Jak wymienić NAGRZEWNICĘ ???

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Jak wymienić NAGRZEWNICĘ ???

Postprzez marek9 » 5 wrz 2008, o 09:22

Witam .Jak wymienia się nagrzewnicę. Bo jest tak zabudowana że chyba pół samochodu trzeba rozebrać ??? Wie ktoś może co się zdejmuje ?
Maro
marek9
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 10 mar 2008, o 22:22
Lokalizacja: Warszawa

Jak wymienić NAGRZEWNICĘ ???

 

Postprzez arek ryba » 5 wrz 2008, o 09:27

napewno musisz zdjęć całą przednią tapicerkę z kierownicą
tu masz podobny temat i nawet kakieś fotki jak to zrobić http://www.golf3.pl/topics4/wyciek-jaki ... vt9854.htm
Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez pablomed » 5 wrz 2008, o 12:07

roboty masa przy każdej metodzie. Jednakże można sobie trochę uprościć. Osobiście nie zdejmuję całej deski rozdzielczej.
Więć śróby mocujące zespół wentylatora i nagrzewniczy od strony silnika po pierwsze.
Potem wyjęcie wszystkiego do przodu od lewarka i u dołu znaczy półki osłony skrzynki bezpieczników.
Potem odkręcenie śrób deski bo bokach, ale nie trzeba jej wyjmować (odpada odpinanie elektryki) tylko podnieść trochę w górę.Odpięcie kanałów od wylotów chłodzących. odkręcenie śróby mocującej wentylator od góry do podszybia.
Teraz można już wyszarpać cały zespół nagrzewnicy łącznie z wentylatorem na dół i spokojnie zmienić nagrzewnicę. Linki regulacujne wylezą razem z pokrętłami ktore też wcześniej trzeba odkręcić
Wydaje mi się że tak jest szybciej niż odkręcanie deski ale nie wiem, nie mam porównania, bo robię tylko taka metodą. Czas roboty to bez wprawy całe popołudnie, z wprawa jakieś 2 godziny.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak wymienić NAGRZEWNICĘ ???

Postprzez marko1967 » 5 wrz 2008, o 14:30

marek9 napisał(a):Witam .Jak wymienia się nagrzewnicę. Bo jest tak zabudowana że chyba pół samochodu trzeba rozebrać ??? Wie ktoś może co się zdejmuje ?
to prawda roboty jest od cholery bo sam już to przerabiałem poczytaj to http://mk2.vwgolf.pl/porady/nagrzewnica.pdf życze wytrwałości i powodzenia pozdrawiam :-)
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez marek9 » 5 wrz 2008, o 22:23

dzieki chlopaki za rade ! Mysle ze z ta instrukcja sobie poradze :D hehe
Maro
marek9
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 10 mar 2008, o 22:22
Lokalizacja: Warszawa


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości