinki byly juz do wymiany? po pierwszym sciagnieciu?...
VRsześć i nie masz co jeść
Avatar użytkownika
danielson10
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 4 gru 2010, o 04:36
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez maxx » 19 maja 2011, o 16:10

miedzy korbka a tapicerką masz taka plasikową luleje .Tą tulejkę od korbki szyby przesun w przeciwnym kierunku niż położenie korbki
wszystko zalezy od tego czy ja nie urwałeś na końcu powinna być taka "strzałka" jesli ją masz to wsadz i poobracaj nią w prawo lewo moze załapie
Avatar użytkownika
maxx
Badacz tematu
 
Posty: 251
Dołączył(a): 5 lis 2008, o 22:05
Lokalizacja: Ośw

Postprzez Marsal » 21 maja 2011, o 18:10

Czy wszystkie spinki mocujące tapicerkę (boczek drzwiowy) są takie same tzn takie jak tu:
http://allegro.pl/spinka-wew-tapicerki- ... 51864.html

U mnie wszystkie są właśnie takie poza jedną tą najbliżej rygielka. Czy ta jedna ma być inna czy taka jak pozostałe tj taka jak w linku?
Marsal
Czytacz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 9 sty 2010, o 18:39
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez gello1 » 21 maja 2011, o 23:38

Marsal napisał(a):Czy wszystkie spinki mocujące tapicerkę (boczek drzwiowy) są takie same tzn takie jak tu:
http://allegro.pl/spinka-wew-tapicerki- ... 51864.html

U mnie wszystkie są właśnie takie poza jedną tą najbliżej rygielka. Czy ta jedna ma być inna czy taka jak pozostałe tj taka jak w linku?


ta jedna ma być inna z takim gwintem co się nakręca na niego koncówkę
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Postprzez Marsal » 22 maja 2011, o 07:25

gello1 napisał(a):ta jedna ma być inna z takim gwintem co się nakręca na niego koncówkę


Znaczy mam dobrze. Już myślałem że ktoś wstawił jedną nieodpowiednią. Moja niestety nie chce trzymać. Mogę prosić linka do takiej spinki.
Marsal
Czytacz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 9 sty 2010, o 18:39
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez maxx » 22 maja 2011, o 21:57

odwiedz szrot dostaniesz zadarmo albo za śmieszne grosze
Avatar użytkownika
maxx
Badacz tematu
 
Posty: 251
Dołączył(a): 5 lis 2008, o 22:05
Lokalizacja: Ośw

Postprzez Murel » 25 maja 2011, o 11:08

http://moto.allegro.pl/spinka-tapicerki ... 87231.html
Czy chodzi Ci o cos takiego??

Sory nie dojrzalem poprzedniej srony a tam jest juz link z taka spinka
Nie sztuką jest zabić komara przednią szybą... Sztuką jest to zrobić boczną
Avatar użytkownika
Murel
Czytacz
 
Posty: 114
Dołączył(a): 24 cze 2008, o 13:30
Lokalizacja: Ostrowiec Sw./Łódź

Postprzez tofik90 » 12 cze 2011, o 12:56

Nowal napisał(a):Ja znalazłem juz sposób na wszystko.

Trzeszcząca tapicerka:
-kupic 3mb pianki pod panele cena: 2,5mb(jeszcze zostanie) przykleić najpierw na blache a pozniej ta ori pianke, jezeli ktos nie ma to kupic wiecej gąbki i dac jej nawet potrójnie. Następna operacja to rozkręcenie boczków tj, kieszeni i rączki. Podłozyc wycięte z gumolitu podkładki pod śrubki i zrkęcić wszystko mocno razem. Można jeszcze kupić klej i wykleić tą samą gabką sam boczek. Po tym boczki mi przestały trzeszczeć a jak zamykam drzwi to nie ma juz takiego walnięcia, zamyka sie jak w wspomnianym wczesniej BMW czy mercedesie. Sprawdźcie jeszcze stan zapinek, jezeli sa juz wyrobione to kupcie nowe koszt.3zł szt.

Trzeszcząca szyba: Rozkręćcie boczki i sprawdzcie czy szyba nie dotyka do dna tej łapy, jeżeli tak to rozkręćcie łape podnieście lekko szybe i podłóżcie podkładke z gumolitu lub czegos podobnego. Opuśćcie szybe i dokręccie z czuciem zeby nie pękła czasem. Po tym zabiegu juz mi nie trzeszczy, a trzeszczała przewaznie przy uchylonej szybie.

Drgania drzwi:

Rozkręćcie boczki i na cięgno od rygielka i cięgno od otwierania drzwi dajnie koszulki termokurczliwe, następie jeśli macie szyby z korbą to podłóżnie grubą gąbke pod pancerz linki jest on na środku drzwi w góze(nie da sie go zobaczyc trzeba ręką wyczuć). Ja jeszcze pod prowadnice drzwi dałem gumowe podkładki i dokręciłem mocno, bo tez troszke się trzęsły.

Najlepiej wszystko sprawdzić i robić przy dobrej muzie z basem :) wtedy dorbze słychać co się trzęsie.

Takie patenty zastosowałem w reszcie wnętrza. Czołgałem sie wszęgdzie i stukałem ręką jak coś dawało głos to śrubokręt i jazda, kupiłem pianki i podkładałem, od tej pory to całkiem inna jazda. Teraz wymienie tuleje tylnej belki bo sie trzaskały i mam nadzieje ze w aucie nastanie kompletna cisza :D

Dodatkowo mozecie kupić w castoramie pare metrów uszczelki do okien, dobra sprawa jezeli nie che nam sie bawić w taśmy dwustronne.

Miłej pracy, mam nadzieje ze wam tez pomoże :) ja teraz moge słuchać głosniej muzy bo wczesniej to wszystko się trzęsło :D



Jaki polecasz klej do podklejania tej pianki ?

[ Dodano: 2011-10-19, 14:00 ]
I nikt mi nie odpowiedział...
tofik90
Czytacz
 
Posty: 103
Dołączył(a): 4 mar 2011, o 21:05
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości