pęknięta linka od fotela

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

pęknięta linka od fotela

Postprzez pawel_breslau » 1 lut 2015, o 16:32

Witam.
Posiadam Golfa III z 94 roku, 3 drzwiowy.
Jakiś czas temu zaczął się problem z podnoszeniem fotela kierowcy celem wpuszczenia pasażerów na tylne siedzenie. Zauważyłem, że linka od wewnętrznej strony fotela jakby mniej naciągnięta (porównanie z fotelem pasażera) i nie wiem jak się zabrać do sprawdzenia tej linki i ewentualnie ją wymienić (gdzie takową linkę dostać?).
Może ktoś z Was zabierał się już za to i wie co i jak aby nie wyrządzić więcej szkód przy naprawie (może jakaś foto relacja). Szukajka nie znalazła mi takiego tematu (był jeden ale nie rozwiązał problemu gdyż został zamknięty).
Pozdrawiam i oczekuję pomocy
Paweł
Powoli do celu - "gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"
pawel_breslau
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 sty 2015, o 12:12
Lokalizacja: Wrocław/Strzelin
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

pęknięta linka od fotela

 

Postprzez trojeczkaGT » 1 lut 2015, o 19:47

bedziesz musial sciagnac chociaz do polowy pokrowiec fotela i tam twoim oczom ukarze sie mechanizm ktory odpowiada za podnoszenie fotela. sa dwie wersje usuniecia usterki zalezne czy traktujesz golfa hobbistycznie czy ma tylko jechac z punktu "A" do "B"

1. bierzesz kawalek drutu nie za grubego ale tez by nie byl za cienki (taki z uzwojen silnikow) i sztukujesz sobie kawalek ktory sie urwal i laczysz z pozostala linka ktora zostala lub mozesz sie posluzyc linka rowerowa z hamulcow.

jak sciagniesz pokrowiec to zobaczysz o czym mowie bo na 90 % urwala Ci sie linka poprostu

2. wersja wyciagasz cala czesc linki po stronie ktora sie urwana i montujesz linke ori

http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... fault-0113
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez VolDan » 1 lut 2015, o 20:30

To ja sie podepne, czy to normalne ze w fotelach w wersji 3d oparcie ma lekki luz ? Chodzi przod tyl jak sie recznie ruszy oparciem ? Czy da sie to jakos skorygowac ?
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pawel_breslau » 1 lut 2015, o 20:32

Dzięki Trojeczka GT.
A orientujesz się czy to będzie wersja krótsza czy dłuższa?
Pozdrawiam.
Paweł

[ Dodano: 2015-02-01, 20:33 ]
Odnośnie luzu-ja też mam taki niewielki ale jakoś mi to nie przeszkadza.
Pozdro
Powoli do celu - "gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"
pawel_breslau
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 sty 2015, o 12:12
Lokalizacja: Wrocław/Strzelin
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez trojeczkaGT » 1 lut 2015, o 20:53

musisz rozebrac i zobaczyc bo u siebie robilem to trzy lata temu i nie pamietam ktora jest po ktorej stronie
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez 104i9fm » 1 lut 2015, o 22:02

Również podepne się pod temat, mam ten sam problem tylko że u mnie linka całkowicie wyskoczyła z mocowania. Mam pytanie jak zdjąć obicie fotela żeby dostać się do tej linki nic nie niszcząc?
104i9fm
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 19:39
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez trojeczkaGT » 1 lut 2015, o 22:07

obicie fotela ta gorna czesc ma na samym dole takie haczyki

Obrazek

tutaj masz pomocny temat :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=344191
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez 104i9fm » 1 lut 2015, o 22:10

A no faktycznie. Dzięki jutro biorę się do roboty :]
104i9fm
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 19:39
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez pawel_breslau » 2 lut 2015, o 20:27

104i9fm, mam prośbę. Jak już ogarniesz temat ze ściągnięciem tapicerki z fotela sprawdź jaka linka jest potrzebna od strony wewnętrznej fotela. Mi nawaliła w fotelu kierowcy ale myślę, że pasażera jest identyczna. Ja zanim rozbiorę fotel to chciałbym już mieć kupioną linkę.
Dzięki i pozdrawiam.
Paweł
Powoli do celu - "gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"
pawel_breslau
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 sty 2015, o 12:12
Lokalizacja: Wrocław/Strzelin
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez 104i9fm » 3 lut 2015, o 16:41

A więc tak. W moim przypadku linka wyskoczyła z zewnętrznego "Uchwytu" który pociąga za zapadkę i zwalnia fotel. Tapicerke zdjąłem tylko częściowo z dolnych haczyków które odgiełem w celu łatwiejszego jej ściągnięcia i naciągłem część do góry, głowa pod podłoge i zręczna zabawa rozpączęta. Linka jest zwykła jak w rowerze tylko nieco węższa i z końcówką w kształcię "S". Ja tam nie bawiłem się w szukanie tylko poleciałem do sportowego kupiłem zwykłą od hamulców... Zaczepiłem w miejsce tamtej linki przez przeprowadziłem przez wewnętrzny pancerzyk który poprowadzi ją na zewnątrz... Reszte zrobiłem jak na zdjęciu .
Jedno przedstawia oryginał a drugie moją "profffffesionalną robote" :hyhy:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d2 ... 2be72.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c7f ... 56bbf.html
[glow=red]koszt materiału ; 3.00zł[/glow]
104i9fm
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 19:39
Lokalizacja: Bielawa


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości