Podsufitka [Parę pytań]

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Podsufitka [Parę pytań]

Postprzez Insane » 7 cze 2016, o 11:12

Witam serdecznie wszystkich,
Mam parę pytań odnośnie wymiany podsufitki, a w zasadzie materiału. Moja niestety po 23 latach odkleiła się i czas nakleić nowy materiał.

1) Z moich pomiarów wynika, że wystarczy materiał 1,2m x 2m. Czy to prawda?
2) Jaki materiał najlepiej kupić? Alcantara czy coś innego?
3) Mam jasne słupki w środku i jasną podsufitkę. Chciałbym jednak podsufitkę zrobić w kolorze czarnym gdyż pasowałaby mi do pokrowców itd itp. Czy zmiana koloru słupków będzie kosztowna i czaso/pracochłonna?
4) Czy do przyklejenia całej podsufitki wystarczy 1l Bonatermu (pędzel) ?
Insane
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 21:03
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 1992
Silnik: 1.9D
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Podsufitka [Parę pytań]

 

Re: Podsufitka [Parę pytań]

Postprzez Insane » 7 cze 2016, o 20:26

Ktoś coś ? Bo sprawa dość pilna :(
Insane
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 21:03
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 1992
Silnik: 1.9D
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Podsufitka [Parę pytań]

Postprzez kuba88s » 7 cze 2016, o 22:38

Tez się kiedyś tym interesowałem i z tego co wyczytalem to

1. Spokojnie 2mb wystarcza
2. Polecali takie cos Tkanina samochodowa SAM257
3. Co do słupków to koszty zakupu ori czarnych są duże a podobno można je odtluscic (tylko nie nitrem) dac podkład do plastikow i wtedy spray i malujesz na jakie chcesz albo mat albo połysk ( gdzieś czytałem ze spray BOLL czy jakoś tak daje rade ) http://www.boll.pl/lakiery-akrylowe-i-o ... -spray-201
4. Z tego co czytałem na forum to gość mówi ze 2-3 butelki kleju BOLL na allegro jest do kupienia i pisze ze typowy do pofsufitki

Tyle kolegi mogę pomoc ....a jeżeli chodzi o tapicerow to jeżeli wyciagniesz sam podsufitke to za obszycie biorą 150 zl a na gotowo tak z 200 zl ale to wiesz....zależy gdzie pytasz
kuba88s
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 19:00
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Podsufitka [Parę pytań]

Postprzez Insane » 7 cze 2016, o 23:59

Wszystko co chciałbym wiedzieć :) Dzięki kolego za zainteresowanie się tematem i pomoc! W weekend zdam relację jak wyszło :)
Insane
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 21:03
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 1992
Silnik: 1.9D
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Podsufitka [Parę pytań]

Postprzez kuba88s » 8 cze 2016, o 06:45

Tak dla potomnych 1mb to nie 1m2.....1mb to jest np. 1m na 1,5m w aukcjach trzeba patrzeć jaka szerokość ma dany materiał bo jedna z wartości jest stała bo np. belka z materiałem ma szerokosc 160cm i jak chcemy 2mb to jest kawałek 200cm x 160cm....to tak dla sprostowania ;-)


Ok kolego to daj znać jak to wszystko wyszło i może sam się w końcu za to zabiore :-D
kuba88s
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 19:00
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Podsufitka [Parę pytań]

Postprzez murgen » 8 cze 2016, o 07:26

1litr do smarowania pedzlem wystarczy na styk, kupilem 2mb ( szerokosc chyba była 1,5m) i wystarczylo spokojnie, mam założone plastiki czarne z wersjiCC, czarna podsufitka z jasnymi elementami wygląda tragicznie, polecam klej w sprayu pędzel to masakra, tkanina alcantara to nieporozumienie kupiłem omenczyłem sie i tak nie wyszło jak trzeba ( tkanina za sztywna i mało rozciągliwa ) będe zmienial w wolnym czasie na cos typowego do tapicerki, oczywiście takanine z gąbką kupiłem.
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Podsufitka [Parę pytań]

Postprzez kuba88s » 8 cze 2016, o 08:47

No ta tkanina SAM 257 posiada gąbkę właśnie bo jest to typowy materiał do podsufitki :-) i wcale nie jest drogi :]
kuba88s
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 19:00
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Podsufitka [Parę pytań]

Postprzez shift00 » 8 cze 2016, o 09:05

Nieco ponad pół puszki kleju poszło mi przy smarowaniu pędzlem (wcześniej szło z pistoletu, ale dlaczego nie wypaliło napisałem poniżej) podsufitki (3D z szyberdachem). Plastiki wyczyściłem i zostawiłem jasne. Mi się podoba, nie wszystko trzeba mieć czarne, plastiki z CC mają chore ceny, a nie chciałem robić tego sprayem.
Co do tkaniny SAM XXX, to warto kupić taką, która jest materiał-gąbka a nie materiał-gąbka-siateczka. W tym drugim przypadku nie jesteście w stanie wyjść na wnękach bo materiał rozciąga się w jedną stronę.
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Podsufitka [Parę pytań]

Postprzez Insane » 27 lip 2016, o 23:01

Witam ponownie! Trochę zeszło mi z tą wymianą bo się ociągałem!

No więc jak to u mnie wyglądało ? Wczoraj o godzinie 12:00 zamówiłem podsufitkę z -------------------- Zamówiłem 2mb i 1l kleju Bonaterm. Dziś o 9 rano kurier już mi dostarczył potrzebne materiały.

Rozmontowałem wczoraj starą podsufitkę i wyjąłem formę z samochodu. Oczywiście nie wiedziałem jak zdjąć środkowy plastik od słupka (ten z pasem), ale w końcu jakoś poszło. Po wyjęciu formy stara pianka schodziła nawet po dotknięciu palcem. Wziąłem szczotkę drucianą i całą wyszorowałem. Później wziąłem papier 500 i wszystko wyrównałem. Niestety nie wyszło to idealnie bo stary klej czasem po prostu nie chciał zejść i w paru miejscach troszkę zostało takich jakby plam po nim. Wszystko przemyłem benzyną ekstrakcyjną.
Dziś rozwinąłem rulon z materiałem, przyłożyłem do formy i zacząłem kleić takimi pasami po ok 20 cm. Zacząłem niestety od najgorszego miejsca bo od przodu i nie wyszło mi to idealnie. Podsufitka niestety odstawała tam gdzie są te osłony przed słońcem. Wpadłem na pomysł aby dokleić ją tam wstrzykując troche kleju. Pomogło, lecz dałem go lekko za dużo i troszke wypłynął. Jest niewielka plama, ale niewidoczna od strony pasażerów, gdyż jest na samym przodzie zaraz pod osłonką. Największe problemy sprawiało przyklejenie materiału w zagięciach (klameczki, osłonki, światełko). Gdy obkleiłem już całość zrobiłem też zakładkę z drugiej strony i przykleiłem na grubą warstwe kleju. Nie zależało mi już czy przecieknie przez materiał czy nie, gdyż góry formy i tak nie widać. Zakładka ma ok 3-4 cm. Dziurki na śruby wypaliłem gorącym prętem, aby nie ciąć niepotrzebnie materiału. Nie trzeba robić tak dużych dziur jak są na formie. Przy osłonkach słonecznych wystarczy taka aby przeszedł ten bolec i śrubka. Przy światełku niestety trzeba wyciąć i obkleić to jakoś równo. Przy klameczkach(wieszakach) czy jak to sie tam zwie trzeba bylo zrobić troszkę większe dziury gdyż trzeba je jeszcze jakoś znów wsadzić. Za robotę zabrałem się ok godz 11. O godzinie 16 z przerwą na obiad podsufitka była gotowa do montażu.

Wyczyściłem sobie słupki i inne pierdoły, gdyż stwierdziłem ze jasne listy z czarną podsufitką mogą fajnie wyglądać. (najpierw chciałem malować słupki)


A oto efekty :

<
1.jpg

<
2.jpg

<
3.jpg
Insane
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 21:03
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 1992
Silnik: 1.9D
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Podsufitka [Parę pytań]

Postprzez kuba88s » 9 wrz 2016, o 09:15

No na zdjęciach widać ze nawet nieźle Ci to wyszło :-D aby się tylko nie odklejala i będzie git ;-)
kuba88s
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 19:00
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Podsufitka [Parę pytań]

Postprzez rondell » 13 wrz 2016, o 13:36

Również oklejałem podsufitkę u siebie. Mam mimo mały problem - otóż na środku podsufitka mi trochę "siadła". Wisi teraz (jakby odstaje od dachu na ok 3-4 cm). Jakieś pomysły co z tym fantem można zrobić? Przykleić od spodu do dachu?
Avatar użytkownika
rondell
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 14:56
Rocznik: 1995
Silnik: 1986 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Podsufitka [Parę pytań]

Postprzez shift00 » 13 wrz 2016, o 13:52

Weź taśmę piankową i lekko podklej to z szerokosci. Ja u siebie taki zabieg chce zrobić z podsufitką przy szybie przedniej bo mam wrażenie, że ten centymentr mogło by być bliżej dachu.
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


skup-aut-torun.pl - - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości