Pokrętło kirunku nawiewu sie zacięło

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Pokrętło kirunku nawiewu sie zacięło

Postprzez ZZippo » 19 lis 2008, o 13:59

Witam!
Pokrętło kierunku nawiewu zacięło mi się w dośc nietypowy sposób. Otóż zablokowało się między "programami" Czyli tkwi między nawiewem na twarz a tym następnym, płynnie chodzi (ale zatrzymuje się w pozycji pomiędzy programami) i działa wszystko dobrze... Natomiast nie da się ustawić nawiewu na szybę pokrętło wtedy luzniej idzie a nawiew dmucha na wszystko prócz szyby:/

Mam pewną teorię na ten temat otóż niedawno poszedł mi termostat i aby schłodzić silnik musiałem przejechać dość sporo na odkręconym gorącym nawiewie. Od tego momentu zaczęłu się moje problemy z pokrętłem kierunku nawiewu.

Czy mogł się tam stopić jakiś plastik? Jak się zabrać za naprawe?
Pomocy!
ZZippo
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 lis 2008, o 18:39
Lokalizacja: Kraków / Turek

Pokrętło kirunku nawiewu sie zacięło

 

Postprzez marcinkoz2910 » 19 lis 2008, o 14:15

ZZippo, rozbierz panel (6 srubek cztery pod tymi hologramami dookoła pokręteł i dwie koło popielniczki) i zobacz czy plastikowe zaczepy ze spinkami sie nie połamały lub obluzowały, albo coś wpadło w ślimaka i blokuje ci linkę lub pokrętło, to na początek
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Gość » 21 lis 2008, o 18:24

Linka porusza sie w pancerzu, ktory jest utwierdzony do obudowy poprzez metalowa, wyprofilowana blaszke. Jesli ta blaszka nie trzyma pancerza to pokretlo nie bedzie reagowac. Czesto przy probie wyjecia panelu nawiewu zaczepy sie lamia i blaszki spadaja. Moja rada jest taka, zebys opaskami samozaciskajacymi przymocowal luzna linke do linki ktora jest utwierdzona. Zrob to mocno, uprzednio owijajac linke tasma izolacyjna.
Gość
 

Postprzez Sivy » 21 lis 2008, o 18:27

Podpsuje sie pod postem wyzej - brak zalogowania :mrgreen:
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości