Licznik Problem

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Licznik Problem

Postprzez sebastyanov » 12 lut 2014, o 11:18

Witam:):)

mam problem z licznikiem a mianowicie mam licznik z 1995 r firmy MOTOMETER z czarnymi tarczkami skalowany od 20 do 200 z obrotomierzem do 7 tys , znudził mi się trochę więc kupiłem na allegro naklejane srebrne tarcze na licznik .
i pojawił się problem.. nie mogę zdjąć wskazówek. od wody i paliwa schodzą bo są tam na nich takie ćwierćwałki i da się ściągnąć ale od prędkościomierza i obrotomierza nie chcą zejść . licznik jest chyba na sprężynach czy coś bo wskazówki po odchyleniu zaraz wracają na swoje miejsce . nie chcę ciągnąć na siłę wskazówek żeby czegoś nie uwalić i nie kupować drugiego licznika.
bez zdjęcia wskazówek nie założę tych tarcz bo mają zbyt małe otwory żeby przeszły przez wskazówki :( jedyne wyjście zdjąć wskazówki
pomocy Panowie
sebastyanov
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 16:20
Lokalizacja: EKU

Licznik Problem

 

Postprzez Pozor » 12 lut 2014, o 11:30

Ja ściągam widelcem :hyhy: wiem że tak można uszkodzić silniczek ale jak uważasz to nic się nie stanie ja już rozebrałem tym sposobem 4 liczniki i każdy innej firmy . Twój motometra również i jak ściągało się prędkościomierza i obrotów to dziwne odgłosy dawały jakby sprężynka była ale nic nie uszkodziłem :hyhy: więc spróbuj widelcem jeżeli już kręcąc nie idzie ściągnąć pamiętaj tylko o podłożeniu wacika pod widelec żeby nie podrapać lub zgiąć tarczy :cwaniak:
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez pawel66600 » 13 lut 2014, o 11:09

Nie ściągaj wskazówek widelcem :!:
Przełóż sobie wskazówkę przez ten szpikulec i niech swobodnie opadnie, zaznacz wtedy miejsce spoczynku wskazówki, potem kręć wskazówką w prawo i jak poczujesz opór to ciągnij wskazówkę do góry kręcąc nią, to zawsze działa. Jak będzie już zakładał wskazówki to po prostu wciskaj ją i kręć tym razem w lewą stronę. Jeżeli chodzi o ustawienie wskazówek to jak zaznaczyłeś miejsce spoczynku wskazówki to po prostu tam ją ustawiasz, przekładasz za kołek i gotowe :-)
Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania, to pomogę.
Szaleństwo czy głupota? Po prostu PASJA na zawsze. . .
Avatar użytkownika
pawel66600
Czytacz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 29 kwi 2010, o 10:08
Lokalizacja: GK

Postprzez Radi » 13 lut 2014, o 12:13

pawel66600, masz racje tak się robi w liczniku starego typu do 95 roku bo ciągnąc do góry można uszkodzić iglice.

polecam ten temat tam na pewno znajdziesz odpowiedz
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=70499
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez sebastyanov » 13 lut 2014, o 14:19

ok :-) dziękuję bardzo chłopaki za pomoc :-) dziś zabieram się do roboty :-) pozdrawiam :-)
sebastyanov
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 16:20
Lokalizacja: EKU

Postprzez pablomed » 15 lut 2014, o 11:21

sebastyanov, zależnie od tego jakie kupiłes tarcze - jeśli sa w miare cienkie i eleastyczne to w ogóle nie musisz wskazówek zdejmowac tylko przełożysz wskazówkę przez otwór w środku naklejanej tarczy. o ile ten otwór jest podobnej wielkości jak centalna częśc wskazówki
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości