regulacja fotela kierowcy

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

regulacja fotela kierowcy

Postprzez krzysia » 10 cze 2008, o 17:29

Witam
taki problem mam, zepsula mi sie regulacja fotela, tzn wajcha mozna ruszac ale skutku nie widac, nie podnosi sie. Czy i (jak) to zreperowac wlasnym sumptem? Jakies sugestie?
sprawa moze kosmetycza, ale troche upierdliwa dla mnie bo nie jestem osoba wysoka ;)
prosze o pomoc, dzieki
krzysia
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20 kwi 2008, o 07:30
Lokalizacja: Warszawa

regulacja fotela kierowcy

 

Postprzez PiJey88 » 10 cze 2008, o 21:43

ciągniesz dźwignie mocno do góry i odpychasz się nogami aby iść do góry, a przysówasz się do przodu aby obniżyć, strasznie ciężko to chodzi, aha no i nie przesadź z siłą żebyś nie połamał tej rączki :)
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

hmm

Postprzez krzysia » 11 cze 2008, o 14:45

no niezupelnie, u mnie to dzialalo odwrotnie, czyli do przodu sie podnosilo, do tylu obnizalo, ale teraz ani drgnie, rozumiem, ze popsuc sie nie ma co tam, moze sie cos zatarlo? od wizyty u mechanika juz nie dziala, przestawiali samochod ale nie wiem co tam niby moglo sie stac...
w kazdym razie dzieki,jakby ktos mial jakis pomysl bede wdzieczna
krzysia
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20 kwi 2008, o 07:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez PiJey88 » 11 cze 2008, o 14:48

krzysia napisał(a):no niezupelnie, u mnie to dzialalo odwrotnie, czyli do przodu sie podnosilo, do tylu obnizalo


może i tak... mogło mi się pomylić :oops: w każdym razie wiadomo o co chodzi ;-)
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Mario Mario » 11 cze 2008, o 16:29

Czytając obie wypowiedzi czyli twoją i PiJej88 wnioskuję, że chodzi o tzw. wajchę (dźwignię znmiany polożenia wysokości fotela kierowcy). No to poprostu nic na silę. Jeżeli po podciągnięciu tej dźwigni do góry fotel nie reaguje, tzn. przy nacisku ciężaru ciala nie opuszcza się w dól, a po podniesieniu ciężaru ciala do góry nie podnisi się, to tylko i wylącznie zacięla sie dźwignia. W tym mechaniźmie nic nie moglo się zlamać, chyba, że pod wplywem dużej sily. No oczywiście nie wliczając żużycia wskutek eksploatacji. Bez wymontowania fotela dokladnie nie zdjagnozujesz. Opisując mechanizm dzialania tego urządzenia to z boku fotela w tym mechaniźmie znajduje się zębatka ze sprężyną i zapadką. Chcąc podnieśc fotel zwalniasz tą zapadkę, a spreężyna sama wypycha fotel do góry, chcąc obniżyć zwalniasz zapadkę i naciskasz(najczęściej cięzarem wlasnego ciala) na fotel do wysokości jaka ci odpowiada. Ot i cala filozofia. Sam mechanizm jest bardzo prosty i bardzo rzadko się psuje, a częściej zacina. Mam nadzieję, ze chodzilo o regulację góra - dól, a nie przód - tyl. Jeżeli chodzi o to drugie mechanizm jest podobny. Sprecyzuj problem a napewno uzyskasz podpowiedź. Pozdro.
Mario Mario
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 07:43
Lokalizacja: Lublin


- - - http://www.budmar-lancut.com.pl/systemy-kominowe/



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości