Jak powinna pracować dysza tylnej wycieraczki?

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Jak powinna pracować dysza tylnej wycieraczki?

Postprzez Ardius » 18 mar 2014, o 20:30

Witam, może to dziwne pytanie, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi w książce "Sam naprawiam". Czy dysza spryskiwacza tylnej szyby powinna pracować razem z wycieraczką w momencie "pryskania", czy powinna byś stale w jednym miejscu i pryskać na środek szyby?

Zaznaczam, że mam golfa z 1997 roku, czyli już końcówka produkcji, więc może coś jest zmienione?

Jak jest u Was?
Kto pyta - nie błądzi, a wielu ludzi błądzi...
Ardius
Czytacz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 19:43
Lokalizacja: Kamienna Góra

Jak powinna pracować dysza tylnej wycieraczki?

 

Postprzez Karol B. » 18 mar 2014, o 20:34

Ardius napisał(a):powinna byś stale w jednym miejscu i pryskać na środek szyby


Tak ma być ;-)
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Postprzez edward_k » 18 mar 2014, o 20:51

to ja się podłącze i mam pytanko, jak kliknę manetka żeby uruchomić tylną wycieraczkę bez spryskiwacza to włącza się i zaczyna działać w odstępie czasowym, co zrobić żeby przestała działać ? rozkminiłem że tylko wyłączenie silnika powoduje zaprzestanie jej działania, czy jest jakaś inna możliwość czy tak już po prostu jest ?
Avatar użytkownika
edward_k
VIP
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 maja 2013, o 11:02
Lokalizacja: Katowice
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Ardius » 18 mar 2014, o 20:58

edward_k napisał(a):to ja się podłącze i mam pytanko, jak kliknę manetka żeby uruchomić tylną wycieraczkę bez spryskiwacza to włącza się i zaczyna działać w odstępie czasowym, co zrobić żeby przestała działać ? rozkminiłem że tylko wyłączenie silnika powoduje zaprzestanie jej działania, czy jest jakaś inna możliwość czy tak już po prostu jest ?


Kliknij manetką jeszcze raz. Wycieraczka powinna się wyłączyć.

[ Dodano: 2014-03-18, 20:00 ]
Karol B. napisał(a):
Ardius napisał(a):powinna byś stale w jednym miejscu i pryskać na środek szyby


Tak ma być ;-)


A u mnie kręci się razem z ramieniem. Co może być nie tak? Coś się zapiekło na mechniźmie czy jak? Tak się składa że ramię będę wymieniał na dniach, i chciałem to naprawić od razu.
Kto pyta - nie błądzi, a wielu ludzi błądzi...
Ardius
Czytacz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 19:43
Lokalizacja: Kamienna Góra

Postprzez trojeczkaGT » 18 mar 2014, o 21:16

tak zapieklo tzn zardzewialo bardziej przy samej koncowce ja jak probowalem rozruszac to musialem wezyk wstawic i inny spryskiwacz doczepiony do ramienia,
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Ardius » 21 mar 2014, o 09:04

Oj nie wiem czy faktycznie powinno być na stałe. Wczoraj wymieniałem i zauważyłem, że to jest wszystko na jednym ruchomym "bolcu" zamontowane. Bynajmniej u mnie obstawiam, że spryskiwacz powimien ruszać się razem z ramieniem wycieraczki, a nie pryskać stale w środek tylnej szyby.
Kto pyta - nie błądzi, a wielu ludzi błądzi...
Ardius
Czytacz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 19:43
Lokalizacja: Kamienna Góra

Postprzez robik1301 » 26 mar 2014, o 20:37

powinno byc na stale.zeby to naprawic to krotki temat....wyjac dysze z zewnatrz klapy,zdjac oslone wewnetrzna,wyciagnac ta czesc w ktora wchodzi wezyk,dobrac odpowiedniej srednicy wiertlo(5mm albo 6mm-nie pamietam) przewiercic ten otwor w celu usuniecia syfu i rdzy a potem poskaldac to do kupy.jest tylko jeden problem....dolna i gorna czesc spryskiwacza laczy sie na wpust i jak sie to polamie przy wyciaganiu to dupa...i tak sie bedzie krecic.zakup nowej dyszy za 7,50 i wsio bedzie banglac
Avatar użytkownika
robik1301
Czytacz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 19:34
Lokalizacja: bialystok
Rocznik: 1996
Silnik: 1z 130KM
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości