Maty wygłuszające

    • kurs pierwszej pomocy łódź
    • nasz kurs pierwszej pomocy pozwoli na zwiększenie świadomości pracowników i trenowania umiejętności w praktyce bhp łódź zaprasza
Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Maty wygłuszające

Postprzez golf 1.4 » 11 gru 2014, o 23:49

Witam. w Moim golfie postanowiłem że trochę go "wyciszę" i mam do was pytanie bo sporo się naczytałem o tym ale nie wiem co trzeba wyłożyć matami żeby przy 130km/h było ciszej? Chodzi mi o to co da nejlepszy efekt. Nie chce od razu całego auta tylko stopniowo np, pierw drzwi później dach, nadkola itd. Co pierw muszę wygłuszyć żeby było ciszej przy wyższych prędkościach? Do wygłuszenia np. drzwi lepiej użyć miękkich mat czy twardych?
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Maty wygłuszające

 

Postprzez deusiwo » 12 gru 2014, o 01:43

ja mam wygłuszoną podłogę + na to filc i przednie drzwi i jest dużo ciszej, przy 140 słychać tylko wydech i szum z okien, myśle że jak wygłusze jeszcze bagażnik to będzie jeszcze ciszej bo wydech troche wyciszy. na drzwi tylko miękkie maty.
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez BartheZz_3 » 12 gru 2014, o 09:07

deusiwo napisał(a):myśle że jak wygłusze jeszcze bagażnik

Chyba klapę bagażnika :P Czytałem, że to już sztuka dla sztuki, bo mało słyszalny efekt. Z drugiej strony, przeczytać można, że wygłuszenie bagażnika niweluje dźwięki układu wydechowego. U mnie w TDI wg mnie to bez różnicy (3 miesiące bez końcowego jeździłem - zero różnicy w hałasie). ale też nie można zapomnieć, że jeśli się ma solidne CarAudio to zalecają obowiązkowo wygłuszyć bagażnik.
Wszystko jest lepiej wygłuszyć miękkimi matami z tego względu że lepiej się wszędzie ułożą po delikatnym podgrzaniu. Ja mam wygłuszone częściowo drzwi, podłogę, tylne nadkola, pod tylne boczki gdzie była blacha też maty wkleiłem, bo mi zostały a po co ma się zmarnować. Cicho jak makiem zasiał :)
Przy glebie tylne nadkola i podłoga są wg mnie najważniejsze i tam bym na Twoim miejscu mocno się przyłożył. na podłogę dałem maty bitumiczne i na to nowy filc 10mm.
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez deusiwo » 12 gru 2014, o 11:31

BartheZz_3 napisał(a):deusiwo napisał/a:
myśle że jak wygłusze jeszcze bagażnik

Chyba klapę bagażnika :P Czytałem, że to już sztuka dla sztuki, bo mało słyszalny efekt. Z drugiej strony, przeczytać można, że wygłuszenie bagażnika niweluje dźwięki układu wydechowego.



miałem na myśli podłoge i nadkola w bagażniku bo poprzednio wykleiłem tylko kabine bo już nie było czasu a to mogę zrobić bez rozkopywania znowu całego wnętrza :P Mi sie wydaje że powinno pomóc bo w moim Cl'u w tamtym miejscu nie ma nic a wydech coś swoje gra ;d a zostało mi mat dość dużo także trzeba coś z tym zrobić :) zresztą przy obecnym CarAudio jakie mam to i tak go za bardzo w środku nie słychać :lol:
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez golf 1.4 » 12 gru 2014, o 22:54

A czy taśma dekarska będzie dobra na drzwi, podłogę, klape bagażnika i dach?

[ Dodano: 2014-12-12, 22:01 ]
Czy lepiej jednak te maty z allegro po 5zł? dodam że w Łodzi są po 8zł i to twarde :kwasny: nie mają miękkich :kwasny:
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez BartheZz_3 » 13 gru 2014, o 09:28

Ja kupowałem na Allegro za 6PLN, ale najpierw dzwoniłem do firmy i się ugadywałem o rabat, bo jeszcze filc od nich kupowałem. Dostałem mały rabat ze względu na to, że kliknąłem "kup teraz" tylko jednej sztuki maty, a dogadaliśmy się na chyba 15-20 sztuk plus filc (mailowo), dzięki czemu oni zapłacili Allegro za jedną sztukę maty a sprzedali więcej :) polecam takie działania przy większych zakupach :P
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez ...Arek... » 13 gru 2014, o 09:32

Ja w poprzednim aucie użyłem takich mat
http://www.icmarket.pl/soudal-tasma-dek ... 19274.html
Cała rolka starczyła na drzwi przednie 3 warstwy (drzwi od wewnętrznej strony, zewnętrznej oraz boczek) , bagażnik z wnękami nadkoli oraz klapę i zostało :)
Troszkę ciszej się zrobiło, i nawet przyjemniej seryjne głośniki zaczęły grać :)
Przed nałożeniem tych mat dobrze odtłuściłem powierzchnię benzyną ekstrakcyjną i troszkę podgrzewałem matę przy nakładaniu w trudno dostępnych miejscach oraz załamaniach by była bardzo plastyczna. Kiedyś robiłem wygłuszenie w passacie z mat APP to podziękowałem po nałożeniu połowy jednego arkusza i paczka mi leży do tej pory.
A co to opinii że taśma dekarska śmierdzi, w moim przypadku to jest mit, jeździłem tak 1,5 roku i nic nie śmierdziało asfaltami, lepikami czy jak to kto nazywa.
...Arek...
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 23 gru 2013, o 10:45
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez golf 1.4 » 13 gru 2014, o 12:16

...Arek..., Ja u siebie też miałem taśmę dekarską na drzwiach od wewnątrz i od zewnątrz ale ją zerwałem bo nic nie dawała... bass się nie polepszył i jak go nie ma tak go nie było po założeniu też taśmy. Zostawiłem tylko tą na wewnętrznej stronie drzwi. A jeśli położę filc 15mm na podłogę to będzie coś ciszej? Mówię o samej podłodze, i czy ten seryjny filc mam zostawić czy wywalić go żeby nie było za grubo?
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez ...Arek... » 13 gru 2014, o 14:08

golf 1.4 napisał(a):A jeśli położę filc 15mm na podłogę to będzie coś ciszej?


Wątpię, kiedyś pracowałem w firmie zajmującą się Car Audio i robiliśmy Mondeo pod zawody w kategorii MultimediaPro, cały był wygłuszony matami Dynamat oraz dodatkowo na podłogę było dawane takie cudo
http://www.soniadraga.com.pl/produkt/54 ... napad.html
przy odsłuchu bez podpiętego suba faktycznie brzmienie było super i jak by sub był, oraz było bardzo cicho w środku podczas jazdy.
Więc jak piszesz że taśma dekarska nic nie pomogła to nie zostaje ci nic innego tylko zainwestować w coś z wyższej półki albo kleić kilka warstw.
Niestety z malucha mercedesa nie zrobisz :P
...Arek...
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 23 gru 2013, o 10:45
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez golf 1.4 » 13 gru 2014, o 18:26

Czy ma ktoś jakieś cenne rady czym wygłuszyć auto żeby było ciszej przy wyższych prędkościach?
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez BartheZz_3 » 14 gru 2014, o 12:53

http://allegro.pl/sprzet-car-audio-elem ... jace-85172
Link do Allegro, ja miałem albo maty APP albo BOLL, jestem zadowolony. Na to filc (stary wywaliłem) i składanie wszystkiego. Maty muszą być elastyczne, żeby po pdgrzaniu dobrze się ułożyły,bo podłoga nie jest płaska.
W temacie mojego auta (link w podpisie) od strony 55-58 masz opis prac wygłuszeń i różnych prac z tym związanych, może to Ci też coś podpowie :)
Więcej nie wiem co Ci podpowiedzieć.
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez golf 1.4 » 14 gru 2014, o 14:08

BartheZz_3, wielkie dzięki :-D o coś takiego mi chodziło. A czy oboziązkowo muszą być to miękkie maty na podłogę? A jakbym podgrzał opalarką twarde maty i położył je na podłogę to popękają albo odejdą od podłogi?
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości