Obudowa kierownicy / instalacja kierownicy

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Obudowa kierownicy / instalacja kierownicy

Postprzez Inspectah » 11 sie 2014, o 21:07

Witam,

jestem nowym posiadaczem Golfa 1.9 TD od kilku dni. Jest kilka mankamentów do zrobienia, z czego na pewno będę pisał na forum i prosił o pomoc. Pierwszą rzeczą jest dziwnie trzeszcząca kierownica, właściciel mówił, że dostał się tam piasek itp i trzeba po prostu przeczyścić, bo nie było obudowy kierownicy. No to wziąłem się za zdjęcie kierownicy, odłączenie air baga i zacząłem się mocować z kierownicą. Gość coś mówił, że robił coś z układem kierowniczym, sęk w tym, że auto znosi cały czas na jedną stronę, albo jest zbieżność walnięta, albo kierownica źle nasadzona. Po zdjęciu kierownicy, ukazały się mym oczom jakieś dziwne prowadniczki z zatrzaskami. Nie mam pojęcia gdzie to się wsadza, bo do niczego nie pasuje. Rozebrałem całkowicie kierownicę, w zasadzie to przypadkowo i usłyszałem *trzask*, jak otworzyłem reszte kierownicy, była tam zwinięta taśma z mosiądzu, która nie wiem czemu ma odpowiadać, ma przewodzić masę dla Air bagu? Nie mam pojęcia, całe to się rozsypało. Miałem problem też z założeniem tej kierownicy, bo cały czas ten zatrzask trze o kolumnę kierowniczą i strasznie to wk*rwia.. ktoś wie do czego ten zatrzask jest? Jutro postaram się o fotki tego zatrzasku, tymczasem pokażę jaką kierownicę posiadam.

Obrazek

Przy każdym ruchu kierownicy, hałas doprowadza mnie do szewskiej pasji. Proszę o pomoc. Nie wiem czy przypadkiem ten zatrzask nie wchodzi w obudowę od kierownicy, ale po zdjęciach oglądałem i tam nie ma w co wejść..

Używanie wulgaryzmów oraz skrótów wulgaryzmów jest karane warnem. Regulamin Ogólny Forum pkt. 3 .
palio


@edit

Obrazek

U mnie najprawdopodoniej nie ma tej taśmy ;/ i w miejscu gdzie powinna być, są po prostu dwa zatrzaski które swobodnie kręcą się o 360 stopni i wadzą o kierownicę ;/
Ostatnio edytowano 11 sie 2014, o 21:12 przez Inspectah, łącznie edytowano 1 raz
Inspectah
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 11 sie 2014, o 20:58
Lokalizacja: Gdańsk

Obudowa kierownicy / instalacja kierownicy

 

Postprzez Gesiu_15 » 12 sie 2014, o 11:14

Inspectah jak pisaliśmy masz do wymianę taśmę od AIRBAG :-) Tak wygląda :

Obrazek

Później po wymianie musisz podłączyć taśmę , podłączyć klakson .

Obrazek

Zapewne podczas wymiany wywali ci błąd , będziesz musiał po usunąć , połączyć się z Vagiem usnąć błąd i powinno być dobrze :-) Ale podczas wymiany odepnij klemę od aku .
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości