montaż alarmu cyklop

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

montaż alarmu cyklop

Postprzez gawor06 » 13 paź 2008, o 21:03

witam! mam pytanko... jak zdjąć boczek drzwi żeby założyć siłowniki centralnego i gdzie je umocować??? czy da się przełożyć kable to nich bez wiercenia tej kostki w gumie???gdzie jest dziura do przedziału silnika bo musze podłączyć zasilanie alarmu i syrenke... i pod jaki kolor kabla się wpiąć z czujkami drzwiowymi???a no i najważniejsze jak zdjąć zegary i jak się wpiąć pod włącznik awaryjnych bo do niego chce podpiąć kierunki???
gawor06
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 paź 2008, o 20:55
Lokalizacja: łódź

montaż alarmu cyklop

 

Postprzez Nowal » 16 paź 2008, o 17:09

http://www.vwgolf.pl/?page_id=221 tu masz podstawe. W ogole z tego co psizesz nie masz za bardzo pojęcia o takim czyms i mozesz miec kłopot. Przeczytaj to co ci dałem. Nie musisz wykręcać licznika wystarczy ze się podepniesz do skrzynki od bezpieczników pod swiatła awaryjne. Nie trzeba wiercic nic zeby kable przeciągnąć. Ja wierciłem 2 dziurki z przodu na siłownik tylko
Avatar użytkownika
Nowal
Gaduła
 
Posty: 437
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 22:41
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Bonix » 26 paź 2008, o 09:25

Po 1
Nie radził bym ci się podpinać pod przełącznik bo może on się uszkodzić. Najlepiej podepnij się pod kable w progu (nie pamiętam kolorów).

Po 2
Plus z centralki podepnij pod czerwoną kostkę (chyba 3 od prawej jak patrzysz od strony wnętrza samochodu) za skrzynką bezpieczników. Plus podpinasz pod grubszy czerwony kabel a minus pod czarny nieco chudszy.

Po 3
Aby zamocowac siłowniki musisz wywiercic tylko 2 otwory (na 1 siłownik) Tylko pamiętaj aby dobrze odmierzyć otwory aby dobrze przykręcić siłownik.
Avatar użytkownika
Bonix
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 9 mar 2008, o 21:33
Lokalizacja: N.D.M

Postprzez pablomed » 26 paź 2008, o 10:24

Bonix napisał(a):a minus pod czarny nieco chudszy.
nie, masa to brązowe kable
gawor06 napisał(a):czy da się przełożyć kable to nich bez wiercenia tej kostki w gumie??
da się, ale musisz się postarać o taki złączki jak sa w oryginale, miedzianych miękkich nie zkładaj, są badziewne. Takie złączki wąskie stalowe dostaniesz w lepszym sklepie, po ok złotówce i montujesz w wolne miejsca.
Z kierunkami podłącz się pod kable kierunków, jak masz jeden kabel z alarmu do go rodziel i dioda na każdym odgałęzieniu.
Do komory silnika wejdziesz przez oryginalne gumy w grodzi, użyj szprychy do przeciągania kabli z alarmu obok oryginalnych wiązek.
Czujniki drzwiowe: kable brazowo biały od dowolnej krańcówki dzrwi lub od lampki w podsufitce - w golfie są masowe.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości