kierownica

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

kierownica

Postprzez nitroo » 30 maja 2008, o 08:19

Witam.

Wydaje mi sie, ze mam jakis problem z kierownica, ale wydaje mi sie, ze moge wykluczyc pompe wspomagania. Moim zdaniem to stary plyn ukladu wspomagania, ale wole sie upewnic.

Jakis czas temu zmienilem kierownice ze sportowej na oryginalna i bylo ok. Pozniej sciagalem kierownice wraz z tuleja, bo musialem dostac sie do kostki od stacyjki. Kilka dni bylo ok, a pozniej krecac w miejscu troche ciezko szlo. Teraz w miejscu i na zakrach kreci mi sie dobrze (jak dawniej) i wspomaganie dziala. Problem jest za to innej natury. Jak po nocy odpale samochod i chce jechac, to kierownica jest strasznie zablokowana. Musze ja mocno przekrecic stojac w miejscu, zebym po chwili mogl juz normalnie krecic. Przypomina mi to, jakby np. wytlumacze to tak - kierownica jakby zaciskala sie na jakis zabek i dopiero jak chwile nia przekrece o kilkadziesiat stopni, to wyskakuje z zabka i juz daje sie normalnie krecic (to tak dla zobrazowania, dla wyobrazni, bo nie wiem, jak to wytlumaczyc inaczej). Przed chwila dwoma rekoma ciezko mi bylo ja w ogole ruszyc, ale jak sila przekrecilem, to juz poszlo, ale naprawde dzis bylo ciezko.
nitroo
 

kierownica

 

Postprzez rzajdel » 30 maja 2008, o 11:23

Mnie sie wydaje ze chodzi Ci o blokade kierownicy - ktora po wyjeciu kluczyka blokuje mozliwosc jej skrecenia. Po przekreceniu kluczyka trzeba skrecic lekko w prawo i w lewo w miedzyczasie kluczyk przekreca sie dalej i kontrolki zaplonu sie zaswiecaja.

O to Ci chozilo ?? ;)
Avatar użytkownika
rzajdel
Czytacz
 
Posty: 118
Dołączył(a): 28 sty 2008, o 17:48
Lokalizacja: Zgierz

Postprzez nitroo » 30 maja 2008, o 11:35

To blokada kierownicy? Odpalam silnik i musze pokrecic lewo-prawo, czasami mocno, zeby zaczela sie w ogole ruszac.

Ale ja sam nei blokuje kierownicy...

[ Dodano: 2008-06-02, 07:57 ]
To na pewno nie jest blokada kierownicy. Takie cos dzieje mi sie tylko z samego rana, jak jade do szkoly. Popoludniami juz jest zawsze ok. Co jest przyczyna? :/

[ Dodano: 2008-06-11, 08:40 ]
Wczoraj zmienilem plyn wspomagania. Kierownica chodzi podczas jazdy zdecydowanie lepiej i lzej, ale rano w dalszym ciagu mialem ten problem, chociaz juz w - o 80% - mniejszym stopniu. Moze jeszcze nie caly stary plyn splynal?
nitroo
 


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości